Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 04:46
 
Malatya’da ve Akçadağ’da yükselen ses; Sünniyiz Aleviyiz, bir aşkın aleviyiz
Ali Aladağ …:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… İzmir Gaziemir ilçesinde Alevi vatandaşların oturduğu Yeşil Mahallesi'nde bazı evlerin duvarlarına kırmızı boya ile 'X' işareti yapılıp, ayrılıkçı yazı yazılması tepkiler çığ gibi.
Gündem Haberi
Malatya’da ve Akçadağ’da yükselen ses; Sünniyiz Aleviyiz, bir aşkın aleviyiz

Malatya’da ve Akçadağ’da yükselen ses;

Resim

Sünniyiz Aleviyiz, bir aşkın aleviyiz...
İzmir’de evlerin duvarlarına ‘Defol Alevi’ yazısına sert tepkiler gelmeye başladı.Malatya’da ve Akçadağ’da yükselen ses; “Sünniyiz Aleviyiz, bir aşkın aleviyiz.”
CAHİT ZAFER LEVENTOĞLU-BİROL ÇİRKİN’İN ORTAK AIKLAMASI…:
AKÇADAĞDER Başkanı Cahit Zafer Leventoğlu  ile Ören Mahallesi Muhtarı Birol Çirkin ortak açıklama yaptı:
"Defol Alevi" diyerek yada Alevi kardeşlerimizin evlerini işaretleyerek Alevi - Sünni, daha doğrusu kardeş kavgası çıkarmak isteyenler kesinlikle bölücüdür, birilerinin köpekliğini yapıyordur. Düsturumuz odur ki "Sünniyiz Aleviyiz, bir aşkın aleviyiz". Bizi bölemeyeceksiniz…O eve yapılan işareti, kendi evimize yapılmış işaret olarak görüyoruz. 


Kim ne yaparsa yapsın bu oyunlar artık bayatladı. Oyunlara bu millet gelmez. Alevi Sünni kardeştir. Ayrım yapan kaleştir. Akçadağ’ın alevisi ve sünnisi olarak biz biriz. Sevgimiz sevdamız bir. Oyunlar boştur.”
MHP BATTALGAZİ İLÇE BAŞKANI MESUT SAMANLI’DAN AÇIKLAMA…
MHP Battalgazi ilçe başkanı Mesut Samanlı’dan sert açıklama geldi.
“Ülkemizin iç ve dışdan yıpratılmaya eli zayıflatılmaya kargaşa çıkartılmak istenerek kardeşliğimize gölge düşürmek niyetiyle zaman zaman sahnelenmek istenen oyun olan alevi sünli konusu yine çirkin bir şekilde İzmirde evlerin duvarlarına ''defol alevi'' yazısı yazılarak gündeme taşınıp yeni bir oyun sahnelenmek istenmektedir. 22 kasım 2017 tarihinde ilimiz Malatyada Cemal Gürsel mahallemizde yine aynı şekilde alevi kardeşlerimizin evlerine işaret konulmuş bir iç karmaşa yaratmak istenilmiştir.

Bu hainliklerin esas amacı toplumda tedirginlik oluşturmak halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek kamplaşmalara zemin hazırlamakatır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak o günde genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatları ile Milletvekillerimiz ilimize gönderilmiş, il, ilçe ve Ülkü Ocakları teşkilatlarımız Milletvekillerimiz ile birlikte evlerine işaret konulan aileleri evlerinde ziyaret edip yanlarında olduğumuzu olduğumuzu belirtmiştik. Alevi kardeşlerimizle ilgili düşünce ve sorunlarına yönelik samimi tutumumuz hep aynıdır. siyasi kaygılardan uzak bir anlayışla her zaman dediğimiz gibi camide bizim cemevide ''Defol Alevi'' yazan aşşağılık kişiler bilmelidirlerki biz alevi kardeşlerimizle bir elmanın yarısı gibi mutlu huzurlu bir arada yaşamaktayız. Ve bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Defolması gereken biri varsa bu yazıyı yazan vatan hainleridir. Biz alevi kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Temennimiz odur ki bunu yazan kirli ellerin bir an önce bulunması ve gereken cezanın en ağır şekilde verilmesidir. Hacı bektaş velinin de dediği gibi: Dosluğumuzla yanar kanarız, Her nefesde aşk ile yaradanı anarız, Erenler meydanına vahdet ile girde gör, Kırk budaklı şamdanla kırkımız bir yanarız.  “
MALATYA ÜLKÜ OCAĞI BAŞKANI BAYRAM IŞIK “HEPİMİZ ALEVİYİZ…”
Malatya Ülkü Ocağı Başkanı Bayram Işık'tan sert tepki geldi:

“İzmir’de Alevi kardeşlerimizin evine işaret koyan devşirmeler bilsinler ki; ALEVİLİK, Horasan'dan gelip Anadolu'ya TÜRK mührü vurmak ise, Anadolu'nun taşını,toprağını,beşikteki bebesini TÜRKLÜK ile şereflendirmek ise HEPİMİZ ALEVİYİZ!

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Bayram Işık dahil, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
ALEVİLİK, KER Ü BELA yurdunda Muhammed Mustafa'nın öptüğü boyuna kılıç vuran yezid'in karşısında olmak ise, HEPİMİZ O KILICA GALEBE ÇALAN KANIZ!”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, ve, Akçadağ’da, yükselen, ses;, Sünniyiz, Aleviyiz,, bir, aşkın, aleviyiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı