Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:19
 
Malatya Emniyetinden son yılların en büyük operasyonu ; 195 kilo eroin ele geçirildi
İzzettin Çiçek…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyetinden son yılların en büyük eroin operasyonu…Bbir kamyonun kasasına gizlenmiş, 375 paket halinde 195 kilogram eroin ele geçirildi.
- Haberi
Malatya Emniyetinden son yılların en büyük operasyonu ; 195 kilo eroin ele geçirildi

Malatya Emniyetinden son yılların en büyük operasyonu;

195 kilo eroin ele geçirildi...

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Malatya-Elazığ yolu üzerinde uygulama yaptı. Narkotik madde arama köpeği Bonita’nın da yer aldığı operasyonda, bir kamyonunun kasasına gizlenmiş 195 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. 375 paket halindeki 195 kilogram eroin maddesine el konuldu. İki şüpheli ise polis tarafından gözaltına alındı.

Malatya Valisi Aydın Baruş, konuyla ilgili İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğünde basın toplantısı düzenleyip açıklamalarda bulundu.

Vali Baruş, güvenlik güçlerinin vatandaşların güvenliği için gece gündüz, mesai kavramı gözetmeksizin görev başında olduklarını ifade edip şunları söyledi:

VALİ BARUŞ “195 KİLO EROİN…”

“Uyuşturucu madde satışıyla mücadele konusunda ilimizdeki Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğü ekiplerince çok başarılı çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Özellikle gece uygulamalarında; şok uygulamalarda ve yol kontrol noktalarında da ani kontroller şeklinde uyuşturucu madde ticaretiyle mücadele noktasında başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Yol kontrol noktasında önceden yapılan analiz çalışmaları neticesinde durdurulan bir kamyonun kasasında iki şahsa ait 375 paket halinde 195 kilogram eroin maddesi ele geçirildi. Bu ele geçirilen eroin maddesiyle ilgili iki şahıs yakalanarak, işlem yapılmak üzere mahkeme önüne çıkarılacak ve gerekli işlemler adli makamlarca tesis edilecek. Eğer bu 195 kilogram eroin yakalanmamış olsaydı, belki binlerce gencimiz zehirlenecek ve aileleriyle birlikte karanlık bir geleceğe doğru yol alacaklardı. Bu nedenle operasyonu gerçekleştiren İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizi canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu başarılı operasyonların devam etmesini diliyorum”

VALİ BARUŞ “2020 YILINDA ÜST ÜSTE OPERASYONLAR YAPILDI…”

 “2020 başından bugüne kadar ilimizde İl Emniyet Müdürlüğümüz ve il Jandarma Komutanlığımız ilgili ekiplerince yapılan çalışmalarda 814 operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyonlarla ilgili olarak 1258 kişi gözaltına alındı, bu kişilerden 170’i adli makamlarca tutuklandı. Bu yıl bugüne kadar yapılan operasyonlar neticesinde 122 kilogram kubar esrar, 7 kilogram 227 gram toz esrar, 10 gram plaka esrar, 10 gram kokain, 3 kilo 329 gram metamfetamin, 9 kilo 983 gram sentetik kannaboid, 65 kaptagon, 1478 extacy, 14 bin 489 kullanımı kontrole tabi hap ve uyuşturucu madde yapımında kullanılan 36 bin 615 kök Hint keneviri ele geçirildi. Operasyonlarımız durmaksızın devam edecek. Zehir tacirlerinin ülkemizin geleceğini tehdit etmesine gençlerimizin geleceğine kurşun sıkmasına asla müsaade etmeyeceğiz.”

VALİ BARUŞ “VATANDAŞIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ…”

 “Bugünümüzü değil geleceğimizi de tehdit etmektedir. Bu kapsamda vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyoruz çünkü bu mücadeleyi hep birlikte başarabiliriz. Uyuşturucu madde kullanımı uyuşturucu madde satışıyla ilgili şüpheli bir durum gördüklerinde lütfen 155 polis hattını, 156 nolu jandarma hattını ve İçişleri Bakanlığımız tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında geliştirilen mobil uygulama ‘UYUMA’ uygulamasından ihbarlarını yapabilirler. Onların haber vermeleriyle emniyet ve jandarma ekiplerimiz çok daha etkin çalışacak ve özellikle sokak satıcılarının gençlerimize yönelik bu uyuşturucu madde ticaretine izin verilmeyecektir. Bu noktada bütün vatandaşlarımızın katkısını bekliyoruz. Ulaşacaksak Malatya olarak hep birlikte başarıya ulaşacağız.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Emniyetinden, son, yılların, en, büyük, operasyonu, ;, 195, kilo, eroin, ele, geçirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı