Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 22:24
 
Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri başarıdan başarıya imza atıyor
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler son iki ay içerisinde başarıdan başarıya ima attı.Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal"Halkın huzur ve güveni için 24 saat görevdeyiz"dedi.
Asayiş Haberi
Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri başarıdan başarıya imza atıyor

Malatya Emniyet Müdürlüğü ekipleri başarıdan başarıya imza atıyor
Son iki ay içerisinde Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin çalışması kamuoyu ile paylaşıldı: İşte o 2 aylık polisin icraatı “İl Emniyet Müdürlüğü olarak Malatya halkımızın huzur ve güvenliği kamu düzenin sağlanması ve suç ve suçlularla mücadele kapsamında, Tem Şube Müdürlüğü, Kom Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Yeşilyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tarafından 01 OCAK ve 28 ŞUBAT tarihleri arasında gerçekleştirilen uygulama ve denetimler sonucunda;
TEM VE KOM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve iç mekan
- FETÖ/PDY Silahlı Terör örgütünün ilimizdeki yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; toplam (180) şahıs hakkında işlem yapılmış; bunlardan (28) şahıs tutuklanmış, (50) şahıs Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmış, (69) şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılmış, 23 şahıs ise firari olarak aranmaktadır. 10 şahsın işlemleri ise devam etmektedir.
-PKK/KCK-PYD/YPG Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyon kapsamında 25 şahıs gözaltına alınmış, 16 şahıs tutuklanmış, 9 şahıs serbest bırakılmıştır.
-DHKP/C Terör Örgütüne yönelik yapılan operasyon kapsamında 1 şahıs gözaltına alınmış şahıs işlemlerinin andından serbest bırakılmıştır.
-Ayrıca farklı illerin soruşturmaları kapsamında il dışından gelen talimat evrakları doğrultusunda 48 şüpheli hakkında işlem yapılmış, işlem yapılan, 36 şüpheli soruşturma iline sevk edilmiş, 2 şüpheli hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış 10 şüpheli firari olarak aranmaktadır.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava
Kaçakçılık ve Mali Suçlara yönelik yapılan çalışmalarda;
-5607 Sayılı Kanun Kapsamında 10 şüpheli hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden 59 adet kaçak cep telefonu; 4080 adet içerisi tütün doldurulmuş makaron, 3460 Paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.
-Kültür ve Tabiat Varlığı Kaçakçılığı suçundan (3) şahıs hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden (110) adet tarihi eser ele geçirilmiştir.
-Resmi Belgede Sahtecilik suçundan (14) şahıs hakkında işlem yapılmış, şüphelilerden (2) adet sahte çek, 2 adet sahte sağlık raporu ele geçirilmiştir.
NARKOTİK ŞUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Görüntünün olası içeriği: yiyecek
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce; Uyuşturucu ile mücadele kapsamında TCK’nın 188/3. (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak) ve TCK’nın 191. maddesinden (Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak) suçlarından İlimiz genelinde yapılan çalışmalarda meydana gelen toplam 29 olayda;
TCK’nın 188/3. maddesinden 9 olay meydana gelmiş ve 17 şahıs gözaltına alınarak haklarında adli işlem yapılmış, gözaltına alınan 17 şahıstan 11 şahıs tutuklanmış, 6 şahıs serbest kalmıştır.
TCK’nın 191. maddesinden 20 olay meydana gelmiş ve 25 şahıs gözaltına alınarak haklarında adli işlem yapılmış ve gözaltına alınan 25 şahıs adli makamlarca serbest kalmıştır.
Yapılan bu operasyonlar sonucu; 59 kg. 498 gr. (Eroin), 1 kg. 490 gr. (Toz Esrar), 104.20 gr. (Sentetik Kannabinoid), 20 gr. (Metamfetamin), 2005 adet (Ecstasy) hap, 19 adet (Yeşil Reçeteye Tabi Hap), 1 gr. (Plaka Esrar) maddesi ele geçirilmiştir.

Görüntünün olası içeriği: telefon
ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE MERKEZ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜKLERİMİZCE (BATTALGAZİ VE YEŞİLYURT) YAPILAN ŞOK UYGULAMALAR VE YOL UYGULAMALARINDA
98.217 Şahsın GBT’si yapılmış, aranan 435 şüpheli şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiş, 94 Ruhsatsız tabanca, 29 Kuru Sıkı tabanca, 66 Av Tüfeği, 388 Adet Av Tüfeği Kartuşu, 737 Adet tabanca mermisi, 1580 gr. Uyuşturucu Madde, 1106 Adet Uyuşturucu Hap, 80 Kesici Alet, 100 TL sahte para, 36 Pet şişe kaçak (boğma) rakı ele geçirilmiş, 6 faili meçhul olay aydınlatılmış, 16 Yabancı şahıs hakkında adli işlem yapılmış, 7 yabancı şahıs hakkında ise idari işlem yapılmıştır.
Ayrıca Yasadışı Bahisle Mücadele kapsamında ilimiz genelinde 11/02/2018 tarihinde 8 iş yerine operasyon yapılmış, 15 adet Harddisk, 1 adet Tablet, 3 adet Cep Telefonu, 4 Sim kart, 1 adet hafıza kartı, 260 adet Poker pulu, 1 adet Paramatik Makinesi, 2 adet Sigaramatik Makinasına el konularak, 5 şüpheli şahıs yakalanmış yakalanan şüpheliler adli makamlara teslim edilmiştir.

Otomatik alternatif metin yok.
Ekiplerimiz tarafından tombala oynandığı tespit edilen iş yerlerine yapılan denetimlerde, 4.531 tombala malzemesi, 1 adet kamera, 4 adet televizyon ele geçirilmiş olup, 4 şüpheli şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir. İlimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren günübirlik olarak kiralanan yerlere yapılan denetlemelerde 115 adres kontrol edilmiş olup, 2 iş yerine 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanununa Muhalefetten toplamda 6.984 TL idari para cezası uygulanmıştır.
21.748 Araç sorgulanmış, 666 Araç ve 653 Araç sürücüsüne işlem yapılmış ve 300.701.00 TL İdari para cezası uygulanmış, 3 Araç trafikten men edilmiştir.
Ayrıca 27.02.2018 tarihinde yerel bir yayın organında “Bir grup çete üyesi esnaftan haraç topluyor” Mahalle Sakinleri Korku İçinde! Battalgazi’ye bağlı Cirikpınar mahallesinde son bir ay içerisinde birçok çatışma ve kavga yaşandı” Şeklinde haber yapıldığı görülmüştür.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava
Ancak Cirikpınar mahallesi konum olarak çevreyolu üzerinde merkezi bir noktada bulunmakta ve Adliye ve Maliye gibi kurumların bulunduğu ve insan yoğunluğunun fazla olduğu bir mahallemizdir. Son dönem suç durumlarına bakıldığında 6 aylık dönem içinde iddia edildiğinin aksine o bölgede, (2) 6136 SKM Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanun kapsamında işlenen suç, (10) hakaret, (1) kasten adam öldürmeye teşebbüs, (1) kişilerin huzur ve sükununu bozma, (3) kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçu, (1) uyuşturucu ve uyarıcı madde imalatı ve ticareti suçu, (2) genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması olayları meydana gelmiş ve bu olayların failleri yakalanmış ve adli makamlara teslim edilmiştir. Dolayısıyla bahsi geçen bu haberin gerçeği yansıtmadığı ve somut verilerden uzak, soyut ve genel nitelikte haber yapıldığı değerlendirilmektedir.
İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz vatandaşlarımıza huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamak adına önleyici devriye hizmetleri ve şok uygulamalar doğrultusunda vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgelerde sabit bekleme ve devriye hizmetlerini etkin bir şekilde yerine getirmektedir.

Otomatik alternatif metin yok.
TRAFİK DENETLEME ve BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİMİZCE YAPILAN UYGULAMALARDA İSE,
90004 Araç sürücüsü kontrol edilmiş toplam 7620 araç sürücüsüne çeşitli kural ihlallerinden dolayı 7.271.682.00 TL cezai işlem uygulanmış.
293 Araç sürücüsünün ehliyetine el konulmuş, 1150 araç trafikten men edilmiş, 16 Araç abartı egzoz nedeniyle trafikten men edilirken, 26 motosiklet sürücüsüne kasksız motor kullanmaktan, 38 araç sürücüsüne sürücü belgesiz araç kullanmaktan, 12.666 Araç sürücüsüne aşırı hızlı araç kullanmaktan (radar), İlgili belediyeden izin almaksızın yetki belgesiz yolcu taşımacılığı yapmaktan 20 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

emniyet müdürü dr ömer urhal ve gazeteci ali aladağ ile ilgili görsel sonucu

Malatya Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal'ın görevi devraldığı günden bu güne suçlarda geçmiş yıllara göre azalma olduğu istatistiklerle ortada.

Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal"Halkın huzur ve güveni için 24 saat görevdeyiz"dedi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Emniyet, Müdürlüğü, ekipleri, başarıdan, başarıya, imza, atıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı