Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 20:23
 
Malatya’da yükselen ses; hainlerin gereken cezalara çarptırılmaları gerekiyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’da 28 Şubat’ın yıldönümünde 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının duruşmasını nedeniyle yapılan açıklamalarda “Hainlerin gereken cezalara çarptırılmaları gerekiyor.”denildi.
Gündem Haberi
Malatya’da yükselen ses; hainlerin gereken cezalara çarptırılmaları gerekiyor

Malatya’da yükselen ses; hainlerin gereken cezalara çarptırılmaları gerekiyor
Malatya’da 15 Temmuz hain darbe kalkışmasını Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilçe başkanları ile partililer de takip etti.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır “28 Şubatın yıl dönümünde, tarihimizin en alçak darbe girişimi olan 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi davasının görüldüğü duruşmaya katıldık” dedi ve ardından şunları ekledi:


 “Bu ülke darbelerde çok şey kaybetti. Ekonomik gücünü kaybetti, siyasi bağımsızlığını kaybettiği dönemler oldu. Ama 15 Temmuz bunlardan birçok farklılık gösteriyor. Birincisi, bu sadece bir darbe girişimi de değildi. Ülkemizi belki bir iç savaşa sürükleyecek büyük bir işbirliği, perde arkasında derin ilişkilerin olduğu bir süreçti. Cumhurbaşkanımız ve halkımız hain kalkışmaya karşı dik durdu.
15 Temmuz’dan sonrada da ne kadar bağlantıların olduğu anlaşıldı. 15 Temmuz’da olay bitmiş değil, biz bunun takipçisi olmak zorundayız. Afrin’ne büyük bir mücadele içerisindeyiz. Orada da şehitlerimiz var, Oradaki şehirlerimiz de bu vatan için millet için bayrak için şehit oldu. 15 Temmuz‘da 250 kardeşimiz kendini tankın topun silahların önünde göğsünü ülke için siper etti. Bu yargılama neticesinde şehitlerimizin kanının yerde kalmaması adına bu hainlerin gereken cezalara çarptırılmaları gerekiyor”.


Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı’da açıklamasında “76 FETÖ mensubu hainin yargılandığı 9.duruşma'yı takip ettik. Bugün aynı zamanda 28 Şubat 1997 yılında yapılan darbenin de yıldönümü. Bütün darbeler bir insanlık suçudur. Darbeleri yapanların bugün milletimizin gözü önündeki yeri bellidir. 28 Şubat döneminde ülkemizde başta ilim sahibi olan insanları, öğretim görenleri, dini inançlarından ve tüm özgürlüklerinden kısıtlayarak mahkum edenlerin daha sonra ne hale geldikleri hep birlikte gördük.Allah bu ülke üzerine hesabı olanların hesabını boşa çıkarsın. hHainlerin yaptıklarının yanlarına kalmayacak şekilde şehitlerimizin bir damla kanının dahi bunlara bırakmadan 15 Temmuz ve bütün şehitler için bu tür davaları takip edeceğiz”dedi.

15 Temmuz hain darbe kalkışması 9. duruşması devam ediyor.

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇAKIR'DAN AFRİN'DEKİ MEHMETÇİK AİLELERİNE ZİYARET

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Ayhan Sezgin dahil, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Ayhan Sezgin dahil, gülümseyen insanlar, takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Ayhan Sezgin dahil, gülümseyen insanlar, takım elbise

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’da, yükselen, ses;, hainlerin, gereken, cezalara, çarptırılmaları, gerekiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı