Malatya ikram çeşmesinde; başkan Gürkan’dan öğrencilere sıcak çorba
Haber
05 Aralık 2019 - Perşembe 02:06
 
Malatya ikram çeşmesinde; başkan Gürkan’dan öğrencilere sıcak çorba
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika…Sıcak haberi… Başkan Gürkan, “Öğrencilerin sıcak bir çorba içerek derse girmelerini arzu ediyoruz. Ekmekleriyle birlikte çorbalarını içtikten sonra tok karnına derse girsinler. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hem besinsel, hem de eğitim anlamında sağlıklı bir nesil olmaları temel amacımızdır.”
Gündem Haberi
Malatya ikram çeşmesinde; başkan Gürkan’dan öğrencilere sıcak çorba

Malatya ikram çeşmesinde;

Resim 

Başkan Gürkan’dan öğrencilere sıcak çorba...

Resim

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından üniversite öğrencilerine İkram Çeşmesinden çorba ikramı yapılmaya devam ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, günlük yaklaşık 1000 kişiye ekmeğiyle birlikte sıcak çorba ikramı yaptıklarını belirtti.
İnönü Üniversitesi Kampüsünde kurulan İkram Çeşmesinden çorba akmaya devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İkram Çeşmesinde öğrencilere çorba ikram ederek başarılar diledi.
Başkan Gürkan, gençlerin okula geldiklerinde aç olarak derse girmemeleri için Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile BELSOS tarafından ortaklaşa yaptıkları tereyağlı çorbayı ikram ettiklerini belirtti. Öğrencilerin sıcak bir çorba içmiş olarak derse girmelerini arzu ettiklerini kaydeden Başkan Gürkan, “Ekmekleriyle birlikte çorbalarını içtikten sonra tok karna derse girsinler. Derste de öğretmenlerini iyi dinlesinler. Derslerine dikkat ederek inşallah geleceğimizin teminatı olan bu çocuklarımızın hem besinsel anlamda hem de eğitim anlamında sağlıklı bir nesil olmaları temel amacımızdır” dedi.
“Çorba içimizi ısıtıyor”

Resim
İkram Çeşmesi dolayısıyla memnuniyetlerini ifade eden İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek ise “Öğrencilerimizin yüzde 90’ı kampüsümüzde eğitim görmektedir. Sabah erken saatlerde eğitim-öğretim başlıyor. İkram Çeşmesinin bulunduğu alan ilk ana durağımız. Özellikle Trambüsle gelen öğrencilerimiz burada iniyorlar. Sıcak çorba ve ekmeklerini alıyor, çorbalarını içerek dersliklerine gidiyorlar. Belediyemizin üniversitemize sunduğu son derece güzel bir hizmet. Bu faaliyetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ilgili birimlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Öğrenciler de sıcak çorbanın içlerini ısıttığını kaydederek teşekkür ettiler.

Resim
Çorba ikramının eğitim-öğretim dönemi boyunca hafta içi her sabah 07.00 ile 09.00 saatleri arasında yapıldığı ve günlük yaklaşık 1000 kişilik olarak sunulduğu kaydedildi.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, ikram, çeşmesinde;, başkan, Gürkan’dan, öğrencilere, sıcak, çorba,
Yorumlar
Haber Yazılımı