Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 12:48
 
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman; Yeni Malatyaspor'a sahip çıkmalıyız
Uğur Hanbey Aladağ...: Malatya Olay...: Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Bandırmaspor yenilgisinin ardından moralmen çöken Yeni Malatyaspor’a sahip çıkılmasını isteyerek “Bakan Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediye Başkanı, Vali Mustafa Toprak ve Oda başkanlarının Kulübü ziyaret ederek takıma sahip çıktıklarını göstermelerini bekliyoruz” dedi.
Spor Haberi
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman; Yeni Malatyaspor'a sahip çıkmalıyız

GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI KARADUMAN:
“YENİ MALATYASPOR’A SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Bandırmaspor yenilgisinin ardından moralmen çöken Yeni Malatyaspor’a sahip çıkılmasını isteyerek “Bakan Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediye Başkanı, Vali Mustafa Toprak ve Oda başkanlarının Kulübü ziyaret ederek takıma sahip çıktıklarını göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, “1966 Yılında kurulan Malatyaspor, onurlu ve şerefli mücadele sonucunda Süper Lige kadar yükselmiş, Türkiye’yi Avrupa kupalarında temsil ettikten sonra, kötü yönetim, sonucunda Malatyalılarında yeterince kulüplerine sahiplenmemesi nedeniyle amatör kümeye düşmüştür” diyerek şöyle devam etti:
“TAKIM FUTBOLCULARINA SALDIRI UTANÇ VERİCİDİR” 
“Malatya Futbol tarihinde böyle bir örnek var iken Malatya Büyükşehir Belediyesinin milyonlarca lira destek vererek kurduğu Yeni Malatyaspor, son derece başarılı bir şekilde Süper Ligin kapısına kadar gelmiştir. Bandırmaspor karşısında alınan sonuç, oynanan futbol, yönetim ve teknik kadronun yetersiz kaldığı yolundaki görüşler, eleştiriler elbette ki doğal ve son derece gereklidir. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken küme düşen bir takıma 5-0 yenilen takımın futbolcularının, Teknik direktörün ve yönetimin eleştirilmesinden doğal bir durum olamaz. 
Ancak; eleştiri sınırlarını aşarak, oluşan tepkileri öfkeye ve nefret ölçüsüne taşıyarak takımı 57 puanla lider konuma getiren başta futbolculara, teknik kadroya, kulübün çalışanlarına taşla saldırmak, bunlara ağır hakaretlerde bulunmak utanç vericidir. Evet bir maç kaybedilmiştir, ağır bir yenilgi alınmıştır, şampiyonluk hedefi zora girmiştir. Ama bu durumdan takımı çıkaracaklar da futbolcular ve teknik kadrodur. Sanki her şey bitmiş gibi, başarısızlığı kabullenmek, hedefi bir kenara bırakmak, şanlı bir spor tarihine sahip Malatya’ya asla yakışmaz. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Bandırmaspor yenilgisinden çok, dönüşte saldırıya maruz kalan Yeni Malatyaspor futbolcu ve Teknik kadronun moralmen çöküntü içerisinde oldukları ve son derece üzgün olduklarını görmekteyiz. Bir an önce bu moralsizlikten takımın kurtarılarak kalan 3 maça hazırlanması gerekmektedir.”
“BAKANLA BİRLİKTE TESİSLERİ GİDİLMELİDİR”
Yeni Malatyaspor tesislerinin büyük bir katılımla ziyaret edilmesi gerektiğinin altını çizen Karaduman “Bu nedenle; 6. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarının açmak üzere ilimize gelecek Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, Sayın Valimiz, Malatya Milletvekilleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri, Oda Başkanlarımız, Taraftarlar ve spor çevreleri ile birlikte Yeni Malatyaspor Tesisilerini ziyaret ederek, futbolculara moral ve güvence vererek Yeni Malatyaspor’a sahip çıkmalarını bekliyoruz. Bu destek bu gün ve yarın mutlaka futbolculara, Teknik kadroya ve yönetime verilmeli, Adana Demirspor maçı da dahil olmak üzere kalan 3 maçta takımın yanında oldukları gösterilmelidir” diye konuştu. 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, mizahi görüntü ve yazı
“BİR OLMALIYIZ”
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman açıklamasını “Gün Yeni Malatyaspor’a sahip çıkma ve Şampiyonluk hedefine ulaşma günüdür. Yarın geç olmadan bu destek mutlaka verilmeli, çok yakında gördüğümüz şampiyonluk hedefine bir an önce varmak için bir olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız. Gün Yeni Malatyaspor’a sahip çıkma günüdür” ifadeleriyle tamamladı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, Gazeteciler, Cemiyeti, Başkanı, Haydar, Karaduman;, Yeni, Malatyaspor'a, sahip, çıkmalıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı