Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 20:08
 
Malatya jandarmasından suçluları af yok; suçüstü yakalandılar
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya jandarması tarafından suçlulara af yok. Doğanşehir'de Kaçak kazı yapanlar ile Akçadağ'da bir bağ evinde eşya çalanlar enselendi.
Asayiş Haberi
Malatya jandarmasından suçluları af yok; suçüstü yakalandılar

Malatya jandarmasından suçluları af yok;

Suçüstü yakalandılar...
Malatya jandarması şok baskınlar düzenledi. Jandarmanın baskınlarında kaçak kazı yapanlar ve bir evde eşya çalanlar yakalandı.
HIRSIZLAR ENSELENDİ...
İşte o açıklama:

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

“25.12.2018 günü saat 15.15 sıralarında Malatya İl J.K.lığı sorumluluk bölgesinde bulunan Akçadağ ilçesi Aksaray Mahallesinde görevli Önleyici Hizmet Devriyesi tarafından kayısı bahçesi içerisinde bulunan bir bağ evinden şüpheli C.A. ve M.C.K isimli şahıslar tarafından bir araca (1) adet buzdolabı, (20) adet plastik kasa, (2) adet beyaz plastik sandalye, (1) adet el arabası ve (35) adet muhtelif mutfak eşyasının yüklendiği görülmesi üzerine olaya müdahale edilerek yapılan araştırma sonucu suçüstü “Evden Hırsızlık “ olayının meydana geldiği tespit edilmiştir.
2. Olayla ilgili Akçadağ C.Başsavcısına bilgi verilerek alınan talimatı gereği şüpheli C.A. ve M.C.K isimli şahıslar yakalanmıştır. Olay Yeri İnceleme Timi tarafından olay mahallinde gerekli araştırma ve incelemeler yapılması sonucu ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alınarak ev sahibi B.A.‘ya teslim edilmiştir. Olayda kullanılan araç yed-i emin olarak teslim edilmiş, şüpheli iki şahıs gözaltına alınarak olayla ilgili tahkikata başlanmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KAÇAK KAZI YAPANLARA SUÇ ÜSTÜ…
İşte o açıklama:
“Malatya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Doğanşehir İlçesi Erkenek Mahallesi Akka Deresi mevkiinde definecilerin kaçak kazı yapacakları bilgisi alınmasını müteakip, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince söz konusu bölgede yapılan araştırma, inceleme ve yaklaşık iki saatlik arama neticesinde şüpheli (3) şahıs ellerinde Metal Arama Detektörü ile define arama amaçlı çalışma yaptıkları esnada yakalanmıştır. Şüpheli (3) şahıs hakkında Adli makamların talimatıyla adli soruşturma başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Otomatik alternatif metin yok.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, jandarmasından, suçluları, af, yok;, suçüstü, yakalandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı