Haber Detayı
03 Nisan 2018 - Salı 16:04
 
Malatya MHP il başkanı Avşar; Başbuğ Türkeş’i rahmet, dua ve saygıyla anıyoruz
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Milliyetçi Hareket Partisi Malatya il Başkanı R. Bülent Avşar “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i vefatının 21.Yılında rahmet, saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz”dedi.
Siyaset Haberi
Malatya MHP il başkanı Avşar; Başbuğ Türkeş’i rahmet, dua ve saygıyla anıyoruz

Malatya MHP il başkanı Avşar; Başbuğ Türkeş’i rahmet, dua ve saygıyla anıyoruz
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN 21. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya il Başkanı R. Bülent Avşar Alparslan Türkeş’in 21. Ölüm yıldönümü nedeniyle şu açıklamayı yaptı:

Alparslan Türkeş kimdir? Tarihi fotoğraflarla Başbuğ'un mücadelesi
“4 Nisan 1997 tarihinde fani hayattan ebedi aleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmet, dua ve saygıyla anıyorum. Bilinmelidir ki, Başbuğumuz hayatının tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır. Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir. O milliyetçi bir yol başçı ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur. Geniş ufuklu, engin bakışlı ve çok yönlü siyaset –devlet adamıdır.


Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş; demokratik sisteme inanmış ve Türk siyasi hayatında demokratik sistem içinde 3 milletvekili ile iktidara ortak olmuş bir liderdir. Yalnız başına bile bu gücünü iktidarlar üzerinde htirmiş bir dava adamıdır. O, TBMM’de temsil edilmediği zamanlarda bile sözü senet hükmünde olan, itibar sahibi bir insandır.
O,Türk dünyasının selameti ve İslam dünyasının da sağlıklı bekası için daima güçlü bir Türkiye’nin var olması gerektiğine inanmış ve bu uğurda da gereken gayreti göstermiştir.
Kanımız Aksa Zafer İslam’ın diyen;


Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslüman,
Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile yoğrulmuş fikir erlerinin yol başçısı ve Milliyetçi–Ülkücü Harekete rehber olan Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i vefatının 21.Yılında rahmet, saygı, sevgi ve özlemle anıyorum.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, MHP, il, başkanı, Avşar;, Başbuğ, Türkeş’i, rahmet,, dua, ve, saygıyla, anıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı