Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 16:02
 
Malatya İnönü Üniversitesi Judo’da başarı elde etti
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya İnönü Üniversitesi Judo’da takımı Bursa’da Uludağ Üniversitesinin ev sahipliğinde yapılan yarışmada başarı elde etti.
Spor Haberi
Malatya İnönü Üniversitesi Judo’da başarı elde etti

Malatya İnönü Üniversitesi Judo’da başarı elde etti
Bursa’da 20-22 Nisan tarihleri arasında Uludağ Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı, Üniversitelerarası Türkiye Judo Şampiyonasına 26 Üniversiteden 306 Bay, Bayan Sporcu katıldı. 
Şampiyona da Malatya İnönü Üniversitesi Judo Takımı Antrenör Haydar Güler “Öğrencilerim kısa sürede bu başarıyı kazanmaları büyük bir özveri ve çalışmanın eseridir, her antrenmanda kazanacağız sloganıyla hareket eden öğrencilerin inanmanın başarmak olduğunu ortaya koydular” dedi.
Takım Antrenörü Haydar Güler bu başarıyı bütün ekip çalışanlarına ve desteklerini esirgemeyen İnönü Üniversitesi En üst Yönetiminden en alt çalışanına kadar herkese armağan ettiğini söyledi. 
Antrenör Haydar Güler ”Erkekler Ferdi müsabakada Bir 5. Ve bir 7. Bayanlarda ise Ferdi müsabakada bir 5. Kata müsabakalarında ise Bayanlar Türkiye 3.lüğü kazanmıştır. 


Kata Şampiyonasında Türkiye Üçüncüsü olan Süreyya Dağdeviren, Kadriye Özman ise daha önce hiçbir sportif faaliyet yapmadıklarını kendilerinin Bilgisayar Mühendisliği bölümü okuduklarını ve judo bilmediklerini açıkladılar ve ardından da Judoyu Üniversitede ilanlardaki duyurularda görüp öyle başladıklarını söyleyip, İlk zamanlar zorlandıklarını ama judo yaptıkça daha çok ders çalışma azmi oluştuğunu, sosyal faaliyetlerde daha farklı olduklarını dile getirirken, Üniversite öğrencilerinin kesinlikle okudukları zamanlarda sportif faaliyetlerde kendilerini geliştirmeleri gerektiğini dile getirdiler.

Kendilerine destek olan ve her zaman başaracağımızı söyleyen Antrenörleri Haydar Güler’e, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörü Yücel Öz ve Spor Bilimleri Fakültesi Araştırma Görevlisi Özgür Eken’e her antrenmanda kendilerini yalnız bırakmayıp çalışmalara destek verdikleri için teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, İnönü, Üniversitesi, Judo’da, başarı, elde, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı