Malatya MHP teşkilatı, Merhum Alparslan Türkeş için mevlid okuttu
Haber
04 Nisan 2018 - Çarşamba 21:58
 
Malatya MHP teşkilatı, Merhum Alparslan Türkeş için mevlid okuttu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: MHP Malatya İl Teşkilatı tarafından Merhum Türkeş için anma etkinliği düzenlendi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü nedeniyle Malatya teşkilatı Yeni Cami’de mevlid okuttu. Türkeş için okutulan Mevlid’e yoğun katılım oldu. Merhum Türkeş kabri başında na anıldı.
Siyaset Haberi
Malatya MHP teşkilatı, Merhum Alparslan Türkeş için mevlid okuttu

Malatya MHP teşkilatı, Merhum Alparslan Türkeş için mevlid okuttu
Malatya MHP Teşkilatı tarafından Yeni Camide ikindi namazına müteakip Merhum Türkeş için okutulan mevlidi Şerif’e MHP MYK üyesi Ömer Ekici, MHP İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı, MHP Yeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, Akçadağ İlçe Başkanı Cahit Zafer Leventoğlu,  ve partililer ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Alparslan Türkeş İçin Mevlid Okutuldu
Malatya MHP İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, Merhum Türkeş’i anma etkinliği programı sonrasında gazetecilere şu açıklamada bulundu:
MHP İL BAŞKANI AVŞAR”BAŞBUĞUMUZU RAHMETLE ANIYORUZ”
“Başbuğ Alparslan Türkeş Türk-İslam Ülküsünü hakim kılmak için 1944’lerden son nefesini verdiği güne kadar, fikri ve siyasi anlamda bu davanın bayraktarlığını yapmıştır. Bütün ömrünü Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletini yaygınlaştırmak için geçirmiştir. Başbuğ yakın tarihimize damgasını vurmuş, ülkesini seven bir Türk milliyetçisiydi ama ırkçı değildi. Alparslan Türkeş milliyetçilik bayrağının meşalesini ömrü boyunca taşıdı. O sürekli olarak bir mücadele adamı oldu ve Türk Devletinin bölünmez bütünlüğü için üzerine düşeni yaptı. Ülkemiz aleyhine olan bütün hareketlerin karşısına bükülmez bir irade ile çıktı. Bir devlet adamı, bir düşünür ve bir dünya lideri olarak onda taviz vermeyen bir mizaç, onda tahrip olmayan bir millet ve memleket sevdası vardı.”

türkeş ile ilgili görsel sonucu
MHP MYK ÜYESİ ÖMER EKİCİ”TÜRK MİLLETİ KIZILELMAYA YÜRÜMEKTEDİR”
MHP MYK üyesi Ömer Ekici Mevlid Şerif sonrası gazetecilere şu açıklamada bulundu: “Türk milletinin kurtuluşunun çağı Türkçe okumak ve anlamaktan geçtiğini söyleyerek, yaktığı dokuz ışıkla hepimizin yolunu aydınlatmıştır. Mücadeleci kişiliği, yılmayan ve vazgeçmeyen mizacı, kötümserliğe set çeken karakteri kendisini ülkücülerin başbuğu yapmıştır.
Başbuğum; Bıraktığınız yerde, işaret ettiğiniz hedefe Liderimizin emrinde, milli kimlik ve milli birliğimize yönelen tehdit ve tacizleri bir bir yok ederek Türk milleti Kızıl elmaya yürümektedir.
Aramızdan ayrılışının 21. Seneyi devriyesinde sizi rahmet, Şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ…

Vefatının 21. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş kabri başında da anıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkeş’in kabrini ziyaret edip dualar ettiler.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

 

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya, MHP, teşkilatı,, Merhum, Alparslan, Türkeş, için, mevlid, okuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı