Haber Detayı
13 Temmuz 2017 - Perşembe 16:12
 
Malatya’da Milli İradenin Yükselişi ile 15 Temmuz vatan savunması fotoğraf sergisi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında ve sonrasında Anadolu Ajansı (AA) ile İhlas Haber Ajansı (İHA) foto muhabirleri tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan “Milli İradenin Yükselişi Sergilerinin açılışı yapıldı. “Milli İradenin Yükselişi ile 15 Temmuz Vatan Savunması” Resim sergileri açılışına vatandaşlarda katıldı.
Kültür Haberi
Malatya’da Milli İradenin Yükselişi ile 15 Temmuz vatan savunması fotoğraf sergisi

Malatya’da Milli İradenin Yükselişi ile 15 Temmuz vatan savunması fotoğraf sergisi ...

Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansının katkılarıyla açılan sergilerden “Milli İradenin Yükselişi” sergisi Millet Meydanın da, “15 Temmuz Vatan Savunması Sergisi de” Soykan Parkı Yeni Camii önünde Malatyalıların beğenisine sunuldu.

Sergilerin açılış konuşmalarında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.
15 Temmuz hiçbir zaman unutulmayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 15 Temmuzun 1. yıl dönümünde ortaklaşa güzel programlar yaptıklarını, bütün Malatyalıların bu programlarda şehitleri, gazileri anacağını, gelecek nesillere neler yaşadıklarını bir kez daha göstereceklerini söyledi.


15 Temmuz Millet Meydanında sabahlayacaklarını ifade eden Başkan Çakır, “15 Temmuz’u unutursak o zaman kaybederiz. O günü anlatmalıyız. Ülkemiz hain bir başkaldırışla karşı karşıyaydı. Savaş provası yaptılar. 30 terör örgütü destekçileriyle beraber saldırmaya başladı. Hepsinin nereden beslendiğini, perdenin gerisini Millet biliyor. 15 Temmuz da Milletin gösterdiği şuur Dünya da hayranlık uyandırdı. Herkes ülkemize gıpta ile baktı. Millet bayrağına, devletine sahip çıktı. Bütün Malatyalıları Millet Meydanına bekliyor. Aynı duruşu bir daha dünyaya gösterelim” şeklinde konuştu.

Malatya Valisi Ali Kaban’da, serginin açılışında, 15 Temmuz destanında Zonguldak'ta görev yaptığını ve o gece Malatyalıların çok büyük bir destan yazdığını duyduğunu belirtti.


Malatya'yı saygıyla selamladığını ifade eden Vali Kaban, "Belki 150 belki 200 yıldır devletle milletin ayrıştığı bir süreç yaşadık bu topraklarda. Unutmayın ki biz bin yıldır bu topraklardayız. Buralar sayılan 7 temel medeniyetin 3 veya rivayete göre 4'üne beşiklik etmiş topraklar. Milletle devletin ayrışması bir sonuç getirdi. Orada da araya kara kediler girdi. Bunun adı bazen cemaat bazen cemiyet oldu.

Onlar dediler ki 'Biz devletle milleti buluşturacağız'. Bu iddiayla ortaya çıktılar ve maalesef bunun da çok yağlı ballı bir iş olduğunu, bal tutanın da parmağını yalayacağını görünce parmak yalamaktan milletle devleti buluşturmaya vakitleri kalmadı. Sonuç 15 Temmuz. Artık bundan sonra Yenikapı mitingi göstermiştir ki milletle devletin arasına kara kediler giremeyecektir. 15 Temmuzlarda hatırlatmamız gereken budur."dedi.


Konuşmaların ardından sergiinin açılışı yapıldı ve gezildi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Milli, İradenin, Yükselişi, ile, 15, Temmuz, vatan, savunması, fotoğraf, sergisi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı