Malatya’nın Başkan Gürkan; Hamido’nun anısına sahip çıktı
Haber
21 Eylül 2020 - Pazartesi 17:06
 
Malatya’nın Başkan Gürkan; Hamido’nun anısına sahip çıktı
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ile birlikte tarihi Bulgurlu Cami’sinde incelemelerde bulundular.
Kültür Haberi
Malatya’nın Başkan Gürkan; Hamido’nun anısına sahip çıktı

Malatya’nın Başkan Gürkan;

Resim

Hamido’nun anısına sahip çıktı...

Resim

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Bulgurlu Mahallesinde bulunan tarihi Bulgurlu Cami’nde incelemelerde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu ile Bulgurlu Mahallesi’ne giden Başkan Gürkan, Bulgurlu mahalle sakinleri ile de bir araya geldi.

Resim

Bulgurlu sakinleri ile istişare eden Başkan Gürkan, tarihi Bulgurlu Cami’sinde incelemelerde bulundu. Çok eski olan caminin restorasyonu ile ilgili olarak mahalle sakinlerinin taleplerine cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “1938 yılında yapılan bir camimiz. Rahmetli Hamit Fendoğlu’nun emeği var. Şükranla yad ediyoruz. Şimdi camimizin daha düzgün ve güzel bir hale gelmesi için buradayız. Tabi ki ekipleri gönderip uygun bir şekilde restore ederek, çalışmalar yapılır ve siz değerli Bulgurlu hemşerilerime kullanılacak duruma getirtilir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Resim

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Gürkan’a nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum diyerek, 1938 yılında aile büyükleri tarafından yapılan ve bugüne kadar ayakta tutulan Bulgurlu Cami’nin aslına uygun şekilde korunması gerektiğini belirtti.

Resim

Fendoğlu, “Geçmişimizde gelen kimliğimizi koruduğumuz gibi geçmişimizin de bize bırakmış olduğu bu değerleri aslına uygun olarak korumak bizim birinci dereceden görevimiz.

Resim

Bu nedenle tarihi değerler konusunda çok hassas davranan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza Bulgurlu Cami’nin durumunu ilettik. Bizi kırmayıp buraya kadar gelip incelemeye yapıp ve bizzat gördükten sonra yapacakları restorasyon işi bizi mutlu etti. Ben şahsım ve Bulgurlular adına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Resim

Ayrıca törende Battalgazi belediye başkanı Osman Güder, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı,  Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım,  Kuluncak belediye başkanı Erhan Cengiz hazır bulundu.

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkan, Gürkan;, Hamido’nun, anısına, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı