Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 13:46
 
Malatya Doğanşehir’de Doğalgaz töreninde Bakan Tüfenkci; enişte hoş geldin pankartıyla karşılandı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın ilçeleri de Doğalgaza kavuşuyor…Doğanşehir’de bugün Doğalgaz keyfini yaşayan Malatya’nı başka bir ilçesi oldu. Törende Bakan Tüfenkci “Enişte hoş geldin” pankartı ile karşılandı.
Teknoloji Haberi
Malatya Doğanşehir’de Doğalgaz töreninde Bakan Tüfenkci; enişte hoş geldin pankartıyla karşılandı

Malatya Doğanşehir’de Doğalgaz töreninde Bakan Tüfenkci; enişte hoş geldin pankartıyla karşılandı
Bugün düzenlenen Doğalgaz törenine yoğun bir katılım gerçekleşti.


Doğanşehir’de ki törene; Gümrük ve Ticaret bakanı Bülent Tüfenkci, Ak Parti genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Milletvekilleri Nurettin Şahin, Mustafa Şahin, Vali Ali Kaban, Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir belediye başkanı Vahap Küçük, Ak Parti il başkanı Hakan Kahtalı, ilçe belediye başkanları, partililer ve kalabalık bir topluluk katıldı.


ENİŞTE HOŞGELDİN, PANKART AÇILDI…
Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde düzenlenen törende dikkat çeken bir pankart vardı. Doğanşehirliler Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yi “Enişte hoş geldin” pankartı açarak karşıladığı dikkatlerden kaçmadı.

BAKAN TÜFENCKİ"81 İLİMİZ DOĞALGAZLA BULUŞTU"...

Bakan Tüfenkci “AK Parti hükümetleri olarak 81 ilimizi doğalgazla buluşturduk. Bugünde Malatya'mızın Doğanşehir ilçesini doğalgazla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemize hayırlı olsun.”dedi.


DOĞANŞEHİR’E 76 MİLYON…
Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır törende şu konuşmayı yaptı:

“Doğanşehir İlçemize bugüne kadar Büyükşehir olarak 76 Milyonluk altyapı ve üstyapı yatırımları yaptık. Yapmış olduğumuz altyapı ile eş zamanlı olarak ilçemizde doğalgaz yatırımı da hükümetimizce

yapıldı ve bugün ilk gazı verdik. Hemşehrilerimize hayırlı olsun.”

BAKAN TÜFENKCİ "SINIRLARIMIZIN DİBİNDE BİR TERÖR KORİDORU OLUŞTURTMAZYI"

Gümrükve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Suriye'de dün itibariyle başlayan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin " Asla ve asla sınırlarımızın dibinde bir terör koridoru oluşturtmayız" dedi.

Bakan Tüfenkci, Doğanşehir ilçesine ilk kez doğalgaz verilmesi dolayısıyla Doğanşehir Belediyesi önünde düzenlenen törende bir de  konuşma gerçekleştirdi. Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştiren askerlerimize, güvenlik güçlerimize Allah'tan yardım, görevlerinde başarılar diledi.

Zeytin Dalı Operasyonunda askerlerimize ve güvenlik güçlerimize görevlerini kazasız bir şekilde başarıyla tamamlanmasını dileyen Bakan Tüfenkci,  "Güvenlik güçlerimiz inşallah kısa zamanda o bölgeyi terör örgütlerinden kurtararak, ülkemize ve milletimize yönelik tehditleri bertaraf edip yurda dönerler." dedi.

Tüfenkci, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından terörle mücadele çalışmalarını hızlandırdıklarına vurgulayarak, şöyle devam etti:

"15 Temmuz'dan sonra 'terör örgütlerinin gerek yurt içinde gerek yurt dışında inlerine gireceğiz, takip edeceğiz, onlara hayat hakkı tanımayacağız' dedik. Yurt içinde nasıl inlerine girdiysek, nasıl hem şehirde hem kırsalda sonuna kadar mücadele ediyorsak, onların hareket kabiliyetlerini sıfırlıyorsak, yurt dışında da aynı şekilde mücadelemize devam ediyoruz. Asla ve asla sınırlarımızın dibinde bir terör koridoru oluşturtmayız. Kim ne derse desin, önemli olan bizim ne dediğimiz. Cumhurbaşkanımız da ne dediğimizi her fırsatta vurguluyor ve gereği de yapılıyor ve yapılmaya da inşallah devam edecek. Dolayısıyla biz Türkiye'de istikrar ve huzur noktasında, istikbalimizi ve istiklalimizi garanti altına alabilmek adına, hem huzur operasyonlarına devam edeceğiz hem de birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, 2023 hedeflerine emin adımlarla gideceğiz."

AK Parti hükümetlerinin Türkiye'de 81 ili doğalgazla buluşturduğunu, ilçeleri buluşturmayı da sürdürdüğünü dile getiren Tüfenkci, "Hükümetimiz 250 ilçemizi de 20 bin altındaki nüfuslu ilçelerimizi de doğalgazla buluşturacak projeleri hayata geçirdi. İnşallah bundan sonra adım adım bütün Türkiye'yi doğalgazla buluşturacak projelere hız vereceğiz." diye konuştu.

YEŞİLYURT'TA GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ...

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Yeşilyurt İlçe 5. Gençlik Kolları Olağan Kongresine  katılarak burada bir de konuşmada gerçekleştirdi. 

Afrin'de terör örgütlerine karşı önemli bir operasyon yürütüldüğü dile getiren Bakan Tüfenkci, operasyonu yürüten askerlerimize güvenlik güçlerinize Allah'tan yardım diledi. 

Tüfenkci, hem kırsalda hem de şehirde bütün terör örgütleri yok olana kadar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla mücadele ettiklerini ve kararlılıkla devam edeceklerini vuguladı ve konuşmasına şöyle devam etti.

"Hani 'Sırtını PKK/PYD'ye dayayarak siyaset yaptığını' iddia edenler var ya, çıkmışlar Mehmetçiğin Afrin operasyonuna karşı halkı sokağa çağırıyorlar. Bırakın halkı sokağa çağırmayı, siz terör örgütlerinin yanında olacağınıza milletin, halkın, Türkiye'nin yanında olun. Gidip PKK'nın, PYD'nin yanında olmanız sizlere bir şey kazandırmaz. Ne sizlere, ne de siyaset yaptığınız kuruma bir şey kazandırmaz. Bizler bugüne kadar hep halkın yanında olduk. Halkla beraber yürüdük, halkla seçime gittik ve halk bizi iktidara getirdi. Biz Türkiye'yi kalkındırma, geliştirme yolunda sizlerden, milletten aldığımız destekle yolumuza devam edeceğiz."

2019 seçimlerinin önemine dikkati çeken Tüfenkci, "Önemli olan yerel seçimler. Yerel seçimlerde gece gündüz demeden gayret göstereceğiz. Akabinde milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde de tarihi rekorlarla cumhurbaşkanımızı iş başına getireceğiz. AK Parti'yi iş başına getireceğiz ve 2023 hedeflerine hep birlikte ulaşacağız." dedi.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Doğanşehir’de, Doğalgaz, töreninde, Bakan, Tüfenkci;, enişte, hoş, geldin, pankartıyla, karşılandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı