Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 14:14
 
Malatya’da polis 26 adreste 15 şüpheliyi yakaladı, 3 şahıs ise aranıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da uyuşturucu operasyonu yapıldı. Malatya ve İstanbul’da eş zamanlı yapılan operasyonu 35 ekip, 155 personel katıldı. Yapılan operasyonlarda uyuşturucu, tabanca ve tüfek ele geçirildi. Malatya Emniyet Müdürlüğünden operasyonla ilgili olarak yapılan açıklama da şöyle denildi:
Asayiş Haberi
Malatya’da polis 26 adreste 15 şüpheliyi yakaladı, 3 şahıs ise aranıyor

Malatya’da polis 26 adreste 15 şüpheliyi yakaladı, 3 şahıs ise aranıyor...
“Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince 25/09/2017 tarihinde 35 ekip, 155 personelin katılımı ile Malatya ve İstanbul illerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyon sonucu İstanbul ilinde 4, Malatya ilinde 15 şüpheli şahıs gözaltına alınmış, bu şahıslara ait 26 ayrı adreste arama çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 3 şahsın ise yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam etmektedir.
Yapılan operasyon sonucunda şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda yaklaşık 500 gr esrar maddesi, 2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 2 adet av tüfeği ele geçirilmiştir
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarını hedef alan ve yaklaşık 2 ay süren çalışmalar sonucunda; 37 şahıs hakkında yasal işlem yapılmış olup, şüpheli şahıslardan yaklaşık 11 kg toz esrar maddesi, 61 gram kubar esrar maddesi, 1491 adet ecstasy hap maddesi ele geçirilmiş, 2 şahıs sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

TOPRAĞA GÖMÜLÜ ESRAR...

Malatya Emniyeti başka bir uyuşturucu ıperasyonu ile ilgili şu açıklamada bulundu:

"Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan istihbari çalışmalar doğrultusunda uyuşturucu madde sattığı değerlendirilen bir şahsın evinde ve bahçe kısmında yapılan arama sonucu bir kısmı bahçe içerisinde toprağa gömülü vaziyette olmak üzere toplam 9 kilo 750 gram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirilmiş olup, 1 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan şüpheli TCK188/3 (Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapma) suçundan 27.09.2017 günü Mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmiş, adli makamlarca TUTUKLANMIŞTIR"

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, polis, 26, adreste, 15, şüpheliyi, yakaladı,, 3, şahıs, ise, aranıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı