Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 17:08
 
Malatya'dan Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına ve Mehmetçiğe bayraklı destek
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika... Sıcak... Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına ve Mehmetçiğe bayraklı destek var.
Kültür Haberi
Malatya'dan Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına ve Mehmetçiğe bayraklı destek

Malatya'dan Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatına ve Mehmetçiğe bayraklı destek
“Ülkemizin iç ve dış güvenliğini milletimizin huzurunu tehdit eden PKK/PYD/KCK ve diğer terör örgütlerini bertaraf etmek üzere , 20 Ocak 2018 Cumartesi Günü Saat: 17.00 'de Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Afrin'e yönelik olarak "Zeytin Dalı Harekatı" başlatılmıştır.
Başlatılan bu harekat Merkezi İlimizde konuşlu olan 2.Ordu Komutanlığımız ve bağlı birlikleri tarafından yürütülmektedir.

SİLAHLI KUVVETLERİMİZE TÜRK BAYRAĞIYLA DESTEK VERİYORUZ
Ülkemizin milli birlik ve beraberliğinin doruk noktasına ulaştığı bu günlerde başlatılan bu harekatın yanında olduğumuzu göstermek için dualarımızla ve ayyıldızlı bayrağımızla destek vermek gerektiği düşüncesiyle 22 Ocak Pazartesi günü saat 09:00'da başta Valilik binamız olmak üzere, Belediyelerimiz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızda ve konutlarımızda dev bayrağımızı dalgalandırmak üzere tüm Malatyalı hemşerilerimizi Malatyamızı Ayyıldızlı Bayrağımızla donatmaya davet ediyoruz.
Kahraman Ordumuzun bu harekattan da dünyaya örnek teşkil edecek bir sonuç alması dileğiyle muvaffakiyet için dua ediyoruz."

BAŞKAN ÇAKIR SESLENDİ...

Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır ne dedi?

“Cumhurbaşkanımızın Afrine Operasyon başlatıldığını açıklamasının hemen ardında İnönü -Kışla Caddelerimizi Bayraklarla donattık. Tüm hemsehrilerimizin evlerini ve iş yerlerini Türk Bayraklarıyla donatmalarını ve dualarını Mehmetçiklerimizden esirgememelerini istirham ediyorum”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'dan, Afrin’deki, Zeytin, Dalı, Harekatına, ve, Mehmetçiğe, bayraklı, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı