Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 16:16
 
Malatya’da Yapı ve Dekorasyon Fuarı 4 Ekim’de kapılarını açacak
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya'da bir fuar için daha geri sayım başladı. Stand kurulum alanının tamamı firmalara tahsis edildi Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından organize edilen 5. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı 4-8 Ekim 2017 tarihinde açılacak.
Kültür Haberi
Malatya’da Yapı ve Dekorasyon Fuarı 4 Ekim’de kapılarını açacak

YAPI VE DEKORASYON FUARI
4 EKİM'DE KAPILARINI AÇACAK

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından organize edilen 5. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı 4-8 Ekim 2017 tarihinde açılacak.
Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası yanında açılacak olan Yapı ve Dekorasyon Fuarı ile ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
"Malatya'ya yerel hizmetler yapılmasından sorumlu olduğumuz kadar Malatya'nın bilinmesi, tanınması noktasında da önemli çalışmalar yapıyoruz" diyen, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, fuarların bir kent için çok önemli olduğunu vurguladı.


Çakır, "Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak hükümetimizin birçok sektörün lokomotifi olan inşaat sektörü için yapılan düzenlemelere destek olmak ve dekorasyon alanında faaliyet gösteren firmalara kendilerini tanıtma, vatandaşlarımızın inşaat alanındaki yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmaları hedefi ile belirtilen tarihlerde yapı fuarı planlanmıştır.
Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası yanındaki 4.000 metrekarelik alanda yapılacak olan fuar kapsamında, yapı dekorasyon sektörünün tüm dallarında Türkiye'nin büyük markalarının Malatya ve Bölge Bayiliğini yapan 50 firmanın katılacağı fuarda, stant kurulum alanlarının tamamı firmalara tahsis edilmiş durumda.
4 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de açılacak olan 5. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı 8 Ekim Pazar gününe kadar her gün 11.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Malatyalı hemşerilerimiz yapı ve dekorasyon ile ilgili yenilikleri yerinde görme imkânına sahip olacak."dedi.

EKİM AYI İÇERİSİNDE İKİ FUAR DAHA YAPILACAK
Ekim ayı içerisinde yapılacak olan diğer fuarlara da değinen Başkan Çakır, "12-15 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara'da Malatya Günleri fuarı düzenlenecek. Ankara Atatürk Kültür Merkezi iç alanında yapılacak olan fuarda Malatya'nın tarihi, kültürü, turizm ve sanayi potansiyelinin tanıtılmasının yanı sıra Malatya yemek kültürünün tanıtımının yapılacağı bir gıda ve yemek çadırı da kurulacak. Ziyaretçilere, konserler ve tüm etkinlikler 4 gün boyunca ücretsiz sunulacak.
20-29 Ekim tarihleri arasında ise ilimizde Yöresel Ürünler Fuarı açılacak. İlki 2015 yılında açılan ve Malatyalılar tarafından oldukça beğenilen yöresel ürünler fuarında bu yıl 38 ilden 100 firmanın katılımı beklenmektedir. 20 Ekim tarihinde saat 11.00’de açılacak ve 10 gün sürecek olan fuarımızda Türkiye'nin 7 bölgesinden lezzetler ve ürünler tanıtılıp satışa sunulacak. Gerek Malatya'da gerekse il dışında gerçekleştirilecek olan fuarlarımıza tüm hemşerilerimizi davet ediyorum" dedi.


FUAR ADASI…
Başkan Çakır, Malatya Olay’da Ali Aladağ’ın sorusu üzerin ise Şeker Fabrikası alanın belediyeye devri sağlanması durumunda buranın Fuar adası olarak düzenleneceğini ve kente ayrı bir güzellik katacağını söyledi.
O İSTEK NE OLDU?
Başkan çakır daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Pembe trambüs konusu gündeme geldiğinde ise Yaşar Karaaslan’da “Erkek sığınma evi, istemiştik ne oldu başkan ?” diye sordu. 
MALATYA GÜNLERİ…
Başkent Ankara’da 12-15 Ekimde düzenlenecek Malatya günleri için başkan Türkiye’nin dört bir yanında ve yurt dışında yaşayanların da bu etkinliğe katılmasını istedi.

Büyükşehir Belediyesinden Huzurevi sakinlerine jest

KARAKAYA BARAJ GÖLÜNDE TEKNE GEZİSİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Huzurevinde kalan yaşlılara Karakaya Baraj gölü üzerinde tekne gezisi ile unutamayacakları bir gün yaşattı.

Tekne Gezisine, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Daire Başkanları, bazı birim müdürleri, muhtarlar ile Huzurevinde kalan yaşlılar katıldı.

Çakır: Yaşlılarımızla güzel bir gün geçirmeyi arzu ettik

Huzurevinde kalan yaşlılarla farklı bir mekânda bir araya gelmek, yaşlılarla güzel bir gün geçirmek amacıyla böyle bir programı organize ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Özel günlerde, bayramlarda sizleri ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Bu buluşmamızda ise Karakaya Baraj Gölü üzerinde tekne gezisi ile sizlerin daha güzel bir gün geçirmenizi arzu ettik. Davetimize katılan bütün büyüklerimize teşekkür ediyorum.

Malatya’mızın gezilip görülecek çok güzel yerleri var. Zaman zaman farklı programlarla ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Her ilçemizin kendine has kendine özgü güzellikleri, tarihi ve kültürü var. Karakaya Baraj Gölümüzde bu güzelliklerimizden biri. Karakaya Baraj Gölü ile merkezin bağını güçlendirmek için yol çalışmalarımız devam ediyor. Sahil yolunun yapılması, rekreasyon ve piknik alanlarının yapılması gibi projelerimiz var. Bu çalışmalarımızla Malatya’nın doğal güzelliğine daha fazla güzellik katmayı ve Karakaya Baraj Gölünden daha fazla istifade edilmesini amaçlıyoruz. Tekrar bizleri kırmayarak davetimize iştirak eden siz değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bulut: Yaşlılarımıza bu imkanı sunan Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Rasim Bulut ise, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza Huzurevinde kalan yaşlılarımıza bu imkânı tanıdıkları için çok teşekkür ediyorum. Yaşlılarımızın Sayın Başkanımızın bayram ziyaretinde bazı talepleri olmuştu. Sayın Başkanımız da yaşlılarımızı kırmayarak bu güzel organizasyonu düzenlediler. Yaşlılarımız çok memnun, bu güzel organizasyondan dolayı. Büyükşehir Belediyemize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yaşlılardan Başkan Çakır’a teşekkür

Düzenlenen tekne gezisinden duydukları memnuniyeti dile getiren yaşlılar ise, Büyükşehir Belediye Başkanı’na böyle güzel bir imkanı kendilerine tanıdığı için teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, Yapı, ve, Dekorasyon, Fuarı, 4, Ekim’de, kapılarını, açacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı