Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 14:15
 
Malatya'da şehit aileleri ve gaziler iftarda bir araya geldi...
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Vali Ali Kaban, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri onuruna verilen iftar yemeğine eşi Neriman Kaban ile birlikte katıldı.
Yaşam Haberi
Malatya'da şehit aileleri ve gaziler iftarda bir araya geldi...

Malatya'da şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu
Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri onuruna verilen iftar programına 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Usta, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli, basın mensupları, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri katıldı. İftar öncesi İl Müftü Yardımcısı Emin Yılmaz Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu.  


Vali Ali Kaban, programda yaptığı konuşmada, mübarek ramazanın bereketiyle geldiğini söyledi.
Etkinlikte yer alanlara teşekkür eden Vali Kaban, "Hayatımızda muhtelif zamanlar, mekânlar önem taşıyor. İşte bizim için burası, bugün sizlerle birlikte olmamız büyük önem taşıyor. İnşallah güzelliklerle bu ramazanı bitirip bayrama ulaşırız. Daha güzel günlerde birlikte olmayı diliyorum." dedi.


Daha sonra İl Müftüsü Ümit Çimen, tüm şehitler için dua etti.
Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri onuruna verilen iftar yemeğinin ardından Vali Kaban ve eşi misafirlerini uğurladı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'da, şehit, aileleri, ve, gaziler, iftarda, bir, araya, geldi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı