Haber Detayı
12 Temmuz 2017 - Çarşamba 18:08
 
Malatya Meclisinde 15 Temmuz hain darbe kalkışması lanetlendi
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Malatya Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Başladı. Temmuz ayı meclis toplantısında ilk olarak ülkenin bekasına yönelik olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin 1. yıldönümünde Başkan Vekili Şefik Şengül tarafından telin metni okundu.
Gündem Haberi
Malatya Meclisinde 15 Temmuz hain darbe kalkışması lanetlendi

MALATYA MECLİSNDE HAİN DARBE KALKIŞMASI LANETLENDİ...

Malatya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 12 Temmuz Çarşamba günü saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Saat 14:00 de Belediye Meclis Salonunda başlayan meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengül başkanlık etti.

15 TEMMUZ LANETLENDİ

Temmuz ayı meclis toplantısında ilk olarak ülkenin bekasına yönelik olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin 1. yıldönümünde Başkan Vekili Şefik Şengül tarafından  telin metni okundu.

Toplantıda 19-20 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen meclis toplantılarının karar özeti okunarak onaylanırken, bazı maddeler ertelendi,  bazı maddeler ilgili komisyonlara, bazı maddeler de bir sonraki birleşime bırakıldı.  

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile  Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının görev ve çalışma yönetmenliği taslağı mecliste onaylanırken, Belediye  idari teşkilat şemasındaki bazı değişiklilerde kabul edildi.

Yeşilyurt ilçesi Çarmuzu mahallesinde bulunan Soğuk Hava Deposu ve bakım atölyesinin yeniden Esenlik Ltd. Şti. AŞ'ye 10 yıllığına kiraya verilmesi kabul edildi.

TGV ve TRT' ye PROTOKOL KARŞILIĞINDA DAİRE

Yeşilyurt ilçesi Koyunoğlu mahallesinde bulunan Malatya Cazibe Merkezindeki iki adet dairenin Türkiye Gençlik Vakfına ve birinci kattaki bir dairenin de  TRT'ye protokol karşılığında kullanım hakkının verilmesi kabul edildi.

BAŞKAN ÇAKIR'A YETKİ VERİLDİ

Malatya merkez ve ilçeler muhtelif kanalizasyon hattı inşası için kredi kullanımı, Ultrasonik Debimetre alım işi için kredi kullanımı ile Kuyuönü ve Yapraklı HES tesislerinin kurulumunda kullanılmak üzere iller bankasından kredi alınması için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.   

Dalbastı kirazında kaliteyi arttırmak ve kiraz sineği ile mücadele etmek için sunulan projede onaylanarak kabul edildi.

Temmuz Ayı Meclis Toplantısının 2. Birleşiminin 17 Temmuz Pazartesi Günü saat 14:00 de yapılması kararlaştırıldı.

ŞEHİTLERİMİZİN ADI EĞİTİM MERKEZLERİNDE YAŞATILIYOR...

Malatyalı şehitlerimizin adının verildiği Eğitim Merkezlerinin resmi açılışı 13 Temmuz Perşembe ve 14 Temmuz Cuma günü yapılacak

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi esnasında şehit ettiği Malatyalı hemşerilerimizden Ramazan Sarıkaya, Ahmet Kocabay ve Engin Tilbaç'ın isimleri Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından , Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerine verildi.

15 Temmuz demokrasi nöbeti ve şehitlerimizi anma etkinlikleri kapsamında şehitlerimizin isimlerinin yer aldığı Eğitim Merkezlerinin resmi açılışı 13 Temmuz Perşembe ve 14 Temmuz Cuma günü yapılacak.

Buna göre Beydağı Mahallesi Gümüş Sokak'ta TOKİ 568 Konutları yanında yer alan Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezinin açılışı 13 Temmuz Perşembe saat 12:00 de, Yavuz Selim Mahallesi Karagöz Caddesi Bahar Ortaokulu yanında yer alan Şehit Ahmet Kocabay Eğitim Merkezinin açılışı 14 Temmuz Cuma saat 10:00 da, Yavuz Selim Mahallesi Musin Yazıcıoğlu Caddesin'de bulunan Şehit Engin Tilbaç Eğitim Merkezinin açılışı ise 14 Temmuz Cuma saat 11:00 de gerçekleştirilecek.

Şehitlerimizin isminin yaşatıldığı Eğitim Merkezlerimizin resmi açılış programına tüm halkımız davetlidir.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Meclisinde, 15, Temmuz, hain, darbe, kalkışması, lanetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı