Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 21:02
 
Malatya Meclisinde AK Parti’li Başkan’la CHP’li başkan arasında Gergin anlar
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantısı 13 Kasım Çarşamba günü Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten Başkanlığında gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
Malatya Meclisinde AK Parti’li Başkan’la CHP’li başkan arasında Gergin anlar

Malatya Meclisinde AK Parti’li Başkan’la;

CHP’li başkan arasında Gergin anlar... 

Bugün saat 14.00’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra toplantı başladı.
Toplantı Gündem ilanından sonra gündeme intikal eden diğer konuların gündeme alınması ve mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
Gündem maddeleri arasında bulunan bazı maddeler görüşülerek karara bağlanırken, bazı maddeler ilgili komisyonlara havale edildi.


Gündem maddeleri arasında yer alan, Büyükşehir Belediyesi İştiraki MEGSAŞ’ın 2017 – 2018 yıllarına ait karların sermayeye aktarılmasıyla ilgili Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığının teklifi görüşülerek kabul edildi.

Devamlılık arz eden Ana arterlerin temizliği ve vektörlerle mücadele işinin 36 ay olarak ihaleye çıkması ile ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığının teklifi görüşülerek karara bağlandı. Yeşilyurt ilçesi Yaka Mahallesi sınırları içerisinde bulunan hal binası çatısına 2 MW gücünde GES santrali kurulması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği protokolleri yapabilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki Fen İşleri Daire Başkanlığı teklifi görüşülerek kabul edildi.
II. Birleşim 18 Kasım Pazartesi günü 
Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı toplantısının II. Birleşimini 18 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.


MECLİS'TE AK PARTİ'Lİ BAŞKANLA CHP'Lİ BAŞKAN;

ARASINDA GERGİN ANLAR…

Meclis’te CHP’li Arapgir belediye başkanı Haluk Çömertoğlu, Büyükşehir belediye başkanı Selahattin Gürkan’la MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karataş’ın başarılı çalışmaları ile hizmet sunduklarını aktardığı konuşması sırasında AK Parti’li Battalgazi belediye başkanı Osman Güder’in “Yeter ya” karşılığı ile ortam gerilirken söz düellosu Çömertoğlu’nun “Gocunmayın.” İfadesi ile Güder’in ”Ben gocunmuyorum” diye karşılık vermesi ile devam etti.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, Meclisinde, AK, Parti’li, Başkan’la, CHP’li, başkan, arasında, Gergin, anlar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı