Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 20:29
 
Malatya Gazeteciler Cemiyetinden Öznur Çalık o sözü verdi
Hakan Karaduman-Yılmaz Yaşar…:Malatya Olay…: Sıcak haber… Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a basının sorunları iletildi. Talep dosyasını alan Çalık, “Basın mensubu arkadaşlarımızın yaşadığı sorunları Malatya’ya gelecek Başbakanımız Binali Yıldırım’a anlatacağız” dedi.
Gündem Haberi
Malatya Gazeteciler Cemiyetinden Öznur Çalık o sözü verdi

Malatya Gazeteciler Cemiyetinden Çalık o sözü verdi
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri ve TSYD Malatya Temsilcisi Vahap Güner, Ali Aladağ, Remzi Hayta ve diğer yöneticiler tarafından karşılandı. 


“200 SİGORTALIDAN 60 KİŞİYE DÜŞTÜ”
Cemiyet Toplantı salonunda yapılan ziyarette konuşan MGC Genel Sekreteri Vahap Güner “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın şahsi gayretiyle, Sayın Vekilimizin destekleriyle Malatya Basını için konut sorununu çözmenin sevincini yaşarken, bune vesile olan misafirlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Malatya’da yakın zamana kadar 200’e yakın sigortalı çalışan gazeteci ve mensupları çalışırken bu sayı 4 yerel televizyonun kapanması ve birleşme nedeniyle 10 gazetenin yayınına son vermesi sebebiyle sigortalı çalışan sayısı 60’a kadar düşmüştür.

Basında istihdam sorunu ortaya çıkmıştır. Hükümetin İnternet medyasını RÜTÜK üzerinden denetleme yasasını bazı eksiklikler olsa da, istihdam yaratacağı için destekliyoruz. Bunun yanında yzaılı basın için önemli olan Resmi İlan ücretlerine zam yapılması için Hükümetin gündeminde olan bu konuyu bir kez daha hatırlatarak Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun resmi ilana zam yapılması ile ilgili Başbakanımıza yazdığı mektubu, kendisine iletilmek üzere sizlere takdim ediyorum” dedi. 
“BASINIMIZI HER ZAMAN YANIMIZDA GÖRDÜK”


Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, her zaman basın mensuplarını yanlarında gördüklerini belirterek “basınımızın tüm projelerine destek olduk, onlarda her zaman yanımızda oldular. Başbakanımızı gelişi öncesinde bir kez daha basınımızla bir araya gelirken, sorunların çözümü için biz her zaman üzerimize düşeni yapacağız. Malatya Gazeteciler Cemiyeti her zaman için bizlere yol gösterici olmuştur” diye konuştu.
“BASININ SORUNLARINI BAŞBAKANIMIZA İLETECEĞİZ”


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Gazeteciler Cemiyeti tarafından iletilen sorun taleplerini 24 Şubat’ta Malatya’ya gelecek Başbakan Binali Yıldırım’a ileteceklerini belirterek “İnternet yasasının RÜTÜK kapsamında ele alınması çalışmaları için Malatya Gazeteciler Cemiyetinin memnuniyeti için teşekkür ediyorum. Yazılı basın için önemli olan resmi ilan ücretlerine zam yapılmasıyla ilgili verilen talep dosyasını bizzat Başbakanımıza ileteceğim. İstihdam ve diğer konularda belirtilen sorunalrı çözmek içinde ben ve arkadaşlarımızda çalışacaktır. Malatya Gazeteciler Cemiyetinin talepleri bizler için de önemlidir. Bunları birlikte çözeceğiz” ifadelerini kullandı.


Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu tarafından Başbakan Binali Yıldırım’a hitaben yazılan ve resmi ilanlara zam yapılması ile ilgili talep yazısını, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Sekreteri Vahap Güner Başbakana sunulmak üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a verdi. Çalık yazı ve sorun dosyasını Başbakana ileteceğini söyledi.
ÇALIK “AFRİN’DEKİ MÜCDELEMİZ TÜRKİYE’NİN BEKA MÜCADELESİDİR”…
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  ve  Malatya  Milletvekili  Öznur Çalık, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin yaptığı değerlendirmede; "Afrin'deki mücadelemiz Türkiye'nin beka mücadelesidir." dedi.
Çalık beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfını ziyaret ederek, burada şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
Çalık,  Türkiye'nin uluslararası güçler ve onların maşası örgütlerin ve işbirlikçi siyasi partilerin kuşatması altında olduğunu ifade ederek, "Bütün gözler Türkiye'nin üzerinde. Büyük devletler, BM, NATO, Avrupa, Ortadoğu, Asya, bütün ülkeler Türkiye'ye bakıyor. Bunun en önemli sebebi Türkiye, çok ciddi bir mücadele veriyor. Mağdurların ve mazlumların yanında yer alarak Ortadoğu coğrafyasında dökülen kanların durması için mücadele veriyor." Dedi.


Çalık, "Türkiye'yi de Irak'a, Afganistan'a benzetmek isteyenler var ama bu oyuna herkesin dur demesi gerekir. Benim bir can borcum var yüce Rabbime, bu vatan için binlerce kez feda olsun diyorum. Gözümü hiç kırpmadan şerefle yüce Rabbim şehadet şerbetini içmeyi hepimize nasip etsin. Afrin'deki mücadelemiz Türkiye'nin beka mücadelesidir. Bugün Afrin operasyonuna laf söyleyen sivil toplum örgütleri, siyasi partiler şehitlerimizin kemiklerini sızlatmakta, gazilerimizin gözyaşı dökmesi sebep olmakta. Herkes kendisini çek etmeli, milli ve yerli duruşu olan bir duruş sergilemeli. Türkiye'nin bütünlüğü için bugün burada şehadet şerbetini içmiş şehitlerimizin aileleri var. Onların her söylediği söz, şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyor, yüreğimizi kanatıyor." Diye konuştu.


Türkiye’ye karşı yapılan saldırılar da  STK’larında milli bir duruş  sergilemesi gerektiğini ifade eden Çalık, Afrin operasyonuna laf söylemenin ve Türkiye'nin sınır bütünlüğüne yönelik saldırıları hoş görecek cümleler sarf etmenin kimsenin haddi olmadığını kaydetti.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Gazeteciler, Cemiyetinden, Öznur, Çalık, o, sözü, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı