Haber Detayı
04 Temmuz 2018 - Çarşamba 14:06
 
Malatya Milletvekili Bakan Tüfenkci, Meclis'e kaydını yaprırdı
Ali Aladağ...:Malatya Olay...: Son dakika... Sıcak haber... 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti'de liste başı olarak yeniden Malatya Milletvekili seçilen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Meclise kaydını yaptırdı.
Siyaset Haberi
Malatya Milletvekili Bakan Tüfenkci, Meclis'e kaydını yaprırdı

TÜFENKCİ KAYDINI YAPTIRDI...

Meclis'e bugün kaydını yaptıran bakan Tüfenkci, gazetecilere ve görevlilere Malatya kayısı ikram etti.

Bakan Tüfenkci kaydını yaptırıp şunları söyledi:

"AK Parti Malatya Milletvekili olarak Gazi Meclisimize kaydımızı gerçekleştirdik. Rabbim ülkemize, milletimize ve Malatyamıza hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin."

Bakan Tüfenkci'nin rozetini Özel Kalem Müdürü Akif Yılmaz taktı.

BAKAN TÜFENKCİ, MİLLETVEKİLİ KAYIT İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, Mecliste kayıt işlemini gerçekleştirdi.

Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Bakan Tüfenkci, bu dönemin ilklerin yaşanacağı bir dönem olacağını belirtti.

26. Dönem parlamentosunun başarılı bir çalışma yaptığını belirten Tüfenkci, "Meclis, 15 Temmuz hain darbe girişiminde dik durarak, milleti ile bütünleşerek görevini yaptı. Anayasa değişikliğini kabul ederek halk oylamasına götürdü, yeni sistemin hayata geçmesi noktasında adımlar attı. Şimdi de 24 Haziran seçimi ile birlikte milletimiz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk uygulamasının, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve başkanlığında bir hükümetle hayata geçmesini istedi. İnşallah kısa zamanda da hayata geçecek” dedi.

SEÇİMİN KAYBEDENİ KILIÇDAROĞLU

Bakan Tüfenkci, bu yeni dönemin güvenlik, ekonomi, refah, eğitim, demokrasi ve hukukun daha fazla hissedildiği bir dönem olacağını kaydederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu seçimlerin net iki sonucu oldu. Kazananı Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kaybedeni ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Biz seçimden önce de bunu ifade etmiştik, 'Bu seçimin kaybedeni Kılıçdaroğlu olacak' diye. Gerçekten de öyle oldu. Ben inanıyorum ki onlar da bu sonuçlardan ders çıkartarak, herkes yeni dönemin, yeni Türkiye'nin gerektirdiği şekilde Türkiye'nin birliği, beraberliği ve kalkınması yolunda çaba gösterir. Hedefimiz Türkiye'yi 2023'e kadar en az iki katı büyütmek."

"CHP'de olağanüstü kurultay sesleri yükseliyor. Lider değişimi olabilir mi?" sorusu üzerine Bakan Tüfenkci, "Bu seçimin kaybedeni Kılıçdaroğlu" sözünü tekrarladı.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayının, parti içinden başka birinin olmasının ve seçimde de partisinin üzerinde oy almasının, hem liderliği sorgulattığını hem de yeniden yapılanma gerektirdiğini söylediğini kaydeden Tüfenkci, "Ama tabii bu CHP'nin kendi iç işi. Nasıl yapılması gerektiğini kendileri bilirler ama siyaset bunu der." ifadesin kullandı.

YEREL SEÇİM ZAMANINDA YAPILMALI

Bakan Tüfenkci, erken yerel seçim sorusunu yanıtlarken, seçimin zamanında yapılması gerektiğini düşündüğünü, ancak buna AK Parti kurullarının karar vereceğini söyledi.

Alkollü içkilerdeki ÖTV artışı ile ilgili soruya Tüfenkci, "Bu yeni değil. Önceden enflasyondaki artışlarla beraber yasadan kaynaklanan bir artış. Bunun özel bir anlamı yok." yanıtını verdi.

Bakan Tüfenkci, "Yeni dönemde görev bekliyor musunuz?" sorusu üzerine, "Biz bu davanın, AK Parti'nin bir neferiyiz. Görevimiz milletvekilliği. Genel Başkanımız nerede, hangi görevi verirse biz o görevi icra ederiz. Bizim için makamların, mevkilerin önemi yok. Önemli olan nerede bulunursak bulunalım, bu partiye ve davaya hizmet etmek. Biz de o hizmeti her şekilde yerine getiririz." dedi.

Kayıt görevlileri ve gazetecilere Malatya kayısısı ikram eden Tüfenkci, "Malatya kayısısı Avrupa coğrafi tescil işaretini aldı. Malatya, Türkiye'nin kuru kayısı ihracatının yüzde 80'ini yapıyor. Dünyada yüzde 60'ın üzerinde yeri var." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya, Milletvekili, Bakan, Tüfenkci,, Meclis'e, kaydını, yaprırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı