Haber Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 17:21
 
Malatya jandarması haraç iddiasına 5 kişiyi gözaltına aldı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Jandarması Karakaya Feribot iskelesi görevlisinden haraç istedikleri ve şahsı dövdükleri iddiasıyla 5 kişiyi gözaltına aldı.
Asayiş Haberi
Malatya jandarması haraç iddiasına 5 kişiyi gözaltına aldı

Malatya jandarması haraç iddiasına;

5 kişiyi gözaltına aldı...
 Malatya jandarması tarafından haraç gerekçesiyle gözaltına alınan şahıslar Adliye’ye sevk edildi. Olayla ilgili yapılan açıklama aynen şöyle:
“29 Aralık 2018 günü, saat 17:00 sıralarında Battalgazi İlçesi Kadıçayırı Mahallesi Feribot İskelesinde görevli Ş.T. isimli şahıstan haraç almak isteyen F.A. isimli şahıs, Ü.Y., Y.S., S.B. ve A.H. isimli şahısları azmettirerek feribot iskelesine gönderip haraç istetmiş, Ş.T. isimli şahısın haraç vermemesi üzerine, şüpheli (4) şahıs, Ş.T’ yi darp etmiştir. Olay sonrası bir araç ile firar eden şüpheliler Ü.Y., Y.S., S.B. ve A.H. yapılan araştırma ve soruşturma sonucunda yakalanmıştır.
2. Olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısı talimatı ile olayın azmettiricisi F.A.’ nın ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış, diğer 4 şüpheli ise yağma suçundan dolayı gözaltına alınmıştır. Olayı aydınlatmak maksadıyla Malatya İl J.K.lığnca süratle özel ekip kurulmuş, meydana gelen olay tüm boyutları ile aydınlatılarak dillendirilmiştir. Şüpheliler Malatya Cumhuriyet Savcılığınca sevk edildikleri Sulh Ceza Mahkemesi tarafından şüpheliler Ü.Y., Y.S., S.B. ve A.H. adli kontrol kararıyla serbest bırakılmış, şüpheli şahıslardan Y.S. isimli şahıs yapılan sorgusunda Askeri Firar Suçundan arandığı tespit edilerek işlemleri yapılmak üzere Battalgazi askerlik şubesi başkanlığına teslim edilmiştir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haraç İddiasına 5 Gözaltı

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, jandarması, haraç, iddiasına, 5, kişiyi, gözaltına, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı