Malatya'nın Başkanı Gürkan; Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 14:55
 
Malatya'nın Başkanı Gürkan; Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Bugün 3 Aralık...Dünya Engelliler günü...Engelliler günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi...Etkinlikler gün boyu sürecek...
Yaşam Haberi
Malatya'nın Başkanı Gürkan; Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız

Malatya'nın Başkanı Gürkan;

Resim

Her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız...

Resim

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan “Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu 3 Aralık Engelliler Günü programına katıldık.

Resim

Her zaman olduğu gibi bugün de engelli kardeşlerimizin yanındayız.”

Resim

Etkinliğe Malatya Valisi Aydın Baruş'ta katıldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜLEN YÜZLER CAFESİ HİZMETE GİRDİ

GÜRKAN: SEVGİ DOLU ENGELSİZ BİR YAŞAM DİLİYORUM

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Sanat Sokağında Down Sendromlu çocuklara yönelik olarak dizayn edilen ve Down Sendromlu çocukların istihdam edileceği Gülen Yüzler Cafesinin açılışı gerçekleştirildi.

Resim

Program öncesinde Malatya Down Sendromlular Halk Oyunları Ekibi tarafından birbirinden güzel halk oyunları gösterisi sunuldu.

Resim

Sanat Sokağında gerçekleştirilen programda bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Down Sendromlular Dernek Başkanı Nursel Vardı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Vardı konuşmasının devamında, “Bugün bu mutluluğu bizlere yaşatan Sayın Başkanımıza Down Sendromlu çocuklarımız ve aileleri adına teşekkürlerimi ve minnetlerimizi sunuyorum. Çocuklarımıza verilen bu mutluluğun tarifi yoktur. 2016 yılından beri böyle bir cafenin açılışı için çalışmalar yürütüyorduk. Geçen yıl engelliler gününde Sayın Başkanımıza bu talebimizi ilettik. Sayın Başkanımız bir yıl sonra yine bir engelliler gününde bu mutluluğu bizlere yaşattı.

Resim

Down Sendromlu aileler olarak hiç kimsenin acımasına ve maddi desteğine ihtiyacımız yok. Şu anki mutluluğu hiçbir şey veremezdi. İnşallah burada özel çocuklarımızla birlikte nefes almak, gülen yüzlerle birlikte, Malatya halkının gülen yüzüyle sevgisiyle inşallah hep birlikte mutlu olacağız. Bu cafede down sendromlu çocuklarımız sizlere hizmet edecek. Onlara davranışlarınızla, gülen yüzünüzle ve sözlerinizle acımaktan çok bir şeyler öğretmenin çabası içerisinde olmalıyız. İnşallah bu cafede mutlu kaliteli zaman geçireceklerine inanıyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adem Bedir Ergül ise yaptığı konuşmada, “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Down Sendromlu kardeşlerimiz için Gülen Yüzler Cafesini yaparak hizmete açıyoruz. Sayın Başkanımızın direktifleri doğrultusunda hareket ederek özel kardeşlerimizin toplumsal hayatın içerisinde daha fazla katılmaları için yoğun bir çalışmayla Gülen Yüzler Cafemizi bugün açıyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim

Malatya’da güzel bir açılış gerçekleştirdiklerini belirten ve 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Gürkan “Engellilikte esas olan insanda sevginin eksik olmamasıdır. Eğer bir insanda sevgi varsa vücudunun herhangi bir uzvunun olmaması bir engel değildir. Bugün toplumumuzda bizim engelli diye nitelendirdiğimiz çok sayıda insanımız var ki çoğu icada onlar imza atmıştır. Toplumda bu kardeşlerimizin bir uzuvlarının eksik olması onların bir eksiğinin olduğu anlamında değildir. Onları eksik olarak görme gibi bir lüks içerisinde olmamalıyız. Cenab-ı Allah’ın yarattığı ve verdiği her şeye şükür ederiz. Cenab-ı Allah insanları yaratırken yaratılmışların en onurlusu en şereflisi olarak yaratmıştır. Biz yaratanın yarattığı her değeri başımızın üzerinde taç ederiz. Büyükşehir Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizle ilgili olarak sadece bu cafe ile ilgili değil her alanda onların işlerini kolaylaştıracak bir anlayış içerisinde çalışıyoruz.

Resim

Down Sendromlu çocuklarımız için açacağımız Gülen Yüzler Cafesinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu kafede 12 kişi istihdam edilecek. Bunlardan 8’i Down sendromlu çocuğumuz. İŞKUR-BELSOS ve Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı işbirliği ile yapmış olduğu güzle bir hizmet. Bu hizmette emek verenlere teşekkür ediyorum. Sevgi dolu engelsiz bir yaşam diliyorum” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi.

Resim

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Büyükşehir Belediyesi ve Malatya İl Jandarma Asayiş Komutanlığı işbirliği sonucunda Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı ile bir centilmenlik maçı gerçekleştirildi.

Resim

Centilmenlik Maçında İl Jandarma Asayiş Komutanı Jandarma Binbaşı Tuncay Karakuş, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Bedir Ergül, Belediyespor Kulüp Başkan Vekili Ömer Akın ve şube müdürleri de forma giydiler.

Resim

Büyükşehir Belediyesi Ampute takımının 3-2 kazandığı centilmenlik maçının ardından pasta kesilerek, Ampute Futbol Takımı sporcularına çiçek verildi.

Resim

Gerçekleştirilen centilmenlik maçını Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basket Takımı sporcuları izlediler.

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya'nın, Başkanı, Gürkan;, Her, zaman, engelli, kardeşlerimizin, yanındayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı