Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 19:55
 
Malatya'da polis Koronavirüs'e karşı yaşlıları toplamaya başladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Dünyayı saran ve ölümlere yol açan Koronavirüs nedeniyle Malatya'da sokakta caddede parkta bulunan yaşlıları polis toplamaya başladı.
Gündem Haberi
Malatya'da polis Koronavirüs'e karşı yaşlıları toplamaya başladı

Malatya'da polis Koronavirüs'e karşı;

Yaşlıları toplamaya başladı...

Malatya'da akşam itibarı ile koronavirüs nedeniyle risk altında bulunn yaşlılar polis tarafından toplanmaya başlandı.

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında dışarı çıkmayın çağrılarına aldırmayan 65 yaş üstü vatandaşlara karşı Malatya’da meydandaki banklar söküldü.

Belediye ekipleri koronavirüse karşı bankları söktü ancak yüksek risk grubundaki yaşlılar akşam saatlerinden itibaren polisler tarafından toplanarak evlerine götürüldüler.

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI…

İçişleri Bakanlığından 65 Yaş Üstüne Sokağa çıkma yasağı getirildi. 

9 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün gece konuya ilişkin verdiği bilgilere göre 9 vatandaşımız, virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UYARDI…"EVDE KALIN…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, birçok yetkili isim, vatandaşlarımıza sokağa çıkmamaları yönünde uyarılarda bulundu.

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELDİ

Uyarılara kulak asmayan vatandaşlar için İçişleri Bakanlığı, yeni bir uygulamaya geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, bu gece 24.00'ten itibaren 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Bu gece yarısı saat 24.00 itibarıyla 65 yaş ve üstü, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarıya çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11'inci Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27'nci maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır. Ayrıntılı bilgi saat 19.30'da vatandaşlarımıza açıklanacaktır." 

BERBER VE KUAFÖRLER KAPANDI...

İçileri Bakanlığı berber ve kuaförlerin saat 18.00 itibariyle kapanacağını duyurdu. Ve o saten sonra tüm işyerleri kapandı.

Koronavirüs salgınını engellemek amacıyla artırılan tedbir ve yasakların da sayısı artıyor..Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha valiliklere gönderdi.

Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerin faaliyetleri bugün 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durduruldu.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, polis, Koronavirüs'e, karşı, yaşlıları, toplamaya, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı