Malatya’da okullar Cuma günü’de kar nedeniyle tatil edildi
Haber
13 Şubat 2020 - Perşembe 18:54
 
Malatya’da okullar Cuma günü’de kar nedeniyle tatil edildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son Dakka… Sıcak haber… Valilikte yeni açıklama geldi...Malatya’yı etkisi altına alan, yoğun kar yağışı nedeniyle okullar Cuma günü de tatil edildi.
Eğitim Haberi
Malatya’da okullar Cuma günü’de kar  nedeniyle tatil edildi

Malatya’da okullar;

Cuma günü’de kar  nedeniyle tatil edildi...
Malatya Valisi Aydın Baruş ile Malatya Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan, bugün Malatya’nın dört bir yanını dolaşıp kar yağışı nedeniyle halkı uyardılar.
Saat 18.30’da Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden okulların tatil açıklaması geldi.
İşte o açıklama”Malatya İli genelinde, devam eden olumsuz hava koşullarının devam etmesine bağlı olarak kara yollarında oluşan buzlanma dolayısıyla ulaşımda yaşanan sorunlar nedeniyle,  öğrencilerimizin ve personelin güvenliğinin sağlanması bakımından, İlimize bağlı tüm ilçelerde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı her tür ve derecedeki resmi - özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarının, 14 Şubat 2020 Cuma günü (1) bir gün süre ile tatil edilmesine karar verilmiştir.
Ayrıca kamu, kurum ve kuruluşlarında çalışan görevli personellerden hamile, engelli, diyaliz hastaları, kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve diğer kamu görevlileri de 14 Şubat 2020 Cuma günü 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
Kamuoyuna duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, okullar, Cuma, günü’de, kar, , nedeniyle, tatil, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı