Haber Detayı
30 Ekim 2017 - Pazartesi 15:50
 
Malatya İzollular birlik adımını atıp Kale isminin değiştirilmesi yolunda startı verdiler
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: İzollular birlik ve beraberlik yolunda ilklere imza atmaya başladılar. Yeni Kurulan İzollular Sosyal İletişim ve Birliktelik Derneğinin başkan ve yöneticileri değişim diyor. Malatya’nın sahil ilçesinden birlik ve beraberlik yolunda kararlı adımlar atılırken “Kale” olan ismin yeniden İzollu olarak değiştirilmesi için konuyu Ankara’ya taşıdılar.
Yaşam Haberi
Malatya İzollular birlik adımını atıp Kale isminin değiştirilmesi yolunda startı verdiler

Malatya İzollular birlik adımını atıp Kale isminin değiştirilmesi yolunda startı verdiler...
İzollular başkent Ankara’da Milletvekillerinin ardından Başbakan Binali Yıldırım’la görüşüp “İzollu” isteklerini gündeme getirip ilçelerinin isim değişikliğini talep ettiler.


YOĞUN KATILIMLI İSTİŞARE TOPLANTISI…
İzollular Sosyal İletişim ve Birliktelik Derneğinin istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda Kale ilçesinin isminin değiştirilerek eski adı olan "İzollu" ismine tekrar dönülmesi için çalışma başlatılması kararı alındı.
Yaklaşık altı ay önce kurulan İzollular Sosyal İletişim ve Birliktelik Derneği istişare toplantısı Kale’de bulunan Hacı Mecit Karaca konferans Salonunda yapıldı.
Dernek Başkanı Hasan Ayaz başkanlığında dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Dernek Başkanı Hasan Ayaz’ın konuşması ile devam eden toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi.


Yönetim kurulu üyelerine derneğin kuruluş amacı, misyonu ve hedefleri hakkında dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Hanifi Tokmak tarafından kapsamlı bilgilerin aktarıldığı toplantıda Kale ilçesinin isminin değiştirilerek eski adı olan "İzollu" ismine tekrar dönülmesi için çalışma başlatılması kararı alındı. Toplantı dernek üyelerine verilen yemekle son buldu.
MALATYA’DA 15 BİN KİŞİNİN KATILIMI İLE İZOLLULAR TOPLANACAK…
Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan ve en büyük aşiretlerinden birisi olan İzollular Malatya’da 15 bin kişi ile toplanacaklar.
Malatya’da gerçekleştirilecek olan İzolluların buluşması için çalışmalar devam ettiriliyor.
AK PARTİ ÖNCEKİ DÖNEM İLÇE BAŞKANI HARUN AKKUŞ SORULARI CEVAPLADI…


Malatya’nın sahil ilçesi İzollu’da çalışmaları ve ortaya koyduğu proje fikirleri ile dikkatleri üzerine çeken genç isimlerden birisi olan Ak Parti önceki dönem ilçe başkanı Harun Akkuş;  Kale olan ilçelerinin isimlerinin İzollu olarak değiştirilmesi için startı verdiklerini açıkladı.
Harun Akkuş, Birlik ve beraberlik yolunda yapılacak olan çalışmaları da açıkladı.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, İzollular, birlik, adımını, atıp, Kale, isminin, değiştirilmesi, yolunda, startı, verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı