Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 12:48
 
Malatya MHP il başkanı Avşar; karne gününde öğrencilere seslendi; tatili iyi değerlendirin
Uğur Hanbey Aladağ…:Malatya Olay…: Güzel açıklama... Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar'ın okulların yarıyıl tatiline girerken yaptığı açıklamasında "Ana okulu, ilk-orta ve lise okullarımızda birinci dönem yarıyıl tatiline girilirken öğrencilerimizin karnelerini iyi-kötü ceza anlayışı ile değerlendirilmemelidir. “ dedi.
Eğitim Haberi
Malatya MHP il başkanı Avşar; karne gününde öğrencilere seslendi; tatili iyi değerlendirin

Malatya MHP il başkanı Avşar; karne gününde öğrencilere seslendi; tatili iyi değerlendirin
MHP il başkanı Avşar karne günü yaptığı açıklamada öğrencilere ve velilere seslenip şunları söyledi:
“Velilerin öğrenci karnelerini suçlamadan, nedenini araştırıp, karnenin durumu ile çocuğun zeka seviyesi ve kişilik özellikleri eşleştirilmemelidir. Bunun yerine çocuğun içinde bulunduğu şartlar araştırılmalı, zayıf karneye nelerin sebep olduğu araştırmalı ve bunların giderilmesi gerekir.

Öğrencinin özgüvenini kıracak söz ve davranışlardan kaçınarak gelecek dönem derslerindeki başarısını yükseltmek için iş birliği yapacağını htirmeli, çocuğun özgüvenini sarsmamalıyız, diğer öğrencilerle kıyaslamamalıyız, öğrencinin karnesinin nasıl olursa olsun, onu sevdiğimizi, değer verdiğimizi gerçekçi bir şekilde göstermeliyiz."

Başkan Avşar, "İyi karneler, abartılmamalı, verilen sözler yerine getirilmeli, yarıyıl tatilini hem dinlenip hem de eğlenilmeli, varsa tatil ödevlerini kapsayan program olmalı. Çocuklarımızın eğlenmesi, dinlenmesi ve yeni döneme enerjik başlaması için tatil iyi değerlendirilmelidir. Bütün öğrencilere iyi tatiller ve şimdiden gelecekleri için başarılar dilerim."ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Uğur Hanbey Aladağ
Etiketler: Malatya, MHP, il, başkanı, Avşar;, karne, gününde, öğrencilere, seslendi;, tatili, iyi, değerlendirin,
Yorumlar
Haber Yazılımı