Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 14:28
 
Malatya Emniyeti bir ilke imza attı; sokaktan spora projesi
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyeti yine bir ilke imza attı…sosyo ekonomik imkansızlıklar yüzünden risk altında bulunan bölgelerde ikamet eden çocuk ve gençler için “Sokaktan Spora” Projesi başlatıldı.
Çocuk Haberi
Malatya Emniyeti bir ilke imza attı; sokaktan spora projesi

Malatya Emniyeti bir ilke imza attı;

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Sokaktan spora projesi...

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, ayakta duran insanlar
Malatya Valiliğinin destek ve himayelerinde Malatya İl Emniyet Müdürlüğünce “Sokaktan Spora” projesi  ile ilgili işte yapılan açıklama aynen şöyle:

Görüntünün olası içeriği: 15 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar, masa ve iç mekan
“Sosyo - ekonomik imkansızlıklar yüzünden risk altında bulunan bölgelerde ikamet eden, dilenen, dilendirilen, suça sürüklenen 08/17 yaş grubu çocuklarımıza yönelik lisanslı sporcu yetiştirmek, vatanını milletini bayrağını seven, hedefinde şampiyonalarda mücadele ederek ter dökecek ahlaklı, spor kültürü oluşmuş bir gençlik profili oluşturmak amacıyla bu çocuklarımız için Malatya İl Emniyet Müdürlüğü olarak Sayın Valimizin destek ve himayelerinde hazırladığımız Sokaktan Spora adlı proje 19 Aralık 2019 tarihinde hayata geçirilmiştir. 

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Bu proje kapsamında 8 çocuğumuza gönüllü spor kulübümüz tarafından gerekli sağlık raporları aldırılmış olup lisans işlemleri ve federasyona kuşakları ile ilgili bildirim işlemleri devam etmektedir. Spor faaliyetlerinin ifası ise, Avrupa Şampiyonu Tekvando Milli Takım Antrenörümüz tarafından bizzat  verilmektedir.
 Malatya Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nca projede yer alan çocukların spor kulübüne ulaşımları kiralanan servis aracıyla sağlanmaktadır. 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar
Hayırsever iş adamlarımızca; çocuklarımızın spor kıyafetleri temin edilerek, spora devam ettikleri süre boyunca eğitim ve öğretim giderlerinde kullanmak üzere Ziraat Bankasında açılan hesaplarına her ay maddi destek sağlanmaktadır. 

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve düğün
Projeye katılan çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaki açıdan donanımlı hale gelmelerine katkıda bulunmak üzere İl Müftülüğümüzce görevlendirilecek eğitmenler tarafından bilgilendirme faaliyetleri de yapılacaktır.”

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

ŞEHİT POLİS FETHİ SEKİN ANISINA FUTBOL MÜSABAKASI…

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

İşte o açıklama…”Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Malatya Gençlik Vakfı tarafından Şehit Polis Memuru Fethi SEKİN anısına ilimiz Battalgazi ilçesi Elazığ yolu üzerinde bulunan Altınyıldız Spor Tesislerinde Sayın İl Emniyet Müdürümüz Ercan DAĞDEVİREN’ in katılımı ile 12.01.2020 tarihinde saat 14.00-15.00 arası halı saha futbol müsabaka etkinliği düzenlenmiştir

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava

Etkinlikte Şehit Polis Memuru Fethi SEKİN’ in ailesini temsilen Selahattin OMAÇ (teyzesinin oğlu) katılmıştır. Aralarında İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ercan DAĞDEVİREN’ in de bulunduğu yedi polis ile Gençlik Vakfı üyesi yedi öğrenciden oluşan karma iki takım müsabaka yapmıştır.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Müsabakadan önce şehidimiz için dua okunmuş, maçtan sonrada katılımcılara madalya takdimi yapılıp etkinliğe son verilmiştir .”     

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava                   

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar                                          

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Emniyeti, bir, ilke, imza, attı;, sokaktan, spora, projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı