Malatya'mızın geleceği için tarihi bir imza daha attık; 230 milyon hibe
Haber
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 02:02
 
Malatya'mızın geleceği için tarihi bir imza daha attık; 230 milyon hibe
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika...; Sıcak haber... Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan “Büyükşehir Belediyemize yaklaşık 230 Milyon Lira hibe aldık. ”dedi.
Spor Haberi
Malatya'mızın geleceği için tarihi bir imza daha attık; 230 milyon hibe

Malatya'mızın geleceği için tarihi bir imza daha attık; 

Bir 9 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir 

230 milyon hibe...

Malatya için tarihi bir imza… Tarihi imza Ankara’da atıldı.

Resim

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan ile MASKİ Genel Müdürü Yaşar Karatraş yan yana oturdu ve imzalar da atıldı.

MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN;
TARİHİ İMZA İLE İLGİLİ BAKIN NELER DEDİ?

“Malatya'mızın geleceği için tarihi bir imza daha attık.

Bir 2 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Belediye Hizmetleri Projesi ve Belediye Hizmetleri Geliştirme Projesi İlbank & Yerel Yönetimler Alt Finasman Anlaşması kapsamında, Büyükşehir Belediyemize yaklaşık 230 Milyon Lira hibe aldık.

Resim

Şehrimize hayırlı olsun.

Resim

Ayrıca Yerel Yönetimler Alt Finasman Anlaşması İmza Töreni'nde bir araya geldiğimiz Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a şehrimize sağladığı desteklerden dolayı hemşehrilerim adına şükranlarımızı sunduk”

Resim

Ankara'da yapılan toplantı da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'da bir konuşma yuaptı.

BÜYÜKŞEHİR ALT YAPISI İÇİN 230 MILYONLUK DEV DESTEK!

GÜRKAN: ŞEHRİMİZİN ALT YAPISINI GELECEĞE HAZIRLAMA NOKTASINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR KAYNAK

Belediye Hizmetleri Projesi ve Belediye Hizmetleri Geliştirme Projesi İlbank ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 230 milyon lira destek aldı. İçme suyu, Atık su, Katı Atık ve Rekreasyon gibi hizmetlerde kullanılacak Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması, Ankara’da gerçekleştirildi.

İmza törenine, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer- Landrut, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro, Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş ile birlikte 14 İl Belediye Başkanı katıldı.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Avrupa Birliğinin desteğiyle temin edilen 355 milyon avro hibeye, Dünya Bankası ve Fransız Kalkınma Ajansından temin ettikleri 198 milyon avro krediyle Blending modelini uygulayarak, belediye altyapı sektöründe 15 yerel yönetimine ait 5,8 milyar liralık yatırım değerindeki 40 proje için anlaşma imzalandı.

Proje kapsamında, 3 milyon kişinin suya erişiminin iyileştirilmesi, 4,5 milyon kişinin de iyileştirilmiş su arıtma hizmetlerinden faydalanması sağlanacaktır. 2,5 milyon kişi iyileştirilmiş katı atık hizmetlerine eriştirilecek, çevreye duyarlı projelerle altyapı güçlendirilerek, her yıl 22 milyon metreküp içme suyu tasarrufu sağlanacak ve 95 milyon metreküp atıksu arıtılacaktır. Bugün, FRIT kapsamındaki projelerin hayata geçmesi için, son aşama olan alt kredi ve alt hibe anlaşmaları yerel yönetimlerle imzalandı. Yapım çalışmalarına yılsonuna doğru başlanıp, iki yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Bir 3 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Malatya’ya 230 Milyonluk Destek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan alınan desteğin Malatya için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Şehrimizin alt yapısını geleceğe hazırlama noktasında çok önemli bir kaynak. Malatya Büyükşehir Belediyesi hazırlamış olduğu projeler çerçevesinde kullanılmak üzere 230 milyonluk destek anlaşmasına imza attık. Bu kapsamda, İçme suyu, Atık su, Katı

Atık ve Rekreasyon gibi hizmetlerde kullanılacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer- Landrut, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro, Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Malatya’mıza ve hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN LANDRUT’LA GÖRÜŞTÜ VE BAKIN NE DEDİ?

“Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Nikolaus Meyer-Landrut ile Ankara'da bir araya geldik.

Sayın Meyer’e Güneşin Altın Yumutası Malatya Kayısımızı ikram ettik. Muhabbetleri için teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'mızın, geleceği, için, tarihi, bir, imza, daha, attık;, 230, milyon, hibe,
Yorumlar
Haber Yazılımı