Haber Detayı
22 Eylül 2018 - Cumartesi 20:39
 
Malatya’da şok iddia; baba oğlunu getirtip İmam Hatip’i darp ettirdi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıck haber… Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Yeşiltepe Tektut Camii İmam Hatibi Ömer Aldemir, Osman Celayir tarafından saldırıya uğraması nedeniyle suç duyurusunda bulundu.
- Haberi
Malatya’da şok iddia;  baba oğlunu getirtip İmam Hatip’i darp ettirdi

Malatya’da şok iddia;  baba oğlunu getirtip İmam Hatip’i darp ettirdi
Olayla ilgili bugün Malatya Diyanet-Sen Şube Başkanı Mehmet Engin, diğer sendika başkanları ile bir araya gelip basın açıklaması yaptı:
Diyasen-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin açıklamasında bakın neler dedi?
“Cuma öncesi saat 10:30 da camisinde Cuma namazı için hazırlık yapan İmam Hatip Ömer Aldemir, Osman Celayir tarafından ani baskın yaparak yumruklamaya başlamıştır. Hocamız meselenin şokunda bana ne diye vuruyorsun, ben seni tanımıyorum diyerek meseleyi anlamaya çalışmış, ancak Osman Celayir, sen benim babama hakaret etmişsin der ve söverek vurmaya devam eder. O esna da denetim serbestlikçe camiye görevlendirilen personel araya girerek darp eden Osman Celayir’i dışarıya çıkarmıştır. O anda babası gelerek Osman Celayir’e şimdilik bu kadar yeter diyerek oğlunu alıp götürmüştür. 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Kerem Yıldırım ve Mehmet Engin dahil, sakal ve yazı
Ancak; İmam Hatip arkadaşımız Ömer Aldemir’e, olaydan birkaç gün önce Osman Celayir’in babası camiye gelerek hakaret etmiştir. Haftalık izin gününde camiye gelmen suçtur, vb. sürekli hakaretlerde bulunmuştur.
Görevine son derece bağlı cami cemaatine karşı dini vecibeleri yerine getirmeleri için son derece çaba sarf eden görevli arkadaşımıza yapılan bu darp girişimini kabul etmek mümkün değildir. Yaşanan bu ve benzeri olaylar cahilliğin dışa vurumudur. Din görevlileri camilerinde görev yapan, ahlak ve edep timsali kişilerdir. Söz konusu saldırıda olduğu gibi Din görevlisi kardeşimiz hukuki süreç haricinde hiç bir eylem ve söylemde bulunmamıştır. Buna rağmen Din görevlilerine kin güden, el kaldıran bu kişileri kınıyoruz. Hiç kimsenin Din görevlilerine el kaldırmaya hakkı da yoktur, haddi de değildir. Varsa bir sorun din görevlisinin sorumlu olduğu Müftülükler vardır, sorunu olan varsa gider o makama şikâyet eder. 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Kerem Yıldırım ve Mehmet Engin dahil
Bu olayın hukuki sürecini en hızlı şekilde başlatıyoruz. Din görevlilerine yapılan bu tür saldırılar kabul edilemez. Türkiye geneli alışkanlık haline getirilmek istenen bu durumun masum bir olay olmadığını, sistemli şekilde hayata geçirilen bir kurgu olduğunu görebiliyoruz. Ülkemizde camileri güvensiz, ciddi bir kavga alanı olarak yansıtmaya çalışan bu kişiler yaptığı planlı saldırılarla hem dinimizi, hem ibadethanelerimizi hedef almaktadır. 
Konuyla ilgili dava sürecinin başladığını, din görevlilerine yapılan bu saldırıların kabul edilmeyeceğini hatırlatır, darp girişimi ile ilgili Diyanet-Sen olarak din görevlilerimizin ve üyelerimizin sonuna kadar arkasındayız ve davayı takip etmek görevimizdir. “

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, şok, iddia;, , baba, oğlunu, getirtip, İmam, Hatip’i, darp, ettirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı