Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 02:26
 
Malatya’da uzun yıllar görev yapan Komutan Diyarbakır’da yaralandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde Jandarma İlçe Komutanı olarak görev yapan ve halk arasında da oldukça sevilen Binbaşı Harun Yılmaz Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde, güvenlik kuvvetleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralandı. Çatışmada Uzman çavuş Hatip Çağlar ise şehit oldu.
Gündem Haberi
Malatya’da uzun yıllar görev yapan Komutan Diyarbakır’da yaralandı

Malatya’da uzun yıllar görev yapan Komutan Diyarbakır’da yaralandı...
Diyarbakır'ın Kocaköy İlçesi kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar şehit oldu. Yaralanan Kocaköy İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Harun Yılmaz'ın ise tedavi altına alındı.
Acı haber Malatya’da da üzüntüye yol açtı.
Çatışmada yaralan Binbaşı Harun Yılmaz Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde uzun yıllar İlçe Jandarma Komutanı olarak görev yapıp halk arasında da oldukça sevilen bir isimdi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi :

"Kocaköy İlçesi Boyunlu Köyü bölgesindeki operasyonel faaliyetin bitmesini müteakip, içerisinde Kocaköy İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Harun Yılmaz ve Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar’ın bulunduğu aracın Boyunlu Köyü’nden Gözebaşı Köyü’ne intikali esnasında, Gözebaşı Köyü mevkiinde bir araçtan ateş açılmış, açılan ateşe ateşle karşılık verilmiş, çıkan çatışma sonucunda; Kocaköy İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Harun Yılmaz ve Jandarma Astsubay Başçavuş Kenan Mercimek hafif, Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılardan, Jandarma Binbaşı Harun Yılmaz ve Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’ne helikopterle tahliye edilmişlerdir. Jandarma Uzman Çavuş Hatip Çağlar, Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde ameliyata alınmış olup, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur."

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, uzun, yıllar, görev, yapan, Komutan, Diyarbakır’da, yaralandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı