Haber Detayı
25 Nisan 2018 - Çarşamba 16:38
 
Malatya’da sevilen isim Mehmet Hanifi Yılmaz Ak Parti’de Milletvekili aday adayı oldu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da Ak Parti’de ilk resmi Milletvekili aday adaylığı başvurusunu halk arasında sevilen isim Mali Müşavir Mehmet Hanifi Yılmaz yaptı.
Siyaset Haberi
Malatya’da sevilen isim Mehmet Hanifi  Yılmaz Ak Parti’de Milletvekili aday adayı oldu

Malatya’da sevilen isim Mehmet Hanifi  Yılmaz Ak Parti’de Milletvekili aday adayı oldu

Ak Parti il binasına kalabalık bir toplulukla gelen genç Milletvekili aday adayı Mehmet Hanifi Yılmaz, 01 numarasıyla resmi başvurusunu resmen yapan isim oldu.
Ak Parti’de Milletvekili aday adayı olan ve resmi başvurusunu yapan Mehmet Hanifi Yılmaz, parti binasında gazetecilere de açıklama yaptı.


Ak Parti’de ilk resmi başvuruyu yapan Milletvekili aday adayı Mali Müşavir Mehmet Hanifi Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklama da şunları söyledi:
“24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Malatya İlimiz’ i temsilen, 2007 Yılı’ndan itibaren üyesi olduğum Adalet ve Kalkınma Parti’sinden aday adayı olduğumu huzurunuzda beyan ederim.
Kendimi kısaca tanıtmak isterim; Mehmet Hanifi YILMAZ, 05.10.1984 Malatya İli doğumlu, Kale İlçesi’ne bağlı aslen İzol’luyum. 2008 Yılı Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Lisans mezunuyum.”
Malatya’da 2013 Yılından itibaren faal olarak Mali Müşavir’lik mesleğimi icra ettiğini dile getiren Ak Parti Milletvekili aday adayı Mehmet Hanifi Yılmaz daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aynı zamanda Malatya Adliyesi’nde 2014 Yılı’ndan itibaren Kayyım ve 2015 Yılı’ndan itibaren de Bilirkişi’lik görevlerini üstlenmiş olup, hali hazırda sürdürmekteyim. Evli ve 3 Çocuk babasıyım.


Neden Milletvekili olacağım? Aslında bu görevi hakkıyla yapmak, ateşten gömlek giymek, genç yaşımda daha rahat bir hayat sürmek, ailemle zaman geçirmek, iş hayatımı daha geliştirmek elimde iken, neden gecesi gündüzü olmayan, sürekli aileden uzak, her işi azami ihtimam gerektiren, herkese ve her yere yetişmek zorunluluğu olan, ömür sermayemi bu uğurda harcamak, neden..
İnsan sevgisi, Millet sevgisi, Vatan sevgisi, Bayrak Sevgisi her sevginin ötesine geçmiştir de ondan. Bu aziz milletin dostu, vatanın hizmetkârı olup, millet ağlamasın diye derdini yüklenip, kederine ortak olmak, nerede bir zalim varsa karşısında, mazlum ve garip varsa yanında olayım. Milletimin umudu olayım, duasını alayım. Yaradan’ın rızasına varayım.


Örnek bir Vekil olmaktır niyetim. Çalışkan, sorumlu, derdi Millet olan, Memleket meselelerine bütünüyle bakan ve çözüm arayan, uygulayan… Devletimdeki; Eğitim, Adalet, Terör Belası, Tarım, Gıda ve Hayvancılık, Ekonomi, Sanayi, Sağlık, İşsizlik, Huzur ve Güven Ortamı, vb. birçok Dünya Hali ile Ülkem için halleneyim. Bu sebeplerle mücadeleme inanç ile başlayıp, sabır ve dua ile devam ettireceğim. Az kelime ile çok mana ifade edecek, az konuşup, çok çalışacağım. Muhteva ile ilgili zerre kadar kaygım yok, Makul ve Vakur duracağım.
Ak Parti Milletvekili Aday adayı Mehmet Hanifi Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı:
“Atam; Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmed, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, Cennet mekân Abdulhamid Han Hz. ne yaptılar ise, ne bıraktılar ve nasıl bıraktılar ise, Ya Allah; deyip kaldığımız yerden devam edeceğiz. Muhafaza yenilenmeyi gerektirir. Gafil değil uyanık olmamız lazım. Dün, 100 yıl sonrasından daha yakın değildir. Dün, geçmiş ve bir daha gelmeyecek iken biz 100 yıl sonrasına odaklanıp, hiçbir şekilde yılmadan çok çalışmalıyız. Anadolu’yu yeniden canlandırıp 2 ve 3 asır sonrasına taşımalıyız. Biz uzun geleceğin yürüyüşçüleriyiz. Bedbaht olmamalıyız. İstikbal Köklerdedir.. Çıktığımız yolda ayağımız takılır da eşkıya sanarız, halbuki takılan çer, çöptü.


Sahip belli, rehber belli, istikamet belli.. Sefer ile emrolundu, Bismillah deyip ilk adımı atıp, kendime doğru yürüyorum. Nimet gelir şükreder yaklaşırız, sıkıntı gelir sabreder yaklaşırız.
Ferman Milletin, derdi bizimdir.
Hak’kın emrinde, Milletin hizmetindeyim. Allah; yar ve yardımcımız olsun.
Saygı, Sevgi ve Muhabbetlerimi sunar, teşekkür ederim.”
KENDİ AĞZINDAN…MEHMET HANİFİ YILMAZ KİMDİR?
“05.10.1984 Malatya Doğumlu olup, aslen Kale (İzollu) İlçesindenim. Evli ve 3 çocuk babasıyım. 11.07.2006 Tarihinde Malatya Meslek Yüksekokulu İ.İ.B.F. Muhasebe bölümü, 08.09.2008 Tarihinde Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Malatya’da ikamet eder ve 01.01.2013 Yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik faaliyetlerime kendi ofisimde bağımsız olarak devam etmekteyim. Ayrıca Malatya Adliyesi’nde aktif olarak Kayyımlık ve Bilirkişilik yapmaktayım. Mardin, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mersin, İstanbul, illerinde Holding statüsündeki firmalara danışmanlık, diğer şirketlere defter tutma işleri yaptım. Haziran / 2013 Yılı’nda Gelir İdaresi Başkanlığı ve Malatya S.M.M.M.O. arasında düzenlenen proje kapsamında Türkiye ve Avrupa Birliği vergi sistemini karşılaştırmak üzere Belçika’ da 15 gün süren bir dizi ziyaretler gerçekleştirdim. Bu hususta makaleler de yazdım.


2007 Yılında Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında yaşanan krizde desteğimi belirtmek adına Malatya Ak Parti Gençlik Kolları’na üye oldum, üyeliğim aktif halde devam etmektedir. Gerek genç sıfatıyla enerjim, gerekse; iş hayatım, meslek hayatım, aile hayatımdan edindiğim tecrübeler ve her Türk Vatandaşı gibi ülke sevdam, millet sevdam ile, aşk ile, heves ve coşku ile mertçe vatanıma yurduma katkı sunmak adına, taşın altına el koymak, beynimizi ve bedenimizi siper ederek, serden geçip yardan geçmez bu gönül ile, en azından bir parça yükünü alabilmektir ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ın; halis niyetimizde. Vatanımıza göz dikeni ezip, dostu düşmanı sezip, tarihimizi şerefimizle yazmak için bu göreve talibim.
Bilgilerinize saygılarımla arz ederim.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, sevilen, isim, Mehmet, Hanifi, , Yılmaz, Ak, Parti’de, Milletvekili, aday, adayı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı