Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 15:11
 
Malatya jandarması katil zanlısını drone destekli operasyonla kıskıvrak yakaladı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak gelişme… Malatya’nın Gökçe Mahallesinde arazi anlaşmazlığı yüzünden akrabasını öldüren zanlı, jandarmanın kurduğu özel ekibin düzenlediği operasyonla gözaltına yakalandı.
Asayiş Haberi
Malatya jandarması katil zanlısını drone destekli operasyonla kıskıvrak yakaladı

Malatya jandarması katil zanlısını;

Drone destekli operasyonla kıskıvrak yakaladı...
Jandarma özel ekibi operasyonda zanlının saklanmasına yardım ve yataklık eden  6 şüpheliyi de gözaltına aldı. Çok sayıda silah elegçirildi.
JANDARMA’NIN BASIN BÜLTENİ AYNEN ŞÖYLE:
1. OLAY KONUSU : Firari Cinayet Olayı Şüphelisinin Yakalanması.
2. OLAY TARİHİ : 28 Ağustos 2019
3. OLAY YERİ : Malatya ili Doğanyol İlçesi Gökçe Mahallesi
4. OLAYA KARIŞAN ŞAHISLAR : (7) Şahıs
5. ELE GEÇİRİLEN MALZEME :
a. (1) adet 7.65 mm. çapında ruhsatsız tabanca,
b. (2) adet 9 mm çapında tabanca,
c. (6) adet ruhsatsız av tüfeği,
ç. (64) adet 9 mm çapında tabanca fişeği,
d. (2) adet 7.65 mm çapında tabanca şarjörü,
e. (18) adet 7.65 mm çapında tabanca fişeği,
f. (143) adet av tüfeği fişeği,
g. (1) adet el dürbünü,
ğ. (4) adet cep telefonu ve sim kartı ile
h. (4) adet açılmamış sim kartı ele
6.OLAYIN ÖZETİ :
1. 20 Temmuz 2019 günü Malatya ili Doğanyol ilçesi Gökçe Mahallesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışma sonucu A.M. isimli şahıs Y.M. tarafından tabanca ile vurularak öldürülmüş ve şüpheli Y.M. olay yerinden firar etmiştir
2. Malatya İl Jandarma Komutanlığınca kurulan özel ekip ve yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde, cinayet olayı firari şüphelisi Y.M.’nin, Malatya ili Doğanyol ilçesi Gümüşsuyu Mahallesi Karahüseyinler mezrasında saklandığı tespit edilmiştir. Sarp ve dağlık olan zorlu arazi kesiminde şüphelinin saklandığı kırsal mezradaki adreste yakalanması maksadıyla (3) Jandarma Komando timi geceden itibaren yaya intikalle söz konusu bölgeyi çepeçevre sararak emniyete almıştır. Havadan drone desteğinde sivil ve Jandarma asayiş ekiplerininde desteğinde, 28 Ağustos 2019 günü saban erken saatlerde şüphelinin kullandığı tespit edilen (3) adreste yapılan eş zamanlı operasyonda şüpheli Y.M ve ona yadım yataklık eden (3) şahıs yakalanmış şüphelinin üzerinden olayda kullanıllan Beratta marka tabanca ele geçirilmiştir.
3. Operasyonun devamında şüpheli Y.M.’nin yakalanmasına müteakiben firari olduğu süreçte kendisi ile irtibatlı olduğu, şüpheliyi sakladığı, yiyecek ve malzeme tedarik etmek suretiyle yardım yataklık ettikleri tespit edilen Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde ikamet eden diğer (3) şahsa ait (4) adrese eş zamanlı operasyon icra edilmiş (3) şahıs daha yakalanarak gözaltına alınmıştır.
4. İcra edilen operasyon kapsamında toplam (7) adreste yapılan aramalarda; (1) adet 7.65 mm. Çapında ruhsatsız tabanca, (2) adet 9 mm çapında tabanca, (6) adet ruhsatsız av tüfeği, (64) adet 9 mm çapında tabanca fişeği, (2) adet 7.65 mm çapında tabanca şarjörü, (18) adet 7.65 mm çapında tabanca fişeği, (143) adet av tüfeği fişeği, (1) adet el dürbünü, (4) adet cep telefonu ve sim kartı ile (4) adet açılmamış sim kartı ele geçirilmiş, cinayet olayı şüphelisi Y.M’nin de dahil olduğu (7) şahıs gözaltına alınmıştır.
5. Adli işlemleri tamamlanan ve Pütürge Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden cinayet olayı şüphelisi firari Y.M tutuklanmış, yardım ve yataklık eden (6) şüpheli ise adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, jandarması, katil, zanlısını, drone, destekli, operasyonla, kıskıvrak, yakaladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı