Malatya’nın Başkanı Gürkan tepkisini koydu; Fransa ürünleri Esenlik’te satılmayacak
Haber
29 Ekim 2020 - Perşembe 04:43
 
Malatya’nın Başkanı Gürkan tepkisini koydu; Fransa ürünleri Esenlik’te satılmayacak
Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Son dakika… Sıcak haber… Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan tepkiyi koydu ve “Bundan böyle Fransa ürünleri Esenlik’te satılmayacak.” dedi.
Dünya Haberi
Malatya’nın Başkanı Gürkan tepkisini koydu; Fransa ürünleri Esenlik’te satılmayacak

Malatya’nın Başkanı Gürkan tepkisini koydu;

Fransa ürünleri Esenlik’te satılmayacak...

Son günlerde yaşanan ve haddi aşan gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan boykot dalga dalga Türkiye’yi sardı.

İlk net tepki Malatya'nın Başkanı Gürkan'dean geldi.

Resim

Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, tepkisini koyup şu açıklamada bulundu:

“Fransa ürünleri bundan sonra Esenlik Marketlerimizde satılmayacak, raflarda yer almayacaktır, yeni siparişler iptal edilmiştir. Charlie Hebdo’nun yaptığı bir mizah değil, terbiyesizliktir! Ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldıran Fransız muhattapları şiddetle kınıyorum.”

FRANSIZ MALLARI...:

Cumhurbaşkanı Fransız malları almayın dedi: Boykot listesinde üç kere  laiklik konuldu | Gazete Rüzgârlı

BAŞKAN GÜRKAN FRANSA ÜRÜNLERİNE BOYKOT ÇAĞIRISINA DESTEK VERDİ: “ ESENLİK MARKETLERDE FRANSA ÜRÜNLERİ SATILMAYACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fransa’da son dönemde artan İslam karşıtlığı ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e yönelik hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanması sonrasında Fransa ürünlerine boykot çağrısının ardından Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir iştiraklerinden olan Esenlik Marketlerinde Fransa ürünlerinin raflardan kaldırılacağını ve satışının yapılmayacağını söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam ile ilgili sarf ettiği cümleler sonrasında Mevlidi Nebi haftası açılışında ‘Fransa Ürünleri Almayın’ çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu çağrısının ardından Esenlik Marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı. Fransa mallarının Esenlik Market raflarından bundan böyle olmayacağını ve marketlerde satışların yapılmayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, milletçe bu tepkinin her platformda ve ortamda verilmesi gerektiğini ifade etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Fransa’da yayın yapan Charlie Hebdo dergisinin yapmış oldukları hakaret içerikli paylaşımlarını nefretle kınadığını belirten Gürkan, “Bizim tarihimiz ve tarihi sayfalarımız şanla, şerefle dolu. Tarihimiz, mazlum milletlere sahip çıkmak, zorda kalanlara yardım etmek ve onların yanında olmakla geçmiştir. Fransuva’ya yazılan Kanuni Sultan Süleyman’ın mektubu ve o mektupta Fransa’nın kurtuluşuna, diğer zulümlere engel olan bir Kanuni Sultan Süleyman. Ecdadımızın bu şekilde tarihi sayfalarda çok güzel örnekleri vardır. Bugün ne acıdır ki Macron denilen ama esasında micro olan ve micro bir yapısı olan, küçük olan Macron, ülkemizle, ülkemizin Cumhurbaşkanı ile uğraşan biridir. Charlie Hebdo denilen bir dergide de Peygamberimizle ilgili, ülkemizle ilgili ve Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili aşağılayıcı ifadeler kullanmalarını burada telin ediyorum. Bu konuda Fransız mallarının da bundan böyle Esenlik Marketlerimizde satılmayacağını ve raflara konulmayacağını ifade etmek istiyorum. Ne zamanki bunlar kendilerine gelir, düzelir ondan sonraki sürece kadar bizlerde milletçe bu tepkimizi her platformda, her ortamda ifade edeceğimizi belirtmek istiyorum. Charlie Hebdo dergisinin yapmış olduğu karikatürleri telin ediyorum. Cumhurbaşkanımızla ilgili Macron’un sözlerini nefretle kınadığımı ifade etmek istiyorum” diye konuştu

Kaynak: (Malatya Olay) - Malatya Olay Editör: Ali Aladağ
Etiketler: Malatya’nın, Başkanı, Gürkan, tepkisini, koydu;, Fransa, ürünleri, Esenlik’te, satılmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı