Malatya’da Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Toplandı…
Haber
11 Ağustos 2020 - Salı 14:58
 
Malatya’da Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Toplandı…
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Orman Yangınları ile Mücadele Komisyon Toplantısı Vali Aydın Baruş Başkanlığında yapıldı.Toplantıda önemli kararlar alındı.
Gündem Haberi
Malatya’da Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu Toplandı…

Malatya’da Orman Yangınları ile;

Mücadele Komisyonu Toplandı…

Faaliyetler, tedbirler, araç ve ekipman kapasitesi, orman yangınları ile orman yangını esnasında yapılan mücadele çalışmalarına ilişkin bilgiler verilen toplantı Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nedim Özata, Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı ile Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Zeki Sadak katıldı.

25 Orman İşçisi ve 20 Teknik personel ile yangınlarla mücadele edileceğini belirten Orman İşletme Müdürü Kalaylı, 4 arazöz, 5 ilk müdahale aracı ve 1 gözetleme kulesinin mevcut olduğunu söyledi.

Orman yangınları ile topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini belirten Vali Baruş, özellikle havaların ısınmasıyla yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar ve koordinasyonu gerektiren konularla ilgili kurum ve kuruluş amirlerine talimatlar verirken vatandaşlarımızın da konu ile ilgili daha duyarlı ve dikkatli olmalarını istedi.

Resim

Toplantı görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Orman, Yangınları, ile, Mücadele, Komisyonu, Toplandı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı