Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 15:16
 
Malatya-Fener maçında sahaya giren taraftarlara 1 yıl süre ile men cezası
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Emniyet Müdürlüğü, Evkur Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe A.Ş. maçında sahaya giren 2 şahsa 1 yıl süre ile seyirden men tedbiri uygulandığını kamuoyuna açıkladı.
Spor Haberi
Malatya-Fener maçında sahaya giren taraftarlara 1 yıl süre ile men cezası

Malatya-Fener maçında sahaya giren taraftarlara 1 yıl süre ile men cezası 
Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından Evkur Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe A.Ş. maçında 2 taraftar sahaya girmesiyle ilgili şu açıklama yapıldı:
“İl Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde, aileleriyle birlikte spor müsabakalarını seyredebilmeleri için spor alanları ve çevresinde ekiplerimizce gerekli denetim ve kontroller yapılmaktadır.


Bu bağlamda ilimizde 11/03/2018 tarihinde oynanan Evkur Yeni Malatyaspor-Fenerbahçe A.Ş. müsabakasında; Oyun alanına giren iki şahsa 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun Yasak Alanlara Girme Başlıklı 16. Maddesi gereğince adli işlem başlatılmıştır. Ayrıca 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun 18/3 maddesinde yer alan “Bu madde kapsamına giren suçlardan dolayı soruşturma başlatılması halinde şüpheli hakkında spor müsabakalarını seyirden yasaklama tedbiri derhal uygulamaya konulur.” hükmü, anılan kanunun 18/8 maddesinde yer alan “spor müsabakalarını seyirden yasaklanan kişi, yasaklama kararının sebebini oluşturan fiilin işlendiği müsabakanın tarafı olan ve taraftarı olduğu takımın katıldığı spor müsabakalarının yapılacağı gün, yurt içinde bulunduğu takdirde, müsabakanın başlangıç saatinde ve bundan bir saat sonra bulunduğu yere en yakın genel kolluk birimine başvurmakla yükümlüdür.” hükmü ve yine aynı kanunun 18/9 maddesinde yer alan “yükümlülüğe aykırı hareket eden kişi, yirmi beş günden az olmamak üzere adli para cezası ile cezalandırılır.” hükümleri çerçevesinde şahıslara 1 yıl süre ile seyirden men tedbiri uygulanmıştır.


Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi, kamuoyunun desteğinin sağlanması ve bilinçlendirilmesi amacıyla hazırlanan; el broşürü, pankart ve afişler müsabaka öncesi seyircilere dağıtılmış, stadyum güzergahı ve halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelere asılmıştır.
İl Emniyet Müdürlüğü olarak 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun kapsamındaki uygulamalarımız devam edecektir.
Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya-Fener, maçında, sahaya, giren, taraftarlara, 1, yıl, süre, ile, men, cezası, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı