Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 18:17
 
Malatya Jandarmasından okullarda öğrencilere trafik semineri
Mehmet Yalman…:Malatya Olay…: "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" kapsamında Malatya'da okullarda trafik seminerleri düzenleniyor. Yeşilyurt Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Murat Dilek tarafından verilen trafik seminerlerinde öğrencilere, trafik ışık, işaret ve levhaları, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerine inme - binme, okul servis güvenliği, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemerinin kullanımı ve önemi ile genel trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı.
Eğitim Haberi
Malatya Jandarmasından okullarda öğrencilere trafik semineri

Malatya Jandarmasından okullarda öğrencilere trafik semineri
 Görev ve sorumluluk alanlarında rutin trafik denetimlerinin yanı sıra eğitici faaliyetlere de büyük bir önem veren Malatya İl Jandarma Komutanlığı, "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" kapsamında Yeşilyurt Jandarma Trafik Tim Komutanlığı aracılığıyla okul öncesi, ilk, orta ve lise çağındaki öğrencilerde trafik bilincini oluşturmak amacıyla trafik seminerleri vermeye devam ediyor. Yeşilyurt Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Murat Dilek tarafından verilen trafik seminerlerinde öğrencilere, trafik ışık, işaret ve levhaları, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerine inme - binme, okul servis güvenliği, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemerinin kullanımı ve önemi ile genel trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Özellikle okul öncesi, ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretim gören öğrencilerin erken yaşlarda trafik kuralları hakkında bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve gelecek nesillere trafik kurallarının öneminin anlatılarak trafik kazalarının en aza indirilmesi amaçlanıyor.

Bu kapsamda Yeşilyurt Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Murat Dilek tarafından, öğrencileri trafik konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek maksadıyla Dilek İmam Hatip Ortaokulu, Yeşil Dilek İlkokulu, Topraktepe Kayısı Çiçeği Anaokulu ve Yeşilyurt Şehit Zekeriya Bitmez Anadolu Lisesinde öğrenim gören toplam 480 öğrenciye trafik semineri verildi.

Öğrencilere Türkiye`deki trafik kazalarının yüzde 98`nin insan hatalarından kaynaklandığını belirten Trafik Tim Komutanı Astsubay Murat Dilek, öğrencilere her zaman trafik kurallarına uymalarını, araçların geçtiği yollarda dikkatli olmalarını, varsa yürürken mutlaka yaya yolunu kullanmalarını trafik ışık, işaret ve levhalarına mutlaka uymalarını istedi.

Eğitim sonunda öğrencilere Jandarma tarafından hazırlanan trafik kurallarını öğretici broşür ve trafik işaretlerini tanıtıcı cetveller dağıtılarak, halkın görebileceği yerlere trafikle ilgili afiş ve pankartlar asıldı. Öğretmen ve öğrenciler jandarmaya çok teşekkür ettiler.

JANDARMA’DAN BASIN AÇIKLAMASI…

İşte o açıklama:

“Malatya İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; 02-08 Mayıs 2017 tarihleri arasında meydana gelen; Asayiş olaylarında; (1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet şarjör, (24) adet 7,65 mm fişek ve (2) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir. FETÖ/PDY Terör suçları kapsamında; (221) adet muhtelif kitap, (23) adet Cd, (2) adet kaset, (5) adet dergi ele geçirilmiştir. Toplam (29.754) kişinin sorgulaması yapılmış, sorgulama neticesinde (83) şahıs yakalanmıştır. Trafik timleri tarafından yapılan uygulamalarda; (7.472) araç kontrol edilerek trafik kurallarına uymayan (220) araç sürücüsüne ceza kesilmiş, (70) araç trafikten men edilmiş, (46) okul servis aracı ve (17) işçi servis aracı kontrol edilmiştir.

OLAY YERİ Ruhsatlı/Ruhsatsız Tabanca-Şarjör-Fişek (Adet) Ruhsatlı/Ruhsatsız Av Tüfeği (Adet) FETÖ/PYD Terör Örgütü Kapsamında Yapılan Aramada Ele geçen malzeme (Adet)

Doğanyol (1) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği

Kale (1) Adet Ruhsatsız Tabanca, (1) Adet Şarjör, (24) Adet 7,65 mm Tabanca Fişeği

Yeşilyurt (1) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği (221) Adet Muhtelif Kitap, (23) Adet Cd, (2) Adet Kaset, (5) Adet Dergi

Toplam (1) Adet Ruhsatsız Tabanca, (1) Adet Şarjör, (24) Adet 7,65 mm Tabanca Fişeği (2) Adet Ruhsatsız Av Tüfeği (221) Adet Muhtelif Kitap, (23) Adet Cd, (2) Adet Kaset, (5) Adet Dergi Malatya İl Jandarma Komutanlığınca, emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanmasına yönelik kaçakçılık ve organize suçlar ile mücadeleye aralıksız devam edilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Jandarmasından, okullarda, öğrencilere, trafik, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı