Malatya'da polis ve jandarma bölgesinde meydana gelen olaylar
Haber
02 Mart 2021 - Salı 17:04
 
Malatya'da polis ve jandarma bölgesinde meydana gelen olaylar
İzzettin Çiçek...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... Malatya'da son 24 saat içerisin de polis ve jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelen olaylar...
Asayiş Haberi
Malatya'da polis ve jandarma bölgesinde meydana gelen olaylar

Malatya'da polis ve jandarma bölgesinde

Meydana gelen olaylar...

Polis ve Jandarma bölgesin de meydana gelen olayların detayları...:

ASAYİŞ OLAYLARI

YEŞİLYURT’TA İŞ KAZASI

Fatih Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü 1. OSB’ de faaliyet gösteren kargo aktarma deposunda işçi olarak çalışan C.D. isimli şahıs, kargo paketlerini indirdiği esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle teleskop bandına elinin temas etmesi sonucu hafif şekilde yaralanmıştır.

YEŞİLYURT’TA İŞ KAZASI

Fatih Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü 1. OSB’ de faaliyet gösteren tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan Ö.İ. isimli şahıs, fabrikada çalıştığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle dikiş makinesi iğnesinin sol el başparmağına batması sonucu hafif şekilde yaralanmıştır.

YEŞİLYURT’TA İŞ KAZASI

Fatih Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü 1. OSB’ de faaliyet gösteren tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan M.N.M. isimli şahıs, fabrikada çalıştığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle iplik makinesine sağ ayağını çarpması sonucu hafif şekilde yaralanmıştır.

YEŞİLYURT’TA İŞ KAZASI

Fatih Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü 1. OSB’ de faaliyet gösteren tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan S.G. isimli şahıs, palet üzerindeki bobinleri indirdiği esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle bobin kafasına düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

YEŞİLYURT’TA İŞ KAZASI

Fatih Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü 1. OSB’ de faaliyet gösteren tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan C.D. isimli şahıs, fabrikada çalıştığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle palete elini çarpması sonucu sağ el başparmağından hafif şekilde yaralanmıştır.

DOĞANŞEHİR’DE DİĞER KABAHATLER

Erkenek Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü önleyici kolluk devriyesi esnasında yapılan kontrolde Serdal BALYEMEZ isimli şahıs İçişleri Bakanlığının “Koronavirüs” tedbirleri kapsamındaki ilgili genelgeye aykırı davranarak “izolasyon tedbirlerine” uymadığı tespit edilmiştir. Şahıs hakkında 3.469 TL idari yaptırım uygulanmıştır.

DOĞANŞEHİR’DE KAYIP EŞYA VE MAL

Kurucaova Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü İ.K. isimli şahıs adına kayıtlı 58 DY 305 plakalı aracına (traktör) ait plakasını kaybettiğini beyan ederek kayıp plaka müracaatında bulunmuştur.

ARGUVAN’DA AVDA VE SPORDA KULLANILAN TÜFEKLER, NİŞAN TABANCALARI VE AV BIÇAKLARININ YAPIMI, ALIMI, SATIMI VE BULUNDURULMASINA DAİR KANUNDAKİ KABAHATLER (2521 SKM)

Bostancık Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında Ş.Y. isimli şahsın aracında (1) adet ruhsatsız av tüfeği olduğu tespit edilmiştir. Şahıs hakkında 944 TL idari yaptırım uygulanmıştır.

ARGUVAN’DA KASTEN YARALAMA

Güngören Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü A.Y. isimli şahıs H.H.A. isimli şahsın köpeğine aracı ile kazaen çarpması sonucu, H.H.A. araç sürücüsünü yumruk vurmak suretiyle hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralamıştır. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikat başlatılmıştır.

ARGUVAN’DA TEHDİT

Bozburun Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü A.D. isimli şahıs müracaatta bulunarak aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı B.D. isimli şahsın kendisini tehdit ettiğini beyan ederek, şahıs hakkında şikâyetçi olmuştur.

ARGUVAN’DA İŞ KAZASI

Bozburun Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü maden ocağında işçi olarak çalışan R.K. isimli şahıs, kazı yaptığı esnada başına taş ve toprak düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

YEŞİLYURT’TA KÖTÜ MUAMELE

Tohma Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü Zühal ŞAHİN isimli şahıs müracaatta bulunarak, eşi H.Ş. isimli şahsın kendisini tehdit ve hakaret bulunduğunu beyan ederek şikâyetçi olmuştur. Şahıs hakkında 6284 sayılı kanun kapsamında koruma tedbir kararı uygulanmıştır. Cumhuriyet Savcısının talimatı gereği tahkikata başlanılmıştır.

DOĞANŞEHİR’DE KAYIP EŞYA VE MAL

Kadılı Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü A.T. isimli şahıs müracaatta bulunarak, 44 HD 958 plakalı araca ait ruhsatı kaybettiğini beyan ederek, kayıp ruhsat müracaatında bulunmuştur.

DARENDE’ DE ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİNE KARŞI SUÇLAR

Aşağıulupınar Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü O.E. isimli şahıs müracaatta bulunarak, kişisel görüntülerinin; Ö.Ö. ,A.Ö. ve Ö.T. isimli şahıslar tarafından izinsiz olarak sosyal medyada paylaştıklarını beyan ederek şikâyetçi olmuştur. Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır.

YAZIHAN’DA KASTEN YARALAMA

Buzluk Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü S.G. ve A.G. ile aynı mahallede ikamet eden K.G.ve oğlu A.G. isimli şahısların aralarında arazi anlaşmazlığından çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi nedeniyle birbirlerini darp ederek hayati tehlikeleri olmayacak şekilde birbirlerini yaralamışlardır. Kavga esnasında A.G. isimli şahıs havaya tabanca ile ateş etmiştir. Ateş etme sonucu herhangi bir yaralanma olmamıştır. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile A.G. isimli şahıs gözaltına alınarak tahkikat başlatılmıştır.

BATTALGAZİ’DE AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ

Hatunsuyu Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü A.E.Ö. (2 yaşında ) isimli bebek mutfakta oynadığı esnada, elektrikli su ısıtıcısındaki suyun üzerine dökülmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır. Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır.

YAZIHAN’DA EVDEN HIRSIZLIK (F.M)

Dedekargın Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü A.K. isimli şahıs müracaatta bulunarak, bağ evinde bulunan (1) adet televizyon ve (1) adet bakır kazanın kimliği belirsiz kişi yada kişilerce çalındığını beyan etmiştir.JASAT ve OYİ tarafından gerekli incelemeler yapılarak Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda tahkikata başlanılmıştır. (F.M)

YAZIHAN’DA DİĞER KABAHATLER (4 OLAY)

Buzluk Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü meydana gelen kasten yaralama olayında (4) şahsın İçişleri Bakanlığının “Koronavirüs” tedbirleri kapsamındaki ilgili genelgeye aykırı davranarak “Sosyal Mesafe Kuralını” ihlal ettiği tespit edilmiştir. Her bir şahıs hakkında 3.469 TL (Toplam 13.876 TL) idari yaptırım uygulanmıştır.

ARGUVAN’DA KABAHATLER (2 OLAY)

Güngören Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü meydana gelen kasten yaralama (2) şahsın şahsın İçişleri Bakanlığının “Koronavirüs” tedbirleri kapsamındaki ilgili genelgeye aykırı davranarak “Sosyal Mesafe Kuralını” ihlal ettiği tespit edilmiştir. Her bir şahıs hakkında 3.469 TL (Toplam 6.938 TL) idari yaptırım uygulanmıştır. (2 şüpheli)

KAÇAKÇILIK VE ÖRGÜTLÜ SUÇ (KOM) OLAYLARI

ARAPGİR’DE KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNUNA MUHALEFET

Onar Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü yapılan istihbari çalışmalar sonucu A.Ç. ve E.Ç. isimli şahısların kaçak alkol imal ve ticareti yaptıkları duyumu alınmıştır. Adli makamlarca alınan arama kararına istinaden şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada; toplam (65) litre kaçak alkollü içki (şarap),şişelere yapıştırılmak üzere hazırlanan (900) adet şarap tanıtım etiketi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda şüpheli şahısların ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI VE İNSAN TİCARETİ (GKİT) OLAYLARI

HEKİMHAN’DA YASA DIŞI GİRİŞ

Girmana Mahallesinde, 01 Mart 2021 günü icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında yapılan kimlik kontrolünde, yasadışı yollardan yurda giriş yaptığı tespit edilen Afganistan uyruklu S.Z. isimli şahıs yakalanmıştır. Yabancı uyruklu şahıs işlemlerinin tamamlanmasına müteakip İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilecekti

Resim

2 ŞAHIS TUTUKLKANDI…:

İşte ayrıntılar…” Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce torbacı olarak tabir edilen Sokak Satıcılarına yönelik yapılan çalışmada;

➡️ 950 gr Sentetik Kannabinoid maddesi ele geçirilmiş;

Konu ile ilgili 2 şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.”

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNCE YAPILAN ÇALIŞMALARI…:

- 6,30 gr esrar

- 229 adet uyuşturucu hap

- 0,35 gr gelen metamfetamin

- 1,33 gr sentetik kannobinoid

- 1 av tüfeği ele geçirilmiştir.

· Dabakhane Mahallesinde bir iş yerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 250 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci Y. A. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmıştır.

· Dabakhane Mahallesinde bir iş yerinde kumar oynayan 4 şahsa 5326 SKM/34. maddesine istinaden idari para cezası uygulanmış, ayrıca kumar parası olan 80 TL para geçici olarak muhafaza altına alınmış, İşletmeci E. A. isimli şahıs hakkında Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlamak suçundan adli işlem yapılmış, ayrıca şahıslar hakkında covid-19 tedbirleri kapsamında çıkan Genelgelere aykırı davranmaktan idari işlem yapılmıştır.

· D. E. Ç. isimli şahsın sevk ve idaresinde olan bir araç dur ikazına uymamış kovalamaca sonucu alınmış, aracın yapılan trafik sorgulamasında hacizli yakalamalı olduğu anlaşılmış toplamda 11 maddeden trafik cezası kesilerek yediemin otoparkına çekilmiş ve adli tahkikata başlanılmıştır.

· 1-Olay: 30/12/2020 günü Aslantepe Caddesinde bir işyerinden 5.000 TL değerinde halı ve battaniye malzemelerini sahte EFT dekontunu ile alınması,

2-Olay: 22/02/2021 günü bir aracı 71.000 TL değerinde sahte EFT dekontunu ile alınması,

3-Olay: 10/02/2021 günü Halep Caddesinden bir işyerinden boya malzemelerini 3.500 TL değerinde sahte EFT dekontunu ile alınması,

4 Olay: 16/02/2021 günü Yeni Bahar Caddesinde bir işyerinden halı satın alarak 6.000TL değerinde sahte EFT dekontunu ile alınması,

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olarak farklı gün ve tarihlerde meydana gelen dolandırıcılık olaylarının şüphelileri A. D. ve M. A. isimli şahıslar kendilerini müştekilere öğretmen olarak tanıtarak müşteki şahıslardan sahte EFT (havale) belgesi ile toplamda 86.000 TL dolandırdıkları anlaşılmış, İstihbarat Şube Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma sonucunda yakalanan şahıslardan A. D. adli kontrolle serbest, M. A. ise mahkemece tutuklanmıştır.”

ARANAN 45 KİŞİ YAKALANDI…:

Haklarında yakalama emri bulunan ve mahkemeler tarafından hüküm verilen 45 kişi, 22 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir.

S.No Yapılan İşlemler

1 Yaralama suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden İ.M. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

2 Karşılıksız Yararlanma suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden Ö.F.A. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

3 Dolandırıcılık suçundan dolayı Erzurum Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden H.K. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

4 Hırsızlık suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.S.Ö. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

5 Yaralama suçundan 3 Yıl 1 Ay 15 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden H.A. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

Resim

6 Görevi Yaptırmamak İçin Direnme suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.Ç. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

7 Cinsel Taciz suçundan dolayı İstanbul Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden A.S.G. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

8 Silahla Tehdit suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden İ.E. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

9 Basit Yaralama suçundan dolayı Zonguldak Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden B.D. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

10 Askeri Ceza Kanununa Muhalefet suçundan dolayı Kars Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.A. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

11 Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden S.A. isimli şahıs 22.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği

görevlilerince yakalanmıştır

12 Bilişim Sistemlerinin Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık suçundan 31 Yıl 3 Ay 29 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.T. isimli şahıs 23.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

13 Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık suçundan dolayı Elazığ Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden S.O. isimli şahıs 23.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

14 Kullanmak İçin Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek Veya Bulundurmak suçundan 4 Yıl 22 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden H.K. isimli şahıs 24.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

15 Suç Uydurmak suçundan 25 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı İstanbul Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden A.A.Ö. isimli şahıs 24.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

16 Birden Fazla Kişi Tarafından Birlikte Yağma suçundan 8 Yıl 4 Ay kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden S.D. isimli şahıs 24.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

17 Ailenin Korunması Kanununa Muhalefet suçundan 3 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.B. isimli şahıs 24.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

18 Hırsızlık suçundan 4 Yıl 2 Ay kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.B. isimli şahıs 24.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

19 6136 SKM suçundan dolayı Ankara Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.K. isimli şahıs 24.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

20 Bilişim Sistemlerinin Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık suçundan 10 Yıl kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Nevşehir Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.F.K. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

21 Dolandırıcılık suçundan dolayı Kahramanmaraş Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.S.K. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

22 Nafaka Hükümlerine Uymamak suçundan 3 Ay kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Adıyaman Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden Z.C. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

23 Mala Zarar Verme suçundan 3 Ay 10 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden A.S. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

24 Basit Yaralama suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden N.B. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

25 Basit Yaralama suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden A.R.A. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

26 Silahla Tehdit suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden B.Ö. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

27 Basit Yaralama suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.K. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

28 6136 SKM suçundan 5 Ay kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden F.T. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

29 Hırsızlık suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden D.N.A. isimli şahıs 25.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

30 Resmi Belgenin Düzenlenmesinde Yalan Beyan suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.A. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

31 Basit Yaralama suçundan dolayı Adıyaman Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden S.T. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

32 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden O.A. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

33 Basit Yaralama suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden O.S. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

34 Kumar Oynanması İçin Yer Ve İmkan Sağlama suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden S.Y. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

35 Birden Fazla Kişi İle Tehdit suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden T.E. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

36 Tehdit suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden O.E.I. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

37 Tehdit suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden S.I. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

38 Basit Yaralama suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden R.G. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

39 Mala Zarar Verme suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden F.A. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

40 Hakaret suçundan 2 Ay 22 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden E.U. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

41 Cinsel Taciz suçundan dolayı İstanbul Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.K. isimli şahıs 19.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

42 Hırsızlık suçundan 6 Yıl 3 Ay kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden Y.M. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

43 Birden Fazla Kişi Tarafından Birlikte Yağma dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden G.B. isimli şahıs 26.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

44 Ailenin Korunması Kanununa Muhalefet suçundan 3 Gün kesinleşmiş hapis cezasından dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden Ö.Ö. isimli şahıs 27.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

45 İzinsiz Olarak Kazı ve Sondaj Yapmak suçundan dolayı Malatya Adliyesince verilen yakalama emrine istinaden M.K. isimli şahıs 28.02.2021 günü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerince yakalanmıştır.

KAÇAK ALKOL…:

OLAY KONUSU : Malatya İl Jandarma Komutanlığından, Kaçak alkol imal ve satışı adli arama faaliyeti. 2. OLAY TARİHİ : 26 Şubat 2021 3. OLAY YERİ : Malatya ili Yeşilyurt ilçesi Dilek Mahallesi. 4. OLAYA KARIŞAN ŞAHISLAR : (3) Şahıs 5- ELE GEÇİRİLEN MALZEME : (260) litre kaçak rakı, (2) kaçak rakı yapımında kullanılan kaynatma kazanı, (2) kaçak rakı yapımında kullanılan damıtma aparatı ele geçirilmiştir. 6-OLAYIN ÖZETİ : Malatya İl J.K.lığı ve Yeşilyurt ilçe J.K.lığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Malatya ili Yeşilyurt ilçesi Dilek Mahallesinde Kaçak alkol imal ve ticareti yaptıkları tespit edilen (3) şahsın ev ve eklentilerinde 26.02.2021 tarihinde saat:19.00’dan itibaren icra edilen adli arama faaliyetinde; (260) litre kaçak rakı, (2) kaçak rakı yapımında kullanılan kaynatma kazanı, (2) kaçak rakı yapımında kullanılan damıtma aparatı ele geçirilmiştir. Olayla ilgili (3) şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup, adli işlemlere başlanılmıştır. Arz ederim.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, polis, ve, jandarma, bölgesinde, meydana, gelen, olaylar,
Yorumlar
Haber Yazılımı