Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 18:27
 
Malatya’da Meclis ve Birlik toplandı, 4 taşınmaz satıldı 15 taşınmaz kaldı
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya büyükşehir belediyesinden hareketli bir gün daha yaşandı. Meclis toplandı… Belediyeler birliği toplantısı yapıldı… 19 taşınmazdan 4’ü satıldı…
Gündem Haberi
Malatya’da Meclis ve Birlik toplandı, 4 taşınmaz satıldı 15 taşınmaz kaldı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI 2. BİRLEŞİMİ YAPILDI
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısının II. birleşimi, 14 Kasım 2017 Salı günü saat 14.00 de Meclis Toplantı salonunda yapıldı.


Meclis Başkan Vekili Şahin Özer Başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında ilk olarak 8 Kasım 2017 tarihinde yapılan toplantının karar özeti oylanarak kabul edildi.
Meclis toplantısında MOTAŞ'ın sermaye artırımı ile Battalgazi Atabey Feribot İskelesindeki tesislerin işletme hakkının 5 yıllığına Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İktisadi İşletmesine verilmesi kabul edildi.


Meclis toplantısındaki bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edilirken, bir sonraki toplantının 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 14.00 de yapılmasına karar verildi.


MALATYA BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI


Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısının ardından, Malatya Belediyeler Birliği toplantısı yapıldı. Saat 14.30 da Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan Başkanlığında yapılan toplantıda, ilk olarak geçen toplantıya ait karar özeti okunarak kabul edildi. Daha sonra 2018 için belirlenen 2 milyon 500 bin TL'lik gelir gider bütçesi onaylanarak kabul edildi.
Yaklaşık 4.7 milyon lira gelir elde edildi
19 TAŞINMAZDAN 4’Ü SATILDI
Malatya Büyükşehir Belediyesi, mülkiyetindeki 19 taşınmazı ihale ile satışa çıkarırken, yapılan ihalede 4 satılarak, 4.7 milyon lira gelir elde edildi.


Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından verilen bilgilere göre mülkiyeti Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2’si dükkân 17’si parsel olmak üzere toplam 19 taşınmaz için Büyükşehir Belediyesi Encümeni huzurunda ihale düzenlendi. Bazıları kapalı teklif, bazıları da açık teklif usulü ile ihaleye çıkarılan taşınmazlardan 4’üne talipli çıktı.
2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun ilgili maddesine göre açık teklif usulü ile yapılan ihalede 3 parsel 456.5 bin liraya satılırken, kapalı teklif usulü ile yapılan 6.928 m2 büyüklüğündeki parsel ise 4 milyon 270 bin liraya alıcı buldu.


Büyükşehir Belediyesi tarafından satılan 4 parselden toplamda 4 milyon 726 bin 500 lira gelir elde edildi. Yapılan ihale, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın onayıyla geçerlilik kazanacak.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Meclis, ve, Birlik, toplandı,, 4, taşınmaz, satıldı, 15, taşınmaz, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı