Haber Detayı
08 Şubat 2019 - Cuma 14:28
 
Malatya’da MHP’ye 50 yıl hizmet etti; plaketle ödüllendirildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… MHP’nin kuruluş tarihinden bu güne kadar emeği geçmiş, Abdulkadir Boğatekin’e Yeşilyurt ilçe başkanı Mehmet Ali Kaya bir plaket verdi.
Siyaset Haberi
Malatya’da MHP’ye 50 yıl hizmet etti; plaketle ödüllendirildi

Malatya’da MHP’ye 50 yıl hizmet etti;

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Taner Çelik ve Mehmet Ali Kaya dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Plaketle ödüllendirildi...

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Taner Çelik ve Mehmet Ali Kaya dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
Kuruluşundan bu yana MHP’de görev alan Abdulkadir Boğatekin’e partide düzenlenen bir törenle Yeşilyurt ilçe başkanı Mehmet Ali Kaya “Partimize 50 yıldır çizgini bozmadan hizmet eden dava arkadaşımız Abdulkadir Boğatekin’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”dedi. Abdulkadir Boğatekin’de “Hayatımın en anlamlı ödülünü aldım” ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Taner Çelik dahil, ayakta duran insanlar ve takım elbise
BAŞKAN KAYA’DAN MHP’NİN 50. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI…
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, MHP’nin kuruluşunun 50. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


İlçe Başkanı Kaya, Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan MHP’nin 9 Şubat 1969 günününde Adana’da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulduğunu belirterek, “Büyük kongreden sonra toplanan ilk genel idare kurulunda partinin amblemi "Üç Hilal" olarak kararlaştırılmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar
"Bu tarihten itibaren, yürekleri vatan ve millet için çarpan milliyetçiler, siyasi temsil yönünden aradıkları kimliği, kurumu ve kucaklamak istedikleri gönülleri ‘üç hilal’in etrafında bulmuşlardır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin geleceğine ümitle bakmak isteyen herkesin umut kaynağı, geleceğinden endişe edenlerin sığınağı haline gelmişse, bu 50 yıl içerisinde harekete gönül vermiş, omuz vermiş, emek vermiş ve elbette ki öncelikle can vererek şehit olmuş yaklaşık beş bin aziz kahramanların eseridir. Çünkü aslolan millet varlığının devamlılığıdır.
Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e ve aldığı emaneti onun çizgisinden sapmadan Türk Milletine hizmet veren Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum. Siyasetin tıkandığı her noktada, ’Önce ülkem ve milletim’ diyerek inisiyatif alıp siyasete yön veren liderlere sahip olduğumuz için gururluyuz."

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, MHP’ye, 50, yıl, hizmet, etti;, plaketle, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı