Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 22:26
 
Malatya İnönü'de Konsey Başkanlığını Kadir Batuhan Abakay kazandı
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Ve...Ülkücüler seçimden zaferle çıktı...Malatya İnönü Üniversitesi Konsey Başkanlığını Ülkü Ocaklarının desteklediği Kadir Batuhan Abakay kazandı. Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Fevzi Şahin aynen şöyle dedi..."İnönü Üniversitesi Konsey Başkanlığını Bizim Yiğitlerden Kadir Batuhan Abakay kazandı...
Eğitim Haberi
Malatya İnönü'de Konsey Başkanlığını Kadir Batuhan Abakay kazandı

MALATYA İNÖNÜ'DE BİZİM YİĞİTLERDEN KADİR BATUHAN AKABAY KAZANDI...

Malatya Kamuoyunda...Türkiye Kamuoyunda...Günlerce konuşuldu...Malatya İnönü Üniversitesi Konsey seçimi...

Üst üste açıklamalar yapıldı...

Ve...Seçim sona erdi...

Malatya Ülkü Ocakları il başkanı Fevzi Şahin açıklamayı yaptı:

Fevzi Şahin'in Profil Fotoğrafı

"İnönü Üniversitesi Konsey Başkanlığını Bizim Yiğitlerden Kadir Batuhan Abakay Kazanmıştır. Rabbim Hayırlı Uğurlu Etsin. Var Olsun Ülkü Ocakları..." Ve ardından şunu ekledi:

"Bir Sevdadır Ülkücülük:

Zindanda Velican

Seccade de Ulubay

Sehpada Baktemur

Pusuda İmamoğlu

İşkencede Dursun Önkuzu."

5 OYA KARŞILIK 26 OY...

Malatya İnönü Üniversitesi Konsey başkanlığına ülkücülerin desteklediği Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencisi olan Kadir Batuhan Abakay seçildi. 5 oya karşılık 26 oyla ezici bir üstünlükle seçimi kazanan Akabay’ı seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kalabalık bir ülkücü öğrenci grubu karşıladı. Malatya Ülkü Ocakları Üniversite Başkanlığı görevinde bulunan Recep Aydemir, seçimlerin ardından Mediko Sosyal Tesisleri önünde basın açıklamalarında bulundu. Fırat Çakıroğlu’nu ve şehitleri anarak konuşmalarına başlayan Aydemir, “Yorucu bir dönemden geçtik ve sonunda aramızda bulunan bir kardeşimizin seçimi kazanmasıyla zafere ulaştık. İnönü Üniversitesi Ülkücüleri olarak emanetimize sahip çıktık, Şakir Yiğit’ten bize kalan emanete bundan sonra da her zaman sahip çıkacağız” dedi.

Aydemir, daha sonra şöyle konuştu:“Seçimler sürecinde karşımızda oynanan demokratik veya anti-demokratik hiçbir oyuna gelmedik ve birlik beraberlik içerisinde, inanarak yolumuzda sağlam adımlar attık. Adaylarımızın hiçbirine burs sözü vermedik, iş sözü vermedik ama tüm adaylarımız canıyla dişiyle çalıştı ve zafere ulaştı. İnancımızın test edilemeyecek olduğunu bir kez daha kanıtlamış olduk. Allah hepimizden razı olsun. Bundan sonraki süreçte üniversite için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz” 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, İnönü'de, Konsey, Başkanlığını, Kadir, Batuhan, Abakay, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı