Haber Detayı
19 Kasım 2017 - Pazar 17:19
 
Malatya’da Ülkü Ocaklarının gecesinde Ülkücüler salona sığmadı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’da Atatürk Kapalı Spor Salonunda tertiplenen “Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik’ gecesine 7’den 77’ye katılan ülkücüler salona sığmadı. Ülkücüler, Atatürk Kapalı Spor Salonunu Hınca hınç doldurdu. Bir o kadar ülkücü de salonun dışında programa eşlik etti.
Gündem Haberi
Malatya’da Ülkü Ocaklarının gecesinde Ülkücüler salona sığmadı

Malatya’da Ülkü Ocaklarının gecesinde Ülkücüler salona sığmadı
Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanlığının tertiplediği ‘Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik’ gecesine yoğun katılım oldu.
“Ülkede dirlik, ülkede birlik”Gecesine, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan, eski ocak başkanları yöneticileri, MHP’nin eski il başkanları bazı STK temsilcileri ve çok sayıda Malatyalı takip etti.
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI OLCAY KILAVUZ “HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTAMAYIZ”
Son yıllarda düzenlenen en anlamlı ve görkemli olarak ‘Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik’ gecesine katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, bir de konuşma yaptı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz konuşmasında şunları söyledi:
 “15 Temmuz’da hain darbe gecesinde yaşananları ben şahsen hala unutmuş değilim, şokundan da kurtulmuş değilim. 
Çünkü milletimiz uçaklarla bombalandı, milletimize kurşun yağdırıldı. 
250 tane vatan evladımız şehit edildi. Bu vahşeti nasıl unutabiliriz.2 binin üzerinde yiğit insanımız gazi oldu. 
Bir taraftan Cumhurbaşkanlığı bir taraftan Özel Harekat Daire Başkanlığı, TBMM, MİT maalesef bombalar altında kaldı. Biz şimdi Özel Harekat Daire Başkanlığındaki yiğitlerimizi nasıl unuturuz? Milletimizi şimdiye kadar aldatan bu FETÖ’cüler maalesef ki hem devletimize hem milletimize büyük darbe vurdular.

Milletimizi sömürdüler. ‘Biz sizi sınavsız bir şekilde memur yaparız, bizim dershanelerimiz, yurtlarımız var’ diyerek milletimize oyun oynadılar. 15 Temmuz çok büyük bir vahşetti, Türk Milletini içten içe kuşatmak istiyorlar. Onun için bizim birlik olma gibi bir sorumluluğumuz vardır. Bu hain oyunlara hep birlikte dur demek zorundayız” 
MHP İL BAŞKANI BÜLENT AVŞAR VE ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI EMRAH YILAN NE DEDİ?
MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, ülkücüleri selamladığı konuşmasında gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Ülkü Ocaklarına teşekkür  edip, birlik ve beraberlik mesajları verdi.


Malatya Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan’da yaptığı konuşmada birlik ve beraberliği artırmak amacıyla düzenledikleri geceye katılanlara cani gönülden şükranlarını sunduğunu ifade etti.
Yapılan konuşmalar zaman zaman sloganlarla kesildi.
‘Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik’ gecesinde daha sonra sanatçılar Ali Kınık ve Osman Öztunç sahne aldı. Mehmet Zafer şiirleri ile geceye renk kattı.
Geceye katılanlar da sanatçılara eşlik etti. Coşku ile başlayan ‘Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik’ gecesi coşku ile sona erdi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Ülkü, Ocaklarının, gecesinde, Ülkücüler, salona, sığmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı