Yeşilyurt Belediyesi
Battalgazi
Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 18:44
 
Malatya Gündüzbey’de karı-koca 5’er saat arayla hakka yürüdü
Alişan Hayırlı…:Malatya Olay…: Son dakika… Acı haber… Kadere bak!...Komşumuz, Gündüzbeyli Duran Dayı (90 yaşında) dün (9 Aralık Pazartesi günü) öğlen saatlerinde evinde hasta yatağında vefat ediyor.
Yaşam Haberi
Malatya Gündüzbey’de karı-koca 5’er saat arayla hakka yürüdü

Malatya Gündüzbey’de;

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

Karı-koca 5’er saat arayla hakka yürüdü...
Duran dayı ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra Gündüzbey kabristanında toprağa veriliyor.
Hanımı Fahriye teyze kocasının vefatından kısa bir süre kalp krizi geçiriyor ve hastaneye kaldırılıyor. Duran Dayı’nın toprağa verildiği dakikalarda, eşi Fahriye Teyze’ de (72 yaşında) yoğun bakımda hayatını kaybediyor. 5

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şapka

5 yılı aşkın aynı evi ve hayatı paylaşan eşler, 5 saat arayla fani dünyayı terk-i diyar edip baki dünyaya geçiş yapıyor. (Not: Akşam karanlığına kaldığı için Fahriye Teyze aynı gün defnedilemiyor, cenazesi bugün öğlen vakti toprağa verilecek) Aynı gün vefat ediyorlar ama cenazeleri birer gün arayla defnedilmiş oluyor.
Kim bilir, belki de, Fahriye teyzenin kalbi, çok sevdiği eşi Duran Dayı’nın vefatına dayanamadı.
Ercan ailesinin tek çocuğu vardı, Hasan kardeşimiz… Hasan şimdi çok büyük bir acı yaşıyor. Babasını toprağa verip eve gelmek üzere iken hastaneden annesinin ölüm haberini alıyor. Aynı gün hem annesi hem de babasının ölüm gerçeği ile yüzleşiyor.

Duran Dayı’yı çok severdim, köyümüzün sessiz sakin, kimseye zararı dokunmayan, kendi halinde bir güzel insanıydı. Aslen Kozluklu idi ve yıllar önce Gündüzbey’e yerleşmişti. Vakit namazlarını mutlaka Yukarı ya da Aşağı camide kılardı. Birkaç defa camide rastlamış ve fotoğrafını çekmiştim.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava
Allah her ikisine de gani gani rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Başta tek evlatları Hasan’a ve yakınlarına sabır diliyorum.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Gündüzbey’de, karı-koca, 5’er, saat, arayla, hakka, yürüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı