Haber Detayı
05 Haziran 2016 - Pazar 14:01
 
Malatya'da Öğrenme Şenlikleri ve El Emeği Göz Nuruyla anlam kazandı
Ali Aladağ...:Şener Eroğlu...:Malatya Olay...: Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi ortaklığında Malatya Öğrenme Şenlikleri ve El Emeği Göz Nuru Sergisi ayrı bir anlam kazandı. El emeği, göz nuru dökülerek hazırlanan eserler sergilendi. Halk, el emeği göz nuru sergisini gezip alı-verişte yaptı.
Sanat Haberi
Malatya'da Öğrenme Şenlikleri ve El Emeği Göz Nuruyla anlam kazandı

El emeği göz nuru...Yapımı uzun zaman alan ve çok emek isteyen iş, el işi göz nuru...Malatya'nın dört bir yanında el emeği, göz nuru dökülerek hazırlanan eserler Malatya'da sergilendi.

El emeği, göz nuru dökerek sergi hazırlayanlar Malatya'da sanat ve kültüre aayrı bir katkı sundular.

Eserlerini sergileyenler ürünlerine hakın ilgisinden de hayli mutlu kaldılar.

İşte onlardan birisi...Yazıhan Halk Eğitim merkezinde kurs eğitmenliği yapan Fadime Yıldırım..."Uzun bir uğrş verip eserlerimizi hazırladık.

Öğrencilerimle göz nuru döktük.

Malatya halkının ilgisi bizi mutlu etti" dedi.

Malatya'da el emeği göz nurus sergisini baştan sona gezdik. İşkur Müdürü Vahap Toma"El emeği, göz nuru" bizim dünyamızda büyük önem taşır"dedi.

Malatya Öğrenme Şenlikleri ve El Emeği Göz Nuru Sergisi düzenlendi.

1 Haziran Çarşamba günü saat 14.30’da gerçekleştirilen açılış törenine, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt ve Battalgazi Kaymakamları, Yeşilyurt Belediye Başkanı H. Uğur Polat, İlçe Belediye Başkanları, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Daire Başkanları, Kamu Kurum ve Kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ile kursiyerler katıldı.

Çakır: Hizmetlerimiz insan odaklı

Her zaman kültürel hizmetlere önem verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Belediyecilikte, insan odaklı hizmetlerin ilk sırada geldiğini her defasında ifade ediyoruz. Açılışını yaptığımız sergi kapsamında, kültürümüzü yansıtan çok güzel eserleri göreceğiz. Önümüzdeki yıllarda inşallah bunu bir çeyiz fuarına dönüştüreceğiz.  Bu fuarımız özellikle genç kızlarımızın alışveriş yaptığı bir fuar olacak.

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak Sanat Merkezi başta olmak üzere 23 farklı noktada bulunan çok amaçlı Sosyal Tesislerimizde bu tür kurslarımız var. Bu kurslarımızda birçok branşta eğitim veriliyor. Bu tür organizasyonların el sanatlarının yaşatılmasına, gelecek nesillere aktarılmasına vesile olacağına inanıyorum” dedi.   

 

 

Kamçı: Öğrenmek ve öğretmek sadece okul binası ile sınırlı değil

Öğrenmenin belli bir mekânının olmadığını belirten Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise konuşmasında, “Öğrenmek ve Öğretmek sadece okul binasıyla sınırlı olmayan, evde, işte, hülasa sosyal hayatın bütün alanlarında devam etmekte olan bir süreçtir. Hayat boyunca farklı kulvarlarda devam eden bu süreç çerçevesinde kişinin yaşı, eğitim seviyesi ya da sosyal statüsü eğitim almasına hiçbir şekilde engel teşkil etmemektedir.

Öğrenmenin, öğretmenin ve bunlara ilave olarak üretmenin bir yaşam biçimi olduğunu ifade etmek çok yerinde olacaktır. Çünkü dünyaya ayak uydurmak isteyenlerin bu üç unsurdan uzak durması asla mümkün değildi.

Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin ortaklığında tertip edilen Öğrenme Şenlikleri ve El Emeği Göz Nuru Sergisinin hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Valiler Kararnamesi ile Kayseri’ye atandığını beliren Kamçı, “Çok kısa bir süre sonra Malatya’dan ayrılacağım. Malatya dört dörtlük insanların yaşadığı dört dörtlük bir şehir. Malatyalılar haklarını helal etsinler” diyerek sözlerini tamamladı.  

Yapılan konuşmaların ardandan Malatya Öğrenme Şenlikleri ve El Emeği Göz Nuru Sergisi’nin açılışı yapılarak, stantlar gezildi. Sergi Sergi bugün sona erdi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, Öğrenme, Şenlikleri, ve, El, Emeği, Göz, Nuruyla, anlam, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı