Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 23:17
 
Malatya’da yükselen ses; Barış Pınarı Harekâtına bizde hazırız
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Suriye'nin kuzeyine yönelik Barış Pınarı Harekatının fiili olarak Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılmasının ardından Malatya’da da yükselen ses “Biz’de hazırız.”
Gündem Haberi
Malatya’da yükselen ses; Barış Pınarı Harekâtına bizde hazırız

Malatya’da yükselen ses;

Barış Pınarı Harekâtına bizde hazırız...


Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından açıklamalar gelmeye başldı:
MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ:
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bir mesaj yayımladı.Bahçeli'nin mesajı şöyle:

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Ali Aladağ dahil, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan
"Milliyetçi Hareket Partisi Barış Pınarı Harekatı’nın yürekten ve tam bir destekle arkasında ve yanındadır. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu eşgüdüm ve işbirliği halinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin kökünü kazımak hedefiyle muazzam bir harekatın içindedir.
Terör örgütlerinin belinin kırılması, Türkiye’yi kuşatma ve kundaklama niyetine haiz mihrakların oyunlarının bozulması artık kaçınılmaz bir mecburiyettir.
Türkiye Cumhuriyeti, saat 16.00 itibarıyla başlayan Barış Pınarı Harekatı'yla bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütleri yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır."
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ BÜLENT TÜFENKCİ:

bülent tüfenkci ile ilgili görsel sonucu
“Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla gerçekleştirilecek olan Barış Pınarı Harekatı başlamıştır. Allah Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun”
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖZNUR ÇALIK:

Öznur Çalık⚡️
“Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın. Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın. Doğacaktır sana va'dettigi günler Hakk'ın... Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.” “Sefer Bizim Zafer Allah’ındır “
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AHMET ÇAKIR:

Ahmet ÇAKIR
“Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın Galib et; çünkü bu son ordusudur İslâm’ın Rabbim şanlı ordumuzu, nusretinle ve kudretinle her daim muzaffer eyle.”
MHP MİLLETVEKİLİ EHMET FENDOĞLU:

mehmet fendoğlu ile ilgili görsel sonucu
“Zafer Bismillah... Cenab-ı Allah askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Ülkemizin güvenliğini ve bekasını korumak için yapılan harekatla Fırat’ın doğusu hain teröristlerden temizlenecektir. “
MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN GÜRKAN:
“Suriye sınırındaki terör örgütü unsurlarını temizleyerek ülkemizin birliğini, beraberliğini ve sınırımızın güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda şanlı Türk Ordumuzun kahraman askerlerinin Cenab-ı Allah yar ve yardımcısı olsun.

selahattin gürkan ile ilgili görsel sonucu
Ülkemizin güvenliği, terörle mücadele ve mazlumları zulümden kurtarmak için seferde olan Kahraman Ordumuzu Rabbim korusun ve muzaffer eylesin.”
MHP MKYK ÜYESİ ÖMER EKİCİ:

ömer ekici ile ilgili görsel sonucu
“Hain Terör örgütlerinin ortadan kaldırılması, Türkiye’yi kuşatma ve kundaklama niyetine haiz mihrakların oyunlarının bozulması artık kaçınılmaz bir mecburiyettir. Ordumuzun bşlattığı Barış Pınarı Hareketinde Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun.
Bizlerde hazırız.”
YEŞİLYURT BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR :

Mehmet Çınar
“Rabbim barışın tesisi için sefere çıkan Mehmetçiklerimizi korusun, muzaffer kılsın.”
BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GÜDER:
“Bismillahirrahmanirrahim. ALLAH milletimize ve ülkemize zafer nasip etsin!”

Osman Güder
MHP İL BAŞKANI BÜLENT AVŞAR:
"Ülkemiz tarihinden aldığı mirasla bölgesinde barışın ve huzurun garantörü durumundadır. Devletimiz bölgede hiçbir karanlık odağın gizli hesaplarına izin vermeyecek, kendisine yöneltilen tehditlere boyun eğmeden mazlumun hakkını geçmişte olduğu gibi bugün de koruyacaktır.

bülent avşar ile ilgili görsel sonucu

Türk milleti haklı, meşru ve tarihi nitelikli yüksek mücadele sürecini sağlam bir inançla, tavizsiz bir iradeyle başlatmış, Suriye’nin kuzeyine beklenen ilk hamleyi yapmıştır. Güney sınırlarımız boyunca açılmak istenen terör koridorunun, kurulmak istenen terör devletinin imha edilmesi maksadıyla kararlı siyaset ve kahramanca ruh devreye girmiştir. Allah Silahlı Kuvvetlerimizi korusun ve muvaffak etsin" ifadelerini kullandı.”
ESOB BAŞKANI ŞEVKET KESKİN:
 “Ülkemizim ve milletimizin istikbali ve istikrarına yönelik olarak sınır boylarımızda tehdit oluşturan bölücü terör örgütlerine yönelik olarak olması gereken ve yerinde bir karar olan Barış Pınarı Harekatını esnaf ve sanatkar camiası olarak destekliyoruz.

şevket keskin ile ilgili görsel sonucu

Uluslararası güçlere karşı dik duran, boyun eğmeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkomutanlığında başlatılan Barış Pınarı Harekatından, şanlı ordumuzun, Mehmetçiklerimizin zaferle döneceklerine olan inancımız tamdır, dualarımız Mehmetçiğimizin zaferi, ülkemizin bekası içindir.  Bu harekat sadece terör örgütlerine yönelik değil, aynı zamanda terör örgütleri üzerinden ülkemize yönelik vesayet savaşını sürdüren uluslararası güç odaklarına da bir tokattır, cevaptır.  Barış Pınarı Harekatının bölgemize barış ve istikrarı getirmesini diliyorum.” 
GAZİLER DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA GÖZÜKARA:
“Sınır güvenliğini sağlamak, enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna engel olmak, saldırılarını engellemek, terör örgütü PKK/YPG-PYD’nin bölgede kurmaya çalıştığı terör yapılanmasını sona erdirmek, Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak, terörden arınan bölgelere Suriyeli sığınmacıları yerleştirmek, bölgedeki tüm terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için başlattığı " Barış Pınarı Operayonu"nu Şehit aileleri ve Gaziler olarak sonuna kadar destekliyoruz.
Silahlı Kuvvetlerimize başarılar dilerken her zaman olduğu gibi yine üstün başarılarla döneceklerine olan inancımız tamdır . 

mustafa gözükara ile ilgili görsel sonucu
Rabbim yar ve yardımcıları olsun yüreklerimizle ve dualarımızla her zaman yanlarındayız.
Milli Savunma Bakanlığına çağrımızdır.  Biz Gaziler ve Şehit Yakınları olarak, tek kollu,  tek bacaklı kalsak da halen elimiz silah tutar, gözümüz hedefi görür. İster cephede, ister cephe gerisinde göreve hazırız.”
SABAH CAMİLERDE FETİH SÜRESİ OKUNACAK…
Sabah tüm camiler de Fetih Suresi okunacak.
 FETİH SURESİ TÜRKÇE MEALİ:


1 - Doğrusu biz sana apaçık bir fetih ihsân ettik. 2 - Böylece Allah senin geçmiş ve gelecek günahını bağışlar. Sana olan nimetini tamamlar ve seni doğru yola iletir. 3 - Ve sana Allah, şanlı bir zaferle yardım eder. 4 - İmanlarına iman katsınlar diye müminlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah bilendir, herşeyi hikmetle yapandır. 5 - Mümin erkeklerle mümin kadınları, içinde ebedi kalacakları, altlarından ırmaklar akan cennetlere koyması, onların günahlarını örtmesi içindir. İşte bu, Allah katında büyük bir kurtuluştur. 6 - Ve o Allah hakkında kötü zanda bulunan münâfık erkeklere ve münâfık kadınlara, Allah'a ortak koşan erkeklere ve ortak koşan kadınlara azap etmesi içindir. Kötülük onların başlarına gelmiştir. Allah onlara gazap etmiş, lânetlemiş ve cehennemi kendilerine hazırlamıştır. Orası ne kötü bir yerdir. 7 - Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. 8 - Şüphesiz biz seni, şâhit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik. 9 - Ki, Allah'a ve Resulüne iman edesiniz, ve bunu takviye edip, O'na saygı gösteresiniz ve sabah akşam O'nu tesbih edesiniz. 10 - Herhalde sana bey'at edenler ancak Allah'a bey'at etmektedirler. Allah'ın eli onların ellerinin üzerindedir. Kim ahdi bozarsa ancak kendi aleyhine bozmuş olur. Kim de Allah'a verdiği ahde vefa gösterirse Allah ona büyük bir mükâfat verecektir.

11 - yakında a'râbilerden geri kalmış olanlar sana diyecekler ki, "Mallarımız ve ailelerimiz bizi alıkoydu. Allah'tan bizim bağışlanmamızı dile." Onlar kalplerinde olmayanı dilleriyle söylerler. De ki: Allah size bir zarar gelmesini dilerse veya bir fayda elde etmenizi isterse O'na karşı kimin bir şeye gücü yetebilir? Hayır! Allah yaptıklarınızdan haberdardır. 12 - Aslında siz Peygamber ve müminlerin, ailelerine geri dönmeyeceklerini sanmıştınız. Bu sizin gönüllerinize güzel göründü de kötü zanda bulundunuz ve helâki hak etmiş bir topluluk oldunuz. 13 - Kim Allah'a ve Rasulüne iman etmezse şüphesiz biz, kâfirler için çılgın bir ateş hazırlamışızdır. 14 - Göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. O, dilediğini bağışlar dilediğini azaplandırır. Allah çok bağışlayan çok merhamet edendir. 15 - Siz ganimetleri almak için gittiğinizde geri kalanlar: "Bırakın biz de arkanıza düşelim." diyeceklerdir. Onlar, Allah'ın sözünü değiştirmek isterler. De ki: Siz bizimle gelemeyeceksiniz. Allah daha önce böyle buyurmuştur. Onlar size: "Bizi kıskanıyorsunuz." diyeceklerdir. Bilakis onlar, pek az anlayan kimselerdir. 16 - A'rabilerin geri bırakılmış olanlarına de ki: Siz yakında çok kuvvetli bir kavme karşı savaşmaya çağırılacaksınız. Onlarla savaşırsınız veya müslüman olurlar. Eğer itaat ederseniz, Allah size güzel bir mükâfat verir. Ama önceden döndüğünüz gibi yine dönecek olursanız sizi acıklı bir azaba uğratır. 17 - Köre vebal yoktur, topala da vebal yoktur, hastaya da vebal yoktur. Bununla beraber kim Allah'a ve peygamberine itâat ederse, Allah onu, altından ırmaklar akan cennetlere sokar. Kim de geri kalırsa, onu acı bir azaba uğratır. 18 - Andolsun o ağacın altında (Hudeybiye'de) sana bey'at ederlerken Allah, müminlerden razı olmuştur. Kalplerinde olanı bilmiş onlara güven indirmiş ve onları pek yakın bir fetih ile mükâfatlandırmıştır.

19 - Allah onları elde edecekleri birçok ganimetlerle de mükâfatlandırdı. Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. 20 - Allah size, elde edeceğiniz birçok ganimetler vaad etmiştir. Bunu size hemen vermiş ve insanların ellerini sizden çekmiştir ki bu, müminlere bir işaret olsun ve Allah sizi doğru yola iletsin. 21 - Bundan başka sizin güç yetiremediğiniz, ama Allah'ın sizin için kuşattığı ganimetler de vardır. Allah herşeye kâdirdir. 22 - Eğer kâfirler sizinle savaşsalardı arkalarına dönüp kaçarlardı. Sonra bir dost ve yardımcı da bulamazlardı. 23 - Allah'ın öteden beri gelen kanunu budur. Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın. 24 - O sizi onlara karşı muzaffer kıldıktan sonra Mekke'nin göbeğinde onların ellerini sizden, sizin ellerinizi de onlardan çekendir. Allah, yaptıklarınızı görendir. 25 - Onlar inkâr eden ve sizin Mescid-i Haram'ı ziyaretinizi ve bekletilen kurbanların yerlerine ulaşmasını men edenlerdir. Eğer kendilerini henüz tanımadığınız mümin erkeklerle, mümin kadınları bilmeyerek ezmek suretiyle bir vebalin altında kalmanız ihtimali olmasaydı, Allah savaşı önlemezdi. Dilediklerine rahmet etmek için Allah böyle yapmıştır. Eğer onlar birbirinden ayrılmış olsalardı elbette onlardan inkâr edenleri elemli bir azaba çarptırırdık. 26 - O zaman inkâr edenler, kalplerine taassubu, câhiliyet taassubunu yerleştirmişlerdi. Allah da elçisine ve müminlere sükûnet ve güvenini indirdi. Onları takva sözü üzerinde durdurdu. Zaten onlar buna pek layık ve ehil kimselerdi. Allah herşeyi bilendir.

27 - Andolsun ki Allah, elçisinin rüyasını doğru çıkardı. Allah dilerse siz güven içinde başlarınızı tıraş etmiş ve saçlarınızı kısaltmış olarak, korkmadan Mescid-i Haram'a gireceksiniz. Allah sizin bilmediğinzi bilir. İşte bundan önce size yakın bir fetih verdi. 28 - Bütün dinlerden üstün kılmak üzere, Peygamberini hidayet ve hak din ile gönderen O'dur. Şahit olarak Allah yeter. 29 - Muhammed Allah'ın elçisidir. Onun yanında bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler. Onları rükûa varırken secde ederken görürsün. Allah'tan lütuf ve rıza isterler. Yüzlerinde secdelerin izinden nişanları vardır. Bu, onların Tevrat'taki vasıflarıdır. İncil'deki vasıfları da şöyledir: Onlar filizini yarıp çıkarmış, gittikçe onu kuvvetlendirerek kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş bir ekine benzerler ki bu, ziraatçıların da hoşuna gider. Allah böylece onları çoğaltıp kuvvetlendirmekle kâfirleri öfkelendirir. Allah inanıp iyi işler yapanlara mağfiret ve büyük bir mükâfat vaad etmiştir.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, yükselen, ses;, Barış, Pınarı, Harekâtına, bizde, hazırız, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı