Malatya’da MHP, MYK Üyesi Ömer Ekici’ye akın akın ziyaretler var
Haber
07 Nisan 2018 - Cumartesi 13:10
 
Malatya’da MHP, MYK Üyesi Ömer Ekici’ye akın akın ziyaretler var
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da uzun yıllar Milliyetçi Hareket Partisi’nin il başkanlığını yapan ve 12 Kurultay’da MYK Ömer Ekici’ye ziyaretçi akını devam ediyor.
Siyaset Haberi
Malatya’da MHP, MYK Üyesi Ömer Ekici’ye akın akın ziyaretler var

Malatya’da MHP, MYK Üyesi Ömer Ekici’ye akın akın ziyaretler var

MHP, MYK üyeliğine getirilen Ömer Ekici’yi bugün de  Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİM-DER) Başkanı Mustafa Kırteke, Malatya Barosu Avukatlarından Osman Aladağ ve Baskilliler Dernek Başkanı Yunus Görgün ile Türkiye’nin en büyük aşiretlerinden olan Velioğulları ziyaret edip başarı dileklerinde bulundular.

Velioğullarının ziyaretinde konuşan MHP, MYK Üyesi Ömer Ekici şunları söyledi:

“Bulunduğumuz her yörede geçmişten günümüze ülkemizin karşılaştığı problemleri daima Türkçe okumuş,

Türkçe yorumlamış, meselelerin çözümünü de Türkçe düşünmüş,  milli konularda daima milli duruş göstermiş büyük bir aileyiz.

Erzurum Kongresine katılıp,

 Antep ve Maraş Savunmasına destek vermiş,

İstiklal harbinde de

Aile büyüğümüz velizade Hüseyin efendi Müdafa-i Hukuk Cemiyeti Reisi olarak bölgede askerin cepheye gönderilmesi esnasında asker toplama sevk ve idaresine komuta ederek ülkenin kurtuluş mücadelesinde  büyük sorumluluk üslenmiştir.

Bu gün bizler onların torunları olarak siyasi görüşümüz farklı dahi olsa ülkenin içinde bulunduğu durumu bizlerde Türkçe okuyup Türkçe yorumlamaya devam ediyoruz.

Biz biriz, beraberiz.
Biz büyük bir aileyiz.

Kalbi Türk milleti için atan,
Gönlü vatan sevgisiyle coşan,
Ciğeri aziz şehitlerimizle yanan,
Birbiriyle kaynaşmış, kucaklaşmış, kenetlenmiş tek nefes, tek yürek olmuş Türkiye sevdalılarıyız.

Kıymetli amcazadelerim

Derin stratejik çatışmaların yaşandığı bugünkü ortamda, Türk devletinin son siperi,

Türk milletinin, kendisini düştüğü küresel sarmaldan çekip çıkaracak son imkânı, olduğunu bir kez daha yaptıklarıyla teyit eden milliyetçi hareketin lideri sayın dr Devlet Bahçeli beyin 18 Mart’ta ki 12. Olağan kurultay da MYK listesinde şahsımı onurlandırmasına binaensizlerin de sizden birini asaletinize yakışır olgunlukta destek vermek için bu gün burada sahiplenişiniz bana onur vermiş, güç vermiştir.

Ben de burada şunu belirtmek isterim ki

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, Ali Aladağ, Cevdet Zafer, Ali Aladağ ve Yunus Görgün dahil, oturan insanlar ve iç mekan

Liderimizin güvenini ve sizlerin desteğini hayatım boyunca unutmadan bu  değerlere layık olmaya çalışacağımı  ifade ediyor,

Bu onur duyduğum ziyaretiniz için teşekkür ediyor saygı ve şükranlarımı sunuyorum sağ olun var olun.”

Malatya Barosu Avukatlarından Osman Aladağ,Siyasi görüş gözetmeksizin kentin değerlerine sahip çıkılması dile getirip şu ifadeleri dile getirdi:

"Bizler her ne kadarda AK Parti içerisinde siyaset yapıyor olsak da, farklı görüşlerimiz, farklı anlayışlarımız olsa da ortak payda Malatya etrafında bir şekilde buluşuyoruz. Önemli olanda bu. Malatya'ya hizmet etmek gayreti içesinde bir araya gelmek bunun mücadelesini vermek.

Başkanımız uzun yıllardır Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında üst düzey görevlerde bulunarak kentimize hizmet etmiştir. MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı sonrası bu hizmetlerine devam etmesi anlamında kendilerine önemli bir noktada görev verilmiştir.

Değerli başkanımızın dün olduğu gibi bugünde bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden şüphemiz yoktur. Ben kendilerine yeni görevlerinden başarılar diliyor, Malatya için yapılacak olan her çalışmada başkanımıza destek olacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, MHP,, MYK, Üyesi, Ömer, Ekici’ye, akın, akın, ziyaretler, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı