Haber Detayı
09 Ağustos 2016 - Salı 12:47
 
Malatya'dan Kocaeli'ye Edirne'den Kars'a Biz Birlikte Türkiyeyiz
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Biz Birlikte Türkiye'yiz...Dünya bunu bir kez daha gördü...5 milyon kişinin katıldığı Demokrasi ve Şehitler Mitingi böylece dünyada bir ilk oldu... Malatya'dan Kocaeli'ye...Edirne'den Kars'a...Biz Birlikte Türkiye'yiz,..Kalpler vatan için atıyor...15 Temmuz hain FETÖ darbe kalkışması sonrasında Türkiye ayağa kalktı...
Kültür Haberi


Her noktata halk nöbette...

Ve verdiği mesaj...

Biz Birlikte Türkiye'yiz,..

"Mehmet Ali Paşa Kendi Kitabını Yazıyor"un yazarı Araştırmacı Yazar Müge Uçar Dünya da bir ilk olan, bir mahallenin biyografik özelliklerini irdeleyen kitabıyla herkesin ilgisini üzerine çekti. Özellikle dik duruşu ve sevgisiyle saha ortamında da sevilen yazar, ilk dakikadan beri gerek sosyal medyada gerek Nöbette yerini tutarak mesajlar vermeye devam etti.

Yazar Müge Uçar 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından 16 Temmuz'un ilk dakikalarında 00:08 de sosyal paylaşım adresinden '' Gün// Milli İradeye Sahip Çıkma Günüdür. Gün// Bir Olma Günüdür. Gün// Kardeşlik Birlik ve Beraberlik Günüdür"dedi ve meydanlarda yerini aldı. Ve bir anne olarak sosyal medyada da paylaşımlarına cesurca devam etti "

Müge Uçar’ın Paylaşımlarında bazı başlıklar…İl binasindayiz Kocaeli// Milli İradesine Sahip Çıkıyor. Gün// Bir Olma Gecesidir". Gerek fotoğraflarıyla gerek yazılarıyla ve yoğun takipçilerine karşı Türk Anası Olan Yazar Müge Uçar adete bir örnek ve sembol oldu.

Ve paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine bir kez daha çekti. Ve Paylaşımlarından bazıları, " Bütün dünya şunu birkez daha gördü ki, Türk Millet'i çocuğundan - kadınına- erkeğine Vatani için ölmeye hazır askerdir asker!" " Devlet = Herkes = Devlet Devlete Kalkan Eli Kırar Bu Millet". " Herkes = Devlet -- Devlet = Tecrübe Hiçbir Tecrübe Sırt Dönülmeyi Haketmez. Ve Tecrübesiyle Kucaklaşan Bir Millet Vardı Dün. Tarih Tekerrür Etmedi. Bir Taraftan Şehitlerimiz Adına Kanayan Ciğerlerimiz ve Dualarımız// Bir Taraftan Türk Milleti'nin Hangi Görüş Olursa Olsun Tek Bayrak Altında Tekbir Sesleriyle Bir Olması, Vatanı-Bayrağı-Ezanı İçin, Yediden Yetmişe Kadın Erkek Canını Verecek Asker Olması Coşkusunu Yaşamaktayız. Dün, Tarihe Türk Milleti'nin İmzası Silinmeyecek Bir Şekilde Atıldı. Allah Hepimizden Razı Olsun. Şehit Olanlarımıza Allah'tan Rahmet, Yaralılarımıza da Şifa Dilerim". " Geceler// Güneş Doğana Kadar Bir birliktelik vardır ki bütün birlikteliklerin üstündedir. Şuanda sokaklarda olan birliktelik bu birlikteliktir ve adı İnanç Birlikteliğidir". " Hayırlı Gecelerden// Hayırlı Aydınlıklara Aklı Çok Çalışanlar , Gücü, Makamı, Parası, Şöhreti Olanlar Değil! Merhameti Yüreğinde, Dilinde Sevgisi Azimli, Fedakar, İnançlı ve Sabırlı Kişilerdir Güzellikleri Yarınlara İnşaa Edecek Olanlar. Şuanda sokakları doldurup taşıran kişilerdir bu kişiler. Selam Olsun". " Dünya Görüşün Ne Olursa Olsun. Bir Sofra Başında Toplanabilmeli. BİSMİLLAH Diyerek Bir Ekmeği Bölüşebilmeli. Kişilere Görüşlere Göre Değil. Düğmeler İnsanlığa İliklenebilmeli. Bu Vatan Hepimizin Sofrasıdır". " Hayırlı Geceler Dilerim Bir Birliktelik Vardır ki, Bütün Birlikteliklerin Üstündedir. Adı İnanç Birlikteliğidir. Bu Birliktelikte Alınan İlk Nefes Ve Son Nefes Bütündür. Biz Meydanlarda Ülkemiz Bayrağımız İçin Bütün Görüşler Birleşerek Devletimizle İnanç Birlikteliği Yaptık. Bizim Gidecek Başka Yerimiz Yok. Bu Güçlü İnanç Birlikteliğini Dagıtmak İçin Asılsız Haberler, İftiralar Muhakkak Ortaya Konulacaktır. Bizi Birbirimize Düşürmek ve Biz Kendi Aramızda Sesli Sesli Kavga Ederken, Sessiz Sessiz Yaklaşan Düşmanlarımız Olacaktır. Biz Bir Oldukça Akan Sular Durulur, Dağlar Yerinden Oynar. Ne Olursa Olsun, Birbirimize Düşmeyelim. "Su Uyur. Düşman Uyumaz". Boşuna Dememiş Atalarımız. Bizde Uyanık Olup Her Şekilde Birbirimize ve Bizlerle Vatanımıza Sahip Çıkalım. Bayrakta Bizde Sancakta. Ya İpi Tut! Ya Bayrağı! Göklerde Dalğalansın. Türk 'ün Sancağı"

" Üşümeyelim! Sımsıkı Kardeşliğimizle Sarılalım Birbirimize. Yuregimizde ki İnançla. Birliğimizle Vatanımıza. Al Yıldızlı Bayrağımıza. İnsanlığın Saygı Duyduğu Kişilere Saygı Duymayanların Fikirleri Asla İnsancıl ve Sağlıklı Olmaz. Bu Unsurların Olmadığı Yerde Merhamet Olmaz. Merhametin Olmadığı Yerde Ne Yapılırsa Yapılsın Nimetten Sayılmaz. İnsanlığın Saygı Duyduğu İsimlerdendir Recep Tayip Erdoğan. Rahmetle Andığımız Başta Mustafa Kemal Atatürk. Turgut Özal'dir Prof. Dr. Necmettin Erbakan'dır. Süleyman Demirel 'dir. Adnan Menderes Muhsin Yazıcıoğlu'dur. Alparslan Türkeş'dir..."

Ve tekrar kızlarıyla nöbet tutan Yazar Müge Uçar Çok manidar sözleriylede kalplere damga vurdu. " Kabul... Daha Çocuğuz ve Çıktık Meydanlara. Gün Geldiğinde Ne Yaptınız? Diye Soracak Torunlar Bu Çocuklara. En Azından Anlatacak Bir Selam Olacak. Bir Selam da Biz Verdik Meydanlarda, Ülkemiz Bayrağımız Milletimiz ve Siz Torunlarımız İçin. Bir Selamda Biz Verdik Bu Çocuk Yaşta, Gelecekte ki Siz Çocuklarımızı Düşünerek. En Azından Bir Selam Olsa da Bizde Verdik Diyerek.

Ve tekrar bu bir darbe değildir oyundur algısını oluşturmak isteyenlere karşıda savaşan Müge Uçar " Türk Milleti ne zaman iç savaşa girer. İşte o zaman dışardan işgal için düğmeye basılmış demektir. Siz ne düşünüyorsunuz Müge Hanım diyerek gerek yüz yüze gerek mesajlarla gelen sorular var. Ben ne düşünüyorumun hiçbir önemi yok. Biz ne düşünmeliyiz? Kardeslerim, abilerim ve ablalarım. Şuanda alınan istihbaratlar sonucu Türkiye'ye yabancı güç ajanları girmiştir. Amaçları bizi birbirimize düşürerek iç savaşa sürüklemektir. Aslı olmayan şeyleri önümüze sürerek bizi bizde ayırmak ve sonrasında işgal altına almaktır. Biz ne yapmalıyız? Biz devletimizin arkasındayız. Ve bizi birbirimize düşürmek için ortaya ne sürülürse sürülsün boşluğa düşmemeliliyiz. Birbirimize ırk ayrımı yapmadan kardeşiz diyerek sahip çıkmalıyız. Yapılacak olaylar ikinci büyük dalganın satır başıdır. Biz ne kadar birbirimize kenetlenirsek Rabbimizin izniyle hiçbir güç bize birşey yapamaz. Biz ne kadar bölünürsek yok olmaya mahkum kalırız. Fetoşun  dediği bir cümle " onlar düğün derneklerini kursunlar, eğlenmelerine baksınlar" anlatıyor ki tehlikenin devam ettiği, ikinci dalganın geleceği. Acil mahalle aralarında birliklerin kurulması gerektiği kanaatindeyim. Olası bir tehlike anında mahalle mahalle kontrollü güçle olaya hakim olabilmek daha kolay ve etkili olacaktır. Meydanlar tek bir yerde değil! Her mahallenin bir noktasında olması gerektiğini düşünüyorum. Mahalle mahalle oluşturulacak meydanların kontrollü güç olarak etkisi daha büyük olur. Rahata Girme Turkiye// Gardını Al// Düşman Pusuda" cümleleriyle duruşunu belli etmiştir.

O bir Türk Anası, sesini Türkiye’nin  emekleri ve mücadeleleriyle duyuran Müge Uçar.

Bizde Malatyadan Selam ve Saygılarımızı Sevgilerimizi İletiyoruz…

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
 
Etiketler: Malatya'dan, Kocaeli'ye, Edirne'den, Kars'a, Biz, Birlikte, Türkiyeyiz, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Malatya Olay Gazetesi
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
0
0
0
0
0
0
2
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
4
0
0
0
0
0
0
5
0
0
0
0
0
0
6
0
0
0
0
0
0
7
0
0
0
0
0
0
8
0
0
0
0
0
0
9
0
0
0
0
0
0
10
0
0
0
0
0
0
11
0
0
0
0
0
0
12
0
0
0
0
0
0
13
0
0
0
0
0
0
14
0
0
0
0
0
0
15
0
0
0
0
0
0
16
0
0
0
0
0
0
17
0
0
0
0
0
0
18
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv