Malatya’nın Başkanı Gürkan; Babalar gününde şehit babalarıyla buluştu
Haber
21 Haziran 2020 - Pazar 21:29
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Babalar gününde şehit babalarıyla buluştu
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Babalar Günü dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ederek şehit babalarının babalar gününü kutladı.
Yaşam Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan; Babalar gününde şehit babalarıyla buluştu

Malatya’nın Başkanı Gürkan;

Babalar gününde şehit babalarıyla buluştu...

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ilk olarak, 2016 yılında İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen patlamada şehit olan Polis Memuru Okan Doğan’ın babası Yusuf Doğan’ı daha sonra da 2012 yılında Hakkari’de iç güvenlik harekatında şehit olan uzman Çavuş Ahmet Kurak’ın babası Mustafa Kurak’ı ziyaret etti.

Resim

Şehit ailelerini zaman içerisinde ziyaret ettiklerini belirten Başkan Gürkan, “Sizler Devletimizin birlik ve beraberliği için evlatlarınızı toprağa verdiniz. Bizler sizlere minnet ve şükran duyuyoruz. İnşallah bu acıları Cenab-ı Allah bizlere bir daha yaşatmasın. Evlat acısı acıların en büyüğü ve zor olanıdır.

Resim

Ne mutlu ki sizlere evlatlarınız canlarını vatanı ve bayrağı için feda etti. Şehitlik mertebesi kutsaldır. Ne mutlu ki şehit annesi ve şehit babasısınız. Bütün şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla yad ederken şehitlerimizin babalarının da babalar gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Sağlıklı ve huzur içerisinde uzun bir ömür temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan günün anısına Şehit Babalarına Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti.

Resim

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan;, Babalar, gününde, şehit, babalarıyla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı