Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 18:01
 
Malatya’da provokatör eyleme açıklama geldi; failler en kısa zamanda yakalanacak
Ali Aladağ…:Malatya Oay…: Son dakika… Sıcak haber…: Malatya’da Alevi vatandaşlarımızın yoğunlukta yaşadığı Cemal Gürsel Mahallesi’nde dün gece yaşanan provokatör eyleme arşı resmi açıklama geldi.
Gündem Haberi
Malatya’da provokatör eyleme açıklama geldi; failler en kısa zamanda yakalanacak

Malatya’da provokatör eyleme açıklama geldi; failler en kısa zamanda yakalanacak...

Malatya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada “Faillerin en kısa sürede yakalanacağı “ ifade edildi.
Malatya Valiliği İl Emniyet Müdürlüğünün açıklaması aynen şöyle:
“22 Kasım 2017 Salı Günü İlimiz Cemal Gürsel Mahallesinde yoğunlukla alevi vatandaşlarımızın yaşadığı bölgede bazı evlerin kapı ve duvarlarında gelişi güzel bir biçimde işaretleme yapıldığının ihbarının alınması üzerine olay yerine derhal ilgili ekiplerimiz sevk edilmiştir. 
Olay yerine sevk edilen ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmada; toplamda 13 adet evin dış kapı ve duvarlarında kırmızı renkte artı işaretlerinin bulunduğu tespit edilmiş ve ilgili tüm birimlerce olay mahallinde gerekli çalışmalara başlanmıştır. 
Olayın mağduru olan mahalle sakinleri ile temasa geçilip; olayın niteliği ve yapılan çalışmalar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
Malatya İlimiz bulunduğu konum itibariyle ve tarihi süreç içerisinde her türlü dini, etnik, mezhebi vb. açılardan barış içerisinde birlikte yaşama tecrübesinin yaşandığı bir vilayetimizdir. 
Bu güne kadar muhtelif zamanlarda ve muhtelif karanlık güçler tarafından bir huzur ve barış içinde birlikte yaşama örneği olan şehrimiz, değişik provokasyonlara ve kışkırtmalara maruz bırakılmak istenmiştir. 
Ancak insanımızın makul ve bu tür provokasyonlara prim vermeyen yapısı bir muhkem kale gibi bu art niyetli kişi ve kişilere hiçbir zaman fırsat vermemiştir.
Geçmişte ilimizde ve başka illerde meydana gelen benzeri provokatif eylemlere bakıldığında esas amacın, toplumda tedirginlik oluşturmak ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek kamplaşmalara zemin hazırlamak olduğu anlaşılmaktadır.
Her tür provokasyon denemesi sonrasında, İlimizin Saygıdeğer Alevi Dedelerinin her zaman devletimizin birliği ve Milletimizin huzurunun devamlılığı yönünde iradelerini beyan ettikleri bilinmekle, provokatörlerin amacına ulaşamayacağı aşikardır.
Bugüne kadar İlimizde gerçekleşen benzer provokatif eylemler karşısında sağduyulu tutum sergileyen vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütlerimizin, bugün yaşanılan provokatif eylemde de aynı sağduyulu tavrı sergileyeceğine inancımız tamdır. 
İl Emniyet Müdürlüğü olarak olayın faillerinin en kısa zamanda bulunup adalet önüne çıkartılması yönünde çalışmalar hızlı bir biçimde devam etmektedir.
Hassasiyetine binaen Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, provokatör, eyleme, açıklama, geldi;, failler, en, kısa, zamanda, yakalanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı