Haber Detayı
18 Ekim 2017 - Çarşamba 02:11
 
Malatya kayısısı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye emanet edildi
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’nın kaderi olan kayısı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye emanet edildi. Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Dr. Ömer Faruk Kalı ile MHP Akçadağ ilçe başkanı Cahit Leventoğlu başkent Ankara’da liderleri MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ile görüşüp, Malatya kayısısının düştüğü durumun içler acısı olduğunu ifade edip destek istediler.
Siyaset Haberi
Malatya kayısısı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye emanet edildi

Malatya kayısısı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye emanet edildi
Devletin fındık ve üzüm üreticilerine sağladığı desteğin kayısıya da sağlanmasını isteyen MHP il başkanı Kalı ile Akçadağ ilçe başkanı Levetnoğlu madde madde hazırladıkları dosyayı MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye sunup ”Malatya ekonomisinin can damarını teşkil eden ve dünya kayısısının yüzde 85’ini üreten kentimizde 50 bin aileden 550 bin insanımız geçimini temin ediyor.


Ancak son yıllarda kaysımızda yaşanan belirsizlik sahipsizlik nedeniyle üreticimiz el emeği alın terini alamamaktadır.
Son dönem şehrimizde 2 milyondan fazla kayısı ağacı kesil. Devletimiz gerekli desteği ve çıkış yolunu sağlamadığı takdirde koca Malatya fakirleşecektir. Bundan dolayı sayın Genel Başkanımız destekleriniz bekliyoruz” dediler.


MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Malatyalı üreticilere selam ileterek “Kayısının hak ettiği değere gelmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır” ifadelerini kullandı.
MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye Malatya kayısısı da takdim edildi.

Başkent Ankara'da Malatya Günlerine ziyaret...

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, kayısısı, MHP, Genel, Başkanı, Devlet, Bahçeli’ye, emanet, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı